Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Adelajda_4
06.05.2017 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha celé série, to bylo neskutečné čtení, neuvěřitelně mrazivé, jako u každé "Holeovky" jsem se od čtení nedokázala odtrhnout!

Teruuu
03.05.2017

Kniha skvělá, jen moc nerozumím uvažování nakladatelství při vydávání kníh. Nejdřív vydat knihu č. 7 s Harry Holem a pak až knihu č.1. Díky tomu, že jsem přečetla Sněhuláka jako prvního, jsem věděla, kdo byl vrahem v Netopýrovi cca na 50 straně.

jana3099
01.05.2017 5 z 5

Supr jízda. Slyšela jsem o tvorbě Jo Nesba hodně, takže jsem si řekla, že si taky musím něco přečíst a vybrala jsem si namátkou - Sněhuláka a Levharta. No velká spokojenost, výborně čtivá, napínavá no a absolutně pořád netušíte kdo je vrah......a rozuzlení překvapivé, určitě si přečtu i další jeho knihy ;-)

Bokattyna
28.04.2017 5 z 5

Mrzí mě, že jsem sérii s Harry Holem nezačala od začátku, každopádně Sněhulák byla má první kniha od Nesba, která mě přesvědčila o tom, že tento autor bude můj favorit. Pro mě je to naprostá jednička. Celý příběh byl napjatý, a až do poslední chvíle jsem s husí kůží přemýšlela nad tím, kdo by mohl být vrah skrývající se za maskou Sněhuláka. Výsledek byl překvapující a celý tento děj mě popostrčil k tomu, abych Nesba četla, a abych začala od úplného začátku. Vřele doporučuji, a pokud se vám nechce číst Holeovka od samého začátku, podle mě to nevadí, Sněhulák je prostě Sněhulák!

Miliarda
26.04.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih z celé série. Šokující odhalení vraha bylo jen třešničkou na dortu v dokonalé dějové exhibici mistra Nesba. A to jsem tehdy netušil, že se Nesbo dokáže ještě zlepšit, za což jsem jedině rád.

Aleh
26.04.2017 4 z 5

Tuto detektivku jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Zajímalo mě, jakou roli v příběhu má sněhulák, který pro mě až dosud byl výtvorem nevinné dětské hry a patřil k vděčné zábavě malých dětí i jejich rodičů, když napadl první sníh. A najednou ....
Detektivka je od začátku napínavá a tajuplná a čte se velice dobře. Do děje vstupuje vyšetřovatel Harry Hole a jeho tým, ve kterém je i nová kolegyně Katrine Brattová. Co všechno mají zmizelé ženy společného? A jak a koho se tento složitý případ dotýká? Vraha jsem jako obvykle neodhalila , takže pro mě napínavé a překvapivé až do konce. Doporučuji pro milovníky kriminálních případů.

trudoš
25.04.2017 4 z 5

Již posedmé báječné čtení. Sice to trochu kazí autorovo prvoplánové snažení se o překvapivé rozuzlení, ale pořád jde o nadstandardní detektivku, alespoň co se mých norem týče. Ale upřímně, všechny tyhle očividné boudy na čtenáře mi už poslední tři knihy lezou krkem, především proto, že nejsou vůbec třeba. Lépe řečeno, není to ten důvod, proč mám tuhle sérii rád. Jsem-li v polovině příběhu upozorněn, že události jsou tak a tak, nepotřebuji vysokou Holmesovskou k tomu, aby mi došlo, že to všechno určitě bude úplně jinak. V důsledku se tím jen natahuje počet stran, který by ale klidně nějakou tu stovečku postrádat mohl.
Oceňuji však, že i přes zdánlivou podobnost má román jinou formu než ty předchozí. Především se tentokrát pouštíme do pátrání po skutečném sériovém vrahovi, jehož řádění není jen epizodní záležitostí. Navíc Harryho znormalizované chování a tvůrčí vedení týmu dává kriminální stránce šmrnc. A musím říct, že tahle tvář Joa Nesbøho mi sedí v rámci celého cyklu asi nejvíc.

Mali88
23.04.2017

Tento díl je rozhodně jeden z nejlepších, co Nesbo napsal. Aspoň pro mě. Opět skvělá zápletka, ze které mrazí. A mě zase občas bylo špatně při popisu vražd, což se mi u Nesba stává docela často.
Děj se opět odehrává v Oslo, což mám nejraději, protože Oslo a celkově Norsko mi k Harrymu prostě sedí. Harryho bystrá mysl, občasné alkoholové opojení, které se snaží krotit a Harryho nová kolegyně Kathrine jsou záruka kvality. Ve chvíli, kdy Harry opět začal pít, jsem ho proklínala a nadávala, proč to dělá. Na druhou stranu bych přišla o jeho sarkasmus, u kterého se ráda směju, kdyby se nenapil :)

mautina7
20.04.2017 4 z 5

Do tohoto dílu jsem se dlouho nemohla začíst, ale závěr nezklamal, zhltla jsem ho jedním dechem jako u dílů předchozích.

-Endy-
14.04.2017 4 z 5

Vidím, že "problém" s příliš rychlým odhalením vraha tady mělo více lidí...trochu mě pak rozčilovalo, že se mě autor pořád snažil odvádět od první správné domněnky. Ale četlo se to opravdu rychle a četla jsem, kde se dalo. Zkusím od něj i něco jiného, i když to není zrovna můj žánr.
(PS: Nebylo to tak temné, jak bych od severského autora čekala ;) )

girdi
10.04.2017 4 z 5

Tak tentokrát jsem vraha odhladla moc brzo, takže malé mínus jinak velmi kvalitní detektivce. Čtu sérii s HH postupně, takže teď jsem dost zvědavá, co přijde příště :-D

Ema22
05.04.2017 4 z 5

Můj první HH a jsem nadšena. Bavila mě falešná motivace, několik časových rovin a napětí. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě v 8 večer nalákala pod peřinu a nepustila. Základní motivace Sněhuláka je v poslední době docela ohraná a jeho fyzický nedostatek byl podle mě zbytečně navíc (na druhou stranu by zřejmě neodhalil svého biologického otce). Knize bych dala o jednu hvězdu navíc, kdyby autor končil 4. částí, 5. mě zklamala.

Marelzwareli
29.03.2017 5 z 5

Sedmička je evidentně šťastné číslo, společně s Červenkou pro mě zatím top v sérii. Posledních 50 stran jsem nedokázal ani vnímat okolí :-)

dany512
26.03.2017 4 z 5

Byla to moje první knížka od tohoto autora - líbila se mi, ale závěr byl fest přitažený za vlasy - viz body u komentáře zuzca.h + vrah postavil v horní ložnici sněhuláka až ke stropu... Jak by asi sám vytáhl po schodech takové velké a těžké koule - krom toho musel sníh začít měknout a tát hned, jakmile se dostal do vytopeného domu. "Ráchel seděla obkročmo na ramenou obřího sněhuláka. Nahá lýtka měla obtočená kolem sněhulákovy hrudi..." se smyčkou na krku - vrah očekával, že se sněhulák postupně rozpadne - ten to ale vydržel neskutečně dlouho... za mne 4 hvězdičky.

Lumíček
26.03.2017 5 z 5

Moje druha kniha od Jo Nesba. Opet uzasne. Nezklamal. Jedine s cim mam vzdy mensi orientacni problem je v mnozstvi postav, nekdy i podobnosti jmen Hole,Helle,Holm :) Jinak pribeh skvely. Napinavy. Nedoporucuji cist kdyz jste sami doma, nedej boze, aby se v noci spustila mycka a vy za tim vidite vsechno mozne, vlastne jedine-snehulaka :) Vraha jsem tusila. Posledni stranky jsem uplne hltala, jak jsem byla zvedava, jak vse dopadne. Nekolikrat jsem se nachytala, ze sice hltam, ale ze jsem uplne nepochopila, jak cela situace probehla, kor ty posledni akcni sceny... takze klid a jeste jednou :) Knihu vrele doporucuji.

katushah
24.03.2017 5 z 5

Má první Holeovka a hned jsem si jí zamilovala. Od té doby hltám všechny knihy od Jo Nesba a už se těším na letošní Žízeň. Všem vřele doporučuji!

Pichoval
24.03.2017 5 z 5

Skvělá a poutavá kniha, hned jsem si půjčila další. jen doufám, že nebudou všechny knihy na stejném principu a budou se lišit

Sonica
21.03.2017

četla jsem i v noci

reeper
13.03.2017 5 z 5

Perfektní.

zuzca.h
07.03.2017 4 z 5

Nakonec jsem podlehla tlaku svých knihomolských známých a ač detektivky prakticky nečtu přečetla jsem toho všemi opěvovaního sněhuláku. A musím říc, že opěvování je oprávněné. Pravdou ovšem je, že mi chvilku trvalo se začíst, přesněji řečeno do první vraždy a ke konci jsme knihu tahala doslova všude, protože bylo těžké přestat číst.
Jediné co mi vadilo byly jisté části v závěru, ale i přesto zajímavá knížka a myslím že rozhodně ne poslední od tohot autora.
"SPOILER"
1) zajímalo by mě jak Sněhulák odešel z pokoje od komisařovi EX s tím, že nechal na dveřích drát k vražedné zbrani, snad leda že by se dveře otvíraly dovnitř, ale to by to potom celé postrádalo smysl
2) fakt si nejsem uplně jistá, že by Hole udržel ten odporovej drát v ruce a ještě svojí Ex aby se jí nic nestalo
a 3) pro mě nejabsurdnější věc je pád ze skleněného domku na skonském můstku, to jako fakt že by Holovo zápěstí přicvaknuté k zábradlý pouty ustálo pád 2 dospělých chlapů.....