Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

saruse
25.02.2017 5 z 5

Tak to byla síla. Podobný žánr vůbec nevyhledávám, cíleně jsem se chtěla seznámit s tímto vychvalovaným autorem a zařadit si ho poté do severských autorů v letošní výzvě. A jsem ráda, že jsem si vybrala Sněhuláka. Nebo on mě? Zrovna jsem potřebovala se trochu odreagovat ve smyslu "pobát". A pobála jsem se vskutku hodně, někdy jsem v noci neměla odvahu vystrčit nos z postele.

darion
18.02.2017 4 z 5

Můj druhý přečtený kousek od tohoto autora - v rámci čtenářské výzvy. Četla se výborně, ale vraha jsem odhadla poměrně záhy (a to nejsem žádný fanda detektivek). Je pravda, že některé z indicií, které mě k tipu vedly, se nakonec ukázaly být slepé, ale z napínavosti mi to bohužel trochu ubralo :-) Nevylučuju, že třeba ještě některou ze série v budoucnu přečíst zkusím.

nicole9410
17.02.2017 5 z 5

Tohle byla také moje první kniha od Nesba suprově napsané nejdříve jsem si vážně myslela,že za tím vším je jeho kolegyně Katrine ,ale poté co jsem si poskládala všechny souvislosti tak mi došlo kdo za tím vším vlastně je. Klidně bych si to přečetla znova! Všem kdo mají rádi kriminální knihy tak doporučuji,aby si přečetli právě knihy od Jo Nesba.

Lyzarka79
15.02.2017 5 z 5

Moje první kniha od Nesba. Přečetla jsem ji za pět dní, protože je skvěle čtivě napsaná, a v jednu chvíli jsem se doma večer i bála :) A jsem ráda, že kdo je vrah, mě až do konce nenapadlo... skvělý :) Vyberu si od něj i něco dalšího...

lased
11.02.2017

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla, a určitě nezůstane poslední. Perfektní!

knihamouder
10.02.2017 5 z 5

Už delší dobu jsem v knihovně pošilhávala na tvorbu od tohoto autora. Detektivky čtu málo, přiznám se, že mě odrazovala i tloušťka knihy...ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a nakonec jsem moc ráda právě za tento výběr.
Knihu dokonale podtrhovalo nynější zimní období. Představte si ženu (mě) sedět v obývacím pokoji. Je noc, celá rodina už spí, hodiny ukazují půlnoc. Žena je zabrána do velmi napínavé detektivky, hltá každé slovo, nemůže se odtrhnout od textu a tak oddaluje spánek. Už, už se blíží odhalení (ještě ne, falešný poplach, ale to žena neví) a najednou... do neuvěřitelného ticha se ozve zvuk plechu, zapraskání a velká rána pod oknem. Ano, sníh. Sníh sjel ze střechy a čtenářka se málem po....a strachy, než jí došlo, co má hluk na svědomí.
Kniha pro mne byla velmi čtivá, skvělé spojení s oním sněhulákem, napětí a celkové propletení příběhu, postupné odhalování osob, falešné stopy, dlouho jsem neměla tušení, kdo je vlastně vrah, konec naprosto famózní!
Určitě se v budoucnu k autorovi ještě vrátím.

jakub0085
07.02.2017 5 z 5

Paráda :) Jen škoda, že je vše prozrazeno až moc brzo.... O:-)

Gigy
31.01.2017 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy, abych splnila položku - kniha od severského autora. Od tohoto spisovatele jsem si chtěla už dlouho něco přečíst, Sněhuláka jsem si vybrala na základě čtenářského hodnocení zde na databázi. Těch 91% co tu kniha má slibovalo hodně, ale navzdory tomu jsem byla poměrně zklamaná. Kniha mi přišla záživná, napínavá a čtivá pouze v pasážích, kde autor líčil Sněhulákovo řádění, jinak to byla celkem nuda a celý příběh se tak nějak vlekl. Kladně by se ještě dalo hodnotit poměrně úspěšné maskování osoby vraha až do konce knihy. Tak jako tak Nesbø nejspíš nebude můj šálek kávy, ale za zkoušku stál.

ŠtěpánkaB.
31.01.2017 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Hodně moc jmen a postav, místy jsem se v tom docela ztrácela. Trochu mě unavovalo, jak byla policie několikrát na špatné stopě, přitom čtěnáři bylo jasné, že tenhle to ještě nebude. Ale jinak dobrá zápletka, postupně se to propojuje, místy fakt napínavé :)

Doubravka1975
30.01.2017 5 z 5

U mě teprve druhá přečtená kniha od Nesba a superrrr! Pachatele jsem tušila, ale člověk se musí ke konci pročíst, aby si pachatele potvrdil a pochopil. Kniha přečtená v tomhle období, kdy je venku velká zima a sníh i u nás. Na dvoře máme postavené iglů a u toho velká sněhová koule. Základní na sněhuláka, kterého synové nedostavěli a okno z naší ložnice je v přízemí a vede na dvůr, tak se ani nedívám oknem ven, hlavně za šera. Ale jinak sněhuláka mám ráda jako symbol zimy a mám ho všude možně po odklizení vánočních dekorací. Nalepený, vystřižený z papíru na okně, z ponožek na parapetu...... A jinak se moc těším do kina na film

katerina0317
30.01.2017 5 z 5

Zatím nejlepší z Nesbových knih, které jsem četla. Napínavé od začátku až do konce, nešlo se odtrhnout.

MikeDV3
29.01.2017 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Vraha jsem neodhalil (ani první tip, ani druhý). Na konci jsem koukal s otevřenou pusou a jako WOW. Jen tam bylo trochu moc postav a občas jsem se v ději ztrácel. Což je ovšem u detektivek běžné (alespoň v mém případě). Jednalo se o mé první setkání s Nesbem.

Kíťovec
28.01.2017 3 z 5

Rozhodně je o napínavá kniha .... na ty časté zvraty jsem si musela zvyknout. Mrzí mne, že jsem nezačla nějakou jeho prvotinou.... je pro to, abych mohla přečíst všechny a pomalu odkrývat ten ponurý příběh.

Atara16
26.01.2017 odpad!

Pro mě velmi nudná knížka, zbytečně moc stran ani konec to nevylepšil.

jendoslav
24.01.2017 5 z 5

Ano, je to překombinované, některé zvraty jsou jen na efekt, děj je občas těžko uvěřitelný... Ale Sněhulák je v podstatě typický Nesbo, taková esence jeho stylu, takže i když mám v rámci série jiné favority na "nejlepší holeovku", přece jen 5* dám. Čtivost a návykovost vysoká.

NikaMirka
20.01.2017 5 z 5

No nevim, proč jsou z Nesba všichni tak unešení. Čekala jsem od toho víc, možná jsem tušila, že to bude zklamání, a tak jsem s jeho knihami tak otálela. Na druhou stranu, kdybych nebyla ovlivněná kladnou kritikou, které bylo na jednoho autora až zbytečně moc, byla bych z příběhu nadšená. Nehledě na to, že jsem se zamilovala do hlavního hrdiny a pak už nemůžu jinak než za pět hvězd. Keplerův - John Linna má u mě konkurenta :). A ten, kdo tvrdí, že odhalil vraha skoro na začátku knihy, ptám se: "Vy jste to četly od konce?"

petrpospa
15.01.2017 5 z 5

Tak jsem si dnes uplácal sněhuláka. Žádný velký monstrum, jen takovýho malýho. A ani trochu jsem u toho nemyslel na Harryho. Ani na zločinem prolezlé Oslo a už vůbec ne na nemanželské děti. O původ těch svých obavy nemám, jsou celý já, prostě boží. Stejně tak se netrápím tím, kdo je Sněhulák a je mi upřímně líto těch, kteří ho se stoprocentní jistotou odhalí na sté stránce. Pak už to pro ně musí být nuda, kterou zahánějí hledáním nedostatků v Harryho životě, v policejní práci celého osloského oddělení, v náhodách, které tu a tam příběh popoženou. Já mám Harryho rád a vydržel jsem s ním celou sérii. A mám rád Nesba, jinak bych neskočil po knihách, kde Harry chybí. Všechny jsou napsány výborně a napínavě, Sněhuláka nevyjímaje. A proto vím, že až se mi můj sněhulák rozpustí, postavým si novýho. A stejně tak i příští rok a roky následující. Sněhulák se totiž dostane pod kůži, vryje do paměti a zaslouží si místo v každé knihovně mezi nejlepšími detektivkami.
Doporučuji!

Renatecka
15.01.2017 4 z 5

Propracované, napínavé jak malé kšandy, nechápu, jak se do jednoho příběhu zakomponuje tolik zvratů. Jednu hvězdičku sice ubírám za to, že mě asi do půlky knížky tak trochu míň bavilo plácání se vyšetřovatelů. Ale ten konec, panečku, ten konec, to rozuzlení, mě tak chytilo, že jsem knížku nemohla odložit a půlku knížky dočetla pak prakticky za den.

Jednohubka
14.01.2017 5 z 5

Naprosto souhlasím s Vaiolet. knihu jsem dostala k vánocům od dcery , nejdříve se mi do ní nechtělo, ale pak jsem se nemohla odtrhnou, neustále potřebujete vědět, jak to tam je dál. Čtu převážně ve vaně a když mám vodu již vlažnou odkládám knihu , spáchám hygienu a jdu spát. Tady to nešlo, prostě jsem dopouštěla horkou vodu, abych mohla přečíst ještě kousek :-) .
Vřele doporučuji :-)

Vaiolet
14.01.2017 5 z 5

Báječná kniha. Na 100% předčila mé očekávání. Knihu jsem si vybrala jen kvůli čtenářské výzvě, ale už po 50 stranách jsem ději naprosto propadla a tři dny jsem skoro v kuse četla. Velice napínavý děj je plný zvratů a líbí se mi, že Harry Hole není takový ten typicky supermanovský hrdina bez chybičky, ale má i své stinné stránky. Skoro do poslední kapitoly není jasné kdo je vlastně sněhulákem, takže typovat vraha můžete až do konce a ne že hned od druhé kapitoly víte kdo je zabil.
Takže sečteno podtrženo je to rozhodně skvělá kniha a i když sem nečetla sérii HH postupně od prvního dílu, nijak mi to nevadilo.