Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Susan94
17.08.2016 5 z 5

Kdybych mohla dám při hodnocení klidně 200% Při čtení Sněhuláka musíte zákonnitě prožívat "čtenářský orgasmus" a přitom se naprosto bojíte, protože tahle knížka je děsivější než kde jaký horror. Je to opravdu mistrovsky napsané a myslím, že to nejvíce ocení právě Ti, co příběhy Harryho četli od začátku....

Pajina68
15.08.2016 5 z 5

Úžasně napínavá knížka. Nemohla jsem se odtrhnout, sněhuláci mi taky asi už napořád budou připomínat tenhle příběh.

ivulka15
14.08.2016 5 z 5

Strhující,napínavé jak malé "gatě". V některých chvílích jsem až zapomínala dýchat.Asi už navždy budu mít svíravý pocit u žaludku, kdykoliv uvidím sněhuláka. A najít ho ráno před domem tak......

Samira
12.08.2016 5 z 5

Geniální a také první kniha ze série, kterou jsem přečetla prakticky bez jediného nadechnutí. Nejsem si však tak úplně jistá, zda se ještě někdy podívám na sněhuláka stejnýma očima...Čemu však velmi dobře rozumím, je fakt, proč si zrovna tento díl vybrali filmaři ke zpracování.
Je kompaktní, propojuje děje předchozí a mrazí až na dřeň.
Číst se dá díky odkazům na děje přecházející i samostatně, těm co však díly nečtou ve správném pořadí, mnohé prozradí.
Skvělé čtení, které nutí okamžitě otevřít díl další, ale v rámci duševního zdraví ho raději preventivně proložím něčím lehčím.
Doporučuji!

eletrika03
02.08.2016 5 z 5

První kniha od toho to spisovatele. Když jsem začala číst, tak mě to hned pohltilo, a nemohla jsem odložit knihu, protože jsem musela, vědet, kdo je sériovým vrahem.
Za mě dávám pět hvězdiček.

skautik
01.08.2016 4 z 5

Další z knih, které nemůžete odložit, dokud je nedočtete.

irefir
29.07.2016 5 z 5

Pro mě zatím asi nejlepší kniha od tohoto autora.

joslin
27.07.2016 3 z 5

Námět luxusní, vrah precizní (opět jsem na to došla brzy, možná jsem toho v tomhle žánru četla i viděla až příliš). Nejvíc se mi líbila asi pásáž o životě záporáka. Bylo to konečně výborně propracovaný i závěr měl koule, uff. Nesbo si to u mě tímto svou reputaci zachránil.

kristyna5690
26.07.2016 5 z 5

I když jsem toho od Nesba četla víc, nic mě neuchvátilo tolik jako Sněhulák. Pro mě napínavé a často i strašidelné, ale já se lekám všeho :D

lefa
24.07.2016 4 z 5

První kniha od Nesba, kterou jsem četla a určitě nezůstanu jen u ní. Velmi se mi líbila, byla čtivá, napínavá se zajímavým příběhem.

TeraOkula
21.07.2016 5 z 5

Výborně napsaná detektivka. Snad jsem ještě nikdy tak rychle nepřečetla knihu, krom povinné četby (:) Příběh Harryho Holea mě opravdu dostal , jak to jen ten autor dělá? No, těším se na další.

carcassonna
17.07.2016 4 z 5

Skôr 3 a pol hviezdy. je to dobrá kniha, núti Vás čítať, lebo chcete vedieť, ako to dopadne, je aj napínavá, ale myslím, že dosť skoro je tam jasné, kto je vrah. Je to taká nenáročná jednorazovka, keď sa Vám veľmi nechce premýšlať nad ťažkým textom.
Moja prvá od Nesba, chcela som skúsiť detektívky,ale myslím, že to asi nebude môj obľúbený žáner.

Káča2015
14.07.2016 5 z 5

Můj první Nesbo. Líbil se mi, ale detektivka není asi úplně můj srdeční žánr.

hellp
10.07.2016 5 z 5

Strhující příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Knihu řadím mezi svých TOP 10 detektivních příběhů. Někdy mi běžel až mráz po zádech, naštěstí je léto:)

Dany001
08.07.2016 5 z 5

Zatim nejlepsi kniha, co jsem od Nesba cetla.
Cely pribeh je neskutecne propracovany a Harry opet nezklamal :-) :-)

Pampeliishka
06.07.2016 4 z 5

Má druhá kniha od Nesba. Líbila se mi o chlup víc než Policie.

amanek
02.07.2016 4 z 5

Tak já především vážně lituju, že nečtu díly postupně. Mám za sebou mimo jiné, Levharta a Policii, které mě bavili víc než Sněhulák. Sněhulák nebyl špatnej, ale spoustu věcí jsem prokoukla, už to Nesbovi tolik nebaštim. Ale čtení příjemné.

Azmodan
01.07.2016 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Dobrý nápad, prvky hororu a strachu a přitom silný kriminální příběh. V kontrastu se spasitelem také zajímavé morální dilema jestli zabít člověka, který chce žít nebo nechat žít toho, kdo chce umřít...

Kapucinka
20.06.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl.Hodně napínavé čtení

koki.veru
19.06.2016 5 z 5

Moje první knížka od tohodle spisovatele a byla jsem opravdu nadšená. Jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla. Touto knížkou se stal Jo Nesbo mým oblíbeným spisovatelem a určitě se pustím do dalších knížek z této série. Hlavního hrdinu Harryho jsem si okamžitě oblíbila. Knížka plná napětí, vyšetřování, lstí, hádanek a souvislostí. Opravdu klobou dolů za tuhle knížku, je těžké se od ní odtrhnout a jít něco dělat.