Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

teltri
18.11.2016 4 z 5

Výborná audiokniha. Ostatné už také dobré neboli.

Alchemilla75
10.11.2016 4 z 5

První polovina knížky byla skvělá, od druhé poloviny jsem už měla jasno, kdo je Sněhulák, kde jsou těla.... takže už pro mě příběh ztrácel na nepředvídatelnosti a napínavosti. Jen jsem se utvrzovala v tom, že žádný významný zvrat v ději a v postavách už mě nečeká. Přišlo mi to zbytečně moc natahované. Syn se mi líbil o něco víc, takže Sněhulákovi dávám 4*.

rekon
09.11.2016 5 z 5

Moje první kniha od Nesba... a určitě nezůstane jen u ní. Skvěle napsaná, má spád a četla jsem ji jedním dechem. Už se těším na další.

rubik1
05.11.2016 5 z 5

Na začiatok musím povedať, že "Holeovky" čítam podľa poradia od Netopiera. Vynechal som iba druhú knihu "švábov". K Snehuliakovi som sa teda musel poctivo "prečítať" všetkými príbehmi o Harrym a čakal som, že Snehuliak ma jednoducho povedané dá do kolien. A aj dal, ale nie celkom tak, ako som očakával.
To kvôli čomu sa mi najviac páčil zatiaľ Spasiteľ (jasná dejová línia, takmer žiadne časopriestorové skoky a celková priamočiarosť deja bez zbytočnej prekombinovanosti) sa v Snehuliakovi rozpadlo podobne ako keď sa na jar topí. Nesbo až príliš okato od začiatku tlačil do popredia deja jednu na prvý pohľad bezvýznamnú postavu, až som si povedal, že je to podozrivé a veru aj malo byť prečo, keďže to bol VRAH!! Tým u mňa už až do konca knihy odpadol takzvaný wow efekt, ktorý som mal pri čítaní Červenky, Nemesis či pre mňa geniálneho Spasiteľa. Tým že Nesbo postupne vylučuje po 50 stranách jedného možného vraha za druhým, dej jednak prekombinoval a jednak čitateľovi ktorý je už aspoň trochu oboznámený so štýlom jeho písania v podstate naservíroval vraha na podpos. Paradoxne si tak Nesbo do tohto deja sám doviedol malého trójskeho poníka.
Príbeh bol však napriek tomu veľmi pútavý a hlavne akčný a napínavý čo oceňujem veľmi vysoko a kebyže sa dá dať aj pol hviezdičky, dám Snehuliakovi 4,5. Takto mu predsa len dávam 5, lebo napriek týmto drobnostiam ktoré sa mi nepáčili (vrátane Hollywoodskeho záveru alá John McClane), som sa od knihy aj tak nevedel odtrhnúť. Jednoducho povedané, Spasiteľ nasadil laťku ukrutne vysoko. Uvidíme kam sa posunieme v Harryho živote v Pancierovom srdci (Levhartovi)

limruska
04.11.2016 5 z 5

Skvělé čtení. Tento díl se opravdu povedl. Sněhuláky, ale už asi stavět nebudu!

pablala
03.11.2016

Napínavé od první stránky do konce. Občas se mi stalo, že jsem knihu musela i odložit, když jsem byla večer sama doma, ale pokud máte Nesba rádi, doporučuji! :)

haluz
02.11.2016 5 z 5

Opět perfektí. Není co jiného dodat. Snad jen, už se moc těším na filmovou verzi. Snad to nebude zklamání

bflm
01.11.2016 3 z 5

Trochu proti názorového proudu ... skvělý popis postav, čtivé, děj má spád, autor zanechává dílky děje, tak aby si mohl čtenář sám dedukovat, kdo je Sněhulák. Tak proč tedy jen 3 hvězdy? Těch dílků bylo moc a již v polovině knihy jsem věděla, kdo je vrah :-( Otázku kde jsou mrtvoly, jsem si položila o mnohem dříve (bohužel o moc dříve) než detektiv a odpověď byla tak nasnadě, že pak jsem se už jen vyhlížela konec a doufala v nějaký zvrat, aby můj tak strašně jednoduchý závěr dostal na frak. Všechna ta mylná obvinění a vedlejší zápletky byly jen pro zvýšení počtu stran ... efekt nula. Podotýkám, že detektivky nečtu a žádné vysoké IQ se nekoná. Jen ženská logika :-D

booklover
26.10.2016 4 z 5

A už jsem zase v tom, občas si od Harryho musím odpočinout, nicméně Sněhulák mě opět nakopl. Knížka se čte rychle, není přehnaně brutální a reší (věčně) aktuální téma. Nevěru. A její dopady. Nesbo je tradičně lepší a lepší každou vydanou knihou. U Sněhuláka mě občas až zamrazilo....!

dikobraz
25.10.2016 5 z 5

Super, super, super. Nooo, bol to masaker. Skvele, ze nebolo vediet, kto bol nakoniec vrah. A, nikto blizky Harrymu nezomrel, aj ked bolo to o chlp... Vonku bolo strasne pocasie, vietor, dazd, do toho super atmosfera zimneho Norska, super. Perinu som mal az po usi, paradicka. Ou je, spokojnost velka. Moj tip mi zas nevysiel... Safra.

Vandiba
06.10.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, kterou jsem hltala do poslední stránky. Jsem vášnivý knihomol a od prvopočátku své "čtecí éry" nemůžu vystát detektivky. Na Sněhuláka jsem náhodou narazila na internetu při hledání nové knížky do sbírky - přiznávám, že jsem se trošku bála, že to bude opět jedna z těch detektivek, kde si přečtu prvních 150 stránek a odkládám ji, jelikož se nic neděje.

Sněhulák mě nadchl nejen příběhem, ale i stylem jakým autor knihu vypráví, kdy se můžete vžít do situace detektiva, oběti i vraha a přesto až do konce nevíte, kdo sériovým vrahem je. Báječně zpracované. Už teď se těším, až se vrhnu do dalšího dílu. :)

Knihoholik
05.10.2016 5 z 5

Prostě knižní orgasmus...

Jelen51
22.09.2016 5 z 5

Skvely dil harryho... hlavne prosim vas nectete toto jako prvni knizku od nej..

Space.Junkienka
22.09.2016 4 z 5

Tohle byl pro mě asi nejlepší Harry Hole, i když i tady se Nesbø držel svých zvyků a můžeme tedy potkat Harryho s lahví i bez :)... A hlavně ani tentokrát se první "podezřelý vrah" nestane vrahem opravdovým.

kristyna6626
22.09.2016 5 z 5

PÁNI....
Tohle je úžasné dílo.... Od Nesba jsem zatím krom tohohle nic nečetla, ale zase mě Sněhulák navnadil i na další díly. Si tak nějak uvědomuji, že jsem si oblíbila severské spisovatele :D :)))

Raisel
21.09.2016 5 z 5

Achjo, budu se opakovat. Ale snad skoro zákonitě, pokud přečtete další díl ze série HH, vždy vám v tu chvíli musí připadat nejlepší. Není to zaslepeností vůči Harrymu nebo Nesbovi, ale tím, že v každé další knize najdete něco jiného. A pokud čtete postupně, opravdu to stojí za to.
Nesbo se nebojí být čím dál víc krutější a nezapomíná také na dějovou linku v pozadí celé série, což se mi ohromně líbí, protože není čtenářům násilně předhazována, ale v každém díle je určitý kus skládačky.

Nestorkea
20.09.2016 5 z 5

Uáááá, super kniha! Sice mi trochu trvalo, než jsem se v těch ženských zorientovala, ale i tak jsem četla se zatajeným dechem. Vždycky, když se potencionálně blížil konec říkala jsem si, co budou na tolika následujících stránkách ještě řešit. Jenže pak se děj zhoupl a jelo se dál. Už se těším na další díl.

ankaras
12.09.2016 5 z 5

Nádech, přečteno, výdech a v zimě žádní sněhuláci :)!

xelzax
03.09.2016 1 z 5

Svým hodnocením se hodně odchýlím od většinového názoru zde. Detektivky jsem nikdy nevyhledávala a moc mě nebrali, proto jsem chtěla zkusit jednoho z nejoblíbenějších autorů tohoto žánru a dát jim šanci. Možná je to taky tím, že jsem knihu četla v angličtině, ale toto dílko mě opravdu vůbec neoslovilo, přišlo mi to, že se pomalu nic neděje, akce pomálu. Pak už mi bylo i jedno, kdo je vlastně vrah. Další knihy autora určitě nemám v plánu číst a další šanci tomuto žánru dám zase až za nějaký čas.

Bybyla
29.08.2016 5 z 5

Pro me zatim nejlepsi HH! A jak uz tu bylo zminovano, skutecne je lepsi cist serii s HH postupne. Tak jsem zvedava na Levharta :-)