Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

RyxiraAmyGinger
11.06.2016 5 z 5

Tak tohle byla bomba - přímo atomová. Na Sněhuláka jsem se těšila a přečetla jsem ho téměř jedním dechem. Od začátku jsem měla správné tušení o tom, kdo je vrah, ale to proto, že jsem dřív četla následující díl a tak jsem byla informovaná víc, než je zdrávo. Trochu chybička, ale za tu si koneckonců můžu sama. Jakkoli vysoké očekávání máte, pokud jde o tuto knihu, nemůžete být zklamaní, v konečné skládačce nechybí jediný dílek :).

Mandy412
08.06.2016 3 z 5

Ze začátku jsem si musela zvyknout na styl psaní, ale pak mě kniha bavila. Perfektně promyšlená detektivka, ostatně jako všechny od Nesba. Nikdy nezapomenu, jak jsem po přečtení pár kapitol v noci vykoukla z okna a přímo proti oknu stál sněhulák postavený sousedy.

Kopta
03.06.2016 5 z 5

Aha, tak to teda jo. to si líbit nechám. Jo Nesbø je autor, který je mi více méně známý a Sněhuláka jsem měl na polici asi skoro pět let. Nakonec po mnoha letech čtení fantasy jsem se dostal i k tomuto. No, co říct. Neuvěřitelné. Zde snad ani nejde vyjádřit jak moc je tahle kniha epická a úžasná. Jo Nesbø má talent na psaní knih, které vás drží neuvěřitelným způsobem. Jsou knihy, které mají dvě stě stránek a musím je číst skoro měsíc a pak je Sněhulák. Kniha, která se dá zhltnout jedním douškem. Už jsem četl tunu knih, ale málokterá je jako tato a Jo si s ní získal na plné čáře mé srdce. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl.

HankaMarek
30.05.2016

Super kniha, jako každá od Nesba

Kaaathy
24.05.2016 5 z 5

Dlouho jsem odolávala "fenoménu" Nesbø. Pak jsem se odhodlala k přečtení první knihy a rozhodla se je přečíst všechny. A hezky postupně. Sněhulák byl pro mě zatím asi nejlepší. Chytil mě v podstatě od první stránky. Už se těším na další :-)

Renulik
22.05.2016 5 z 5

Tohle byla opravdu silná kniha. Hodně krát mi až mrazilo v zádech... br... Četla jsem již několik knih od autora, ale ve Sněhulákovi mi přišlo, že Harry musel ze sebe vydat opravdu co nejvíce uměl. A opět nezklamal :). Kdybych tohle měla zažívat... na to ani radši nechci pomyslet...

adelinka
10.05.2016 4 z 5

prvá kniha od tohto autora....veľa ľudí mi tvrdilo, že budem v napätí od začiatku do konca, ale až tak som napätá nebola.....nebudem tu písať, kto za vraždami bol, aby som ďalším čitateľkám už vopred neprezradila, ale tú osobu som podozrievala.....čakala som na nejaké spojenie s vraždami, ktoré dlho nechodilo, ale to podozrenie som tam mala....inak je to dobré čítanie - snehuliakov aj ja rada staviam... :-)

Michele1
10.05.2016

Sněhuláka jsem četla v listopadu, což podstatně přidalo knize na děsivé atmosféře :-) Bohužel jsem Harryho začala Sněhulákem (netušila jsem, že jsou knihy provázané) a navíc to bylo mé teprve druhé setkání se severskou krimi, takže mne knížka strhla o to víc. Četla se jako po másle, nedalo se přestat. Kapitolu s vraždou v lese jsem četla se zatajeným dechem.
Ohledně sklerodermy, tedy toho vývoje syndromu, by měl asi revmatolog pár výtek, ale podstatu nemoci Nesbo vystihl. Skvělá knížka. Všeobecně, kdo chce zkusit severskou literaturu, doporučuji Harryho.

Disease
06.05.2016 4 z 5

I napodruhé v pohodě, ačkoliv jsem si vzpomněl, kdo byl syčák. Ale teda ten Plísňař? Že by pokus o filosofický přesah?

Lolila
05.05.2016 5 z 5

úžasný spisovateľ:-)

Mixy
03.05.2016 5 z 5

Výborná detektivka, od teď se vyhýbám sněhulákům ;)

Knihontýnka
02.05.2016 4 z 5

Vyplatí se to číst v zimě, pak to má fakticky atmosféru... Zvlášť, když vám někdo u baráku jako na potvoru postaví sněhuláka :).

Prajzič
30.04.2016 5 z 5

Celá série od začátku nabírá na otáčkách a graduje a Sněhulák o5 nezklamal i když asi od poloviny knihy mi došlo kdo asi bude ta zrůda nijak mě to neodradilo ba naopak se četla úžasně. Jen pro lidi co tu napíšou, že četli první knihu od Nesba a začli třeba Sněhulákem nebo Nemesis atd. to je jako by jste si pustili 1059 díl Ulice a řekli , že Vás to nechytlo. Začínám číst 9 díl a nejde to číst na přeskáčku je to prostě příběh Haryho Holea který 1 dílem začíná a každým dalším dílem na sebe navazuje !!!

Hoodec
29.04.2016 5 z 5

Harry Hole mi velmi připomíná Billa Hodgese z Kingova příběhu Pan Mercedes - charismatický buřič, kterého můžete buď milovat nebo nenávidět. Co se týče knihy - lepší detektivku jsem nečetl, bohužel je to má první kniha od Nesba a bojím se, že tímhle nasadil laťku vysoko. No, uvidíme zda se odvážím do dalších děl.

BlackWidow
26.04.2016 5 z 5

Děj byl napínavý od samého začátku a až někdy v půlce jsem začala tak nějak tušit,kdo bude asi tím vrahem. Velice čtivá kniha,jako obvykle Nesbo nezklamal. :)

Lucy84
14.04.2016 4 z 5

Tak do poloviny knihy mě to až na výjimky moc nebavilo. I když ta vražda v lese byla fakt hustá. To jsem musela na chvíli přestat číst a řekla si - no ty vole... Od poloviny to začalo být záživné, svižné a příběh se začal ucelovat. Vraha jsem správně tipla asi kolem poloviny knihy, z čehož jsem docela překvapená, protože se mi to moc často nestává. Vyvrcholení napínavé a těžko se od něj odtrhuje. Ale zase mi to přišlo přehnané. Jako nechat si uříznout prst, jen si ho obvázat a jít honit vraha? Chápu, že v určitých situacích náš mozek přestává vnímat bolest, ale tohle mi přišlo už přes čáru. Ale jinak dobrá detektivka, napínavá, promyšlená, akorát bych z detektiva nedělala ještě víc než byl Rambo :-)

pocitac311
13.04.2016 5 z 5

Pre mňa zatiaľ vrchol série HH, napínavý dej s kapitolami, ktoré vyvolávajú zimomriavky, nečakané zvraty a dramatické vyvrcholenie.

mari.seri
10.04.2016 5 z 5

Po Sněhulákovi jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a rozhodně to nebude moje poslední kniha od tohoto autora. Super napsané, napínavé, čtivé, plné zvratů. Prostě super detektivka. Už se těším na další :-)

pepa4081
08.04.2016 3 z 5

Napínavá a pěkně napsaná detektivka plná zvratů.

Jahoda197
06.04.2016 5 z 5

Když to nedokázala Aghata Christie, Jo Nesbo mě přesvědčil. Přesvědčil mě, že detektivky jsou velmi dobrým žánrem a proto si hned po maturitě (snad ji udělám) přečtu další.