Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7103 7103

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Zuzka99
04.04.2016

Přiznávám,bála jsem se strašně. Nejvíc jsem se bála,co bude znamenat ten Haryho rozdělaný pokoj,kvůli plísni. Kdo a co se tam schová. Vraha jsem tipovala tak od poloviny knihy. Bylo to mé druhé čtení od Nesba. První byl Syn. Teď začínám levharta. Je to síla. Byla to nádherná kniha,jen už sněhuláka na zahradě nestavím !!!

simonetka
02.04.2016 5 z 5

Propracovaná, čtivá. Určitě přečtu další. :)

Didi15
23.03.2016 5 z 5

Nesba prostě miluju:)

marcela6379
15.03.2016 5 z 5

Tohle je jedna z nejlepších detektivek, které jsem četla. Vynikající, napínavé, plné zvratů! Už se těším na další knihu od tohoto autora, asi hned nějakou další začnu. Zaslouží si každopádně pět hvězdiček.

TaLu
15.03.2016 5 z 5

Přidávám ještě jeden komentář k této bezesporu výborné detektivce. Ale tím se znovu zabývat nebudu - kdo čte knihy s HH, ten ví, že stejně nejde popsat to, jakým způsobem autor vezme slova, zamotá je do jednoho úžasného balíku a postupně je rozmotává takovým způsobem, že na konci knihy sedíme a valíme oči na právě dočtené stránky. Chci se vyjádřit ke stavbě sněhuláků ! Několikráte tu zaznělo, že nikdy více. Vystupuji na obranu našich sněhuláků. Náš sněhulák sáňkuje s naším Krtečkem a je jim spolu velmi dobře. Podobně jako je nám, když stavíme tuto tradiční ozdobu naší zimy ( když je z čeho) s našimi dětmi a vnuky. A proto vzdoruji - ať již přečtu sebelepší detektivku, nenechám si vzít kouzlo naší země. Pokud na severu sněhuláky nestaví - pak jejich škoda :o)

namornice
13.03.2016 5 z 5

Jednu věc vím určitě....končím se stavěním sněhuláků!!! Bylo docela odvážný číst tuhle knížku v zimě. Teď se bojiím každé vločky :-O
Nesboeho Sněhulák je určitě nejlepší knížka, kterou jsem za poslední dobu četla!!! Pět hvězd jak vyšitých!

mpb1913
11.03.2016 5 z 5

Nesbovy krimi téměř vždy dávají smysl. Je tam jasný motiv. Je tam vyústění, kterému se dá věřit, vše jednoduše sedí. To umí i jiní autoři. Ale ten balast okolo, ten umí Jo nejlíp ze všech.

Anita86
09.03.2016

Má první kniha, no prvních pár stránek bylo dost zmatených..tolik případů zmizelých, pamatovat si jejich případy..pak jsem si ji zapomněla v práci a musim říct, že jsem si vůbec nepamatoval co jsem četla.
Nevěděla jsem dlouho kdo byl vrah, což bylo super, ale pak bylo 50stran jen o tón, abych už to měla za sebou, nahánění vraha. A konec..nevim.. V poho kniha, znám i lepší.

Tynyton
07.03.2016 5 z 5

Poprvé se setkávám s Nesbem a skvěle mě naladil na to si přečíst hned další knihu. Kniha je perfektní, poutavá. Musím ale uznat, že chvilkama mi to nahánělo trošku strach. Mohu jen doporučit!

Evule81
06.03.2016 5 z 5

Moje první kniha od Nesba. Super, napínavá.Všem doporučuji

zvěřinec
04.03.2016 4 z 5

Tak to bylo skvělé. Detektivky nečtu, ale jelikož je Nesbo tak profláklý, tak jsem do toho šla. Napínavé, závěr tedy pěkně frčel. Trochu mi dělalo problém zapamatovat si jména, v tom jsem měla zezačátku trochu zmatek. Jinak napsané pěkně, nic mě v knize nerušilo.

sally21
28.02.2016

Skvělá kniha, výborný děj, prostě JO je nejlepší :-)

Janniska
23.02.2016 5 z 5

Moc detektivky nečtu,tohle byl ale můj šálek kávy.ani nevím jak sem knihu přečetla,úplně mě pohltila.Asi od půlky sem měla tušení kdo je vrahem,ale Nesbo nezklamal a děj prostě vychytal.Těším se na další jeho knihy

Mixxa
23.02.2016

Beru ji jako dárek pro mamku, snad se bude líbit :-)

verjan2
23.02.2016 5 z 5

Shrnu to jedním slovem: geniální!
Jinak má první kniha od Nesba.

ElSalvador
21.02.2016 5 z 5

Jak detektivky moc nemusím, tak mě tohle velmi potěšilo a byl jsem překvapen poutavostí příběhu!

estrellka
15.02.2016 5 z 5

Super, pro mě zatím nejlepší ze série :) vraha jsem tentokrát odhalila už před polovinou, takže jsem jenom čekala, až mi to potvrdí i Harry :)

gabriela7982
15.02.2016 5 z 5

Má první detektivka vůbec...na doporučení a recenze jsem se rozhodla právě pro tuhle knihu od onoho oslavovaného autora. Příběh mě bavil od začátku do konce a mít na ni více času, těch 500 stran bych přečetla jedním dechem. Od teď mě asi trochu zneklidní, až uvidím někde stát sněhuláka :-D

Ludmilenka
14.02.2016 5 z 5

WOW. Příznám se, že nebýt čtenářské výzvy, tak bych se k této skvělé knížce asi ani nedokopala, protože jsem věrnou čtenářkou fantasy a sci-fi. Jsem ale moc ráda, že jsem sáhla právě po Sněhulákovi. V průběhu čtení jsem zažila několik okamžiků, kdy jsem měla takovou husí kůži, že jsem musela knížku odložit a oklepat se. Do poslední chvíle jsem neměla ani tušení, kdo za tím vším vlastně stojí, a když jsem si náhodou začala být jistá, že jsem všemu přišla na kloub, všechno se otočilo o 360° a já mohla začít se svými úvahami od začátku. Nelituji, že jsem si Sněhuláka koupila, protože věřím, že v budoucnu se k němu ještě vrátím.

stepanka_brno
14.02.2016 5 z 5

Jo Nesbo opět nezklamal. Velice poutavé čtení. Doporučuji!