Sněžný měsíc

Sněžný měsíc
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532208/bmid_snezny-mesic-65ccc03d2930e.png 4 1592 1592

Josef Bergman série

Josef Bergman #6 Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

Layyen
30.05.2021 5 z 5

Další povedená kniha od této detektivní autorky, je to taková česká Peter May, nebo Jo Nesbo, příběh od začátku do konce plný překvapení, z části vystihuje České prostředí a místní povahu ale zápletka má kvalitu světových krimi. Určitě stojí za to přečíst i další díly s detektivem Bergmanem.

ElleNora
28.05.2021 5 z 5

Díl tak jiný od těch ostatních a přesto tak vydařený. Krásné vykreslení českých Beskyd, kde Bergman rozplétá případ několika podezřelých úmrtí. Nezklamalo.

mataj
26.05.2021 4 z 5

V pořadí šestý díl se M. Klevisové opět velice vydařil. Příběh se odehrává v odlehlých lesích v Beskydech a Josef Bergman musí odhalit nejedno tajemství tamních lidí, aby vyřešil případ. Příjemné a poutavé počtení.

Kanylka
26.05.2021 2 z 5

"Laskavá detektivčička" pro začínající čtenáře.

Knihomolka506
23.05.2021 5 z 5

"víkendovka"
Marie žije sama už bez dětí v chalupě v Beskydech hodně let. Její dcery jsou stejně jako ona realiťačky a syn má přítelkyni. Její otec ale chce, aby Marie obydlí prodala. Marie po několika dnech zemře. Po pár měsících se najde tělo jiné ženy, ale jde o její dceru... Není to náhoda nebo snad je dílo vraha udělané z pomsty, sobectví a závisti?
Dve vraždy, pytláctví, zabíjení vzácných druhů zvířat, ničení stromků, rostlin a další vegetace místní přírodní rezervace přichází do hor řešit detektiv Josef Bergman. Najde vraha? Šestý díl krimiserie

mynonka
17.05.2021 4 z 5

Moje druhá kniha od Klevisové a ač je děj jiný, opět se opakuje stejný vzorec: kniha mě strašně baví, prostředi i postavy vykreslené dokonale, jsem hrozně napjatá, ale když dojdu na závěr a zjistím, kdo je vrah, jsem mírně zklamaná. Vždycky čekám nějakou bombu typu Agathy Christie a to se nestane. I přesto budu v jejích knihách pokračovat dál, protože mě její příběhy prostě baví.

heczek
14.05.2021 4 z 5

Na této knize mě oslovil především děj zasazený do mých rodných Beskyd. Líbilo se mi krásné vylíčení mezilidských vztahů a života na malé vesnici se všemi radostmi i starostmi, a kontrast starousedlíků a náplavy. Co mě akorát rmoutilo jakožto milovníka zvířat, byly pasáže o pytláctví.

wooloong
14.05.2021 5 z 5

Dobrá detektivka, ale víc než lidské osudy a oběti mě dojala smrt rysice Melisy.

veronika9761
13.05.2021 3 z 5

Příliš dlouhy začátek, opet spise společenský román s prvky detektivky.

Fortuna7
10.05.2021 4 z 5

Nejprve bych chtěla říct, že kniha má opravdu hoooodně pomalý rozjezd, ale chápu proč to tak bylo. Nevím jestli je to u autorky běžné, protože Sněžný měsíc je má první kniha od Klevisové (ale rozhodně ne poslední;-)).
Já jsem teda vraha odhalila cca v polovině knihy, a proto mě ještě víc bavily myšlenkové pochody detektiva Bergmana.
Velkým bonusem pro mě byla atmosféra celé knihy a vtipná asistentka Bergmana.
Celkově knihu hodnotím velice kladně a 1⭐ ubírám kvůli opravdu pomalému rozjezdu.

Klára90
03.05.2021 4 z 5

Asi zatím nejrozvláčnější kniha od paní Klevisové, děj postupuje opravdu velmi pozvolna, ale mě to k tomu horskému prostředí a samotám sedělo. Bylo to napínavé, ale trochu jinak než v předchozích knihách. Zajímavé a velmi smutné byly pasáže o pytláctví, já jsem asi fakt naivka, že mě překvapilo, že se něco takového děje tak organizovaně. Beskydy jsou mi blízké, no teď při každé túře se asi, krom kochání se přírodou, budu zamýšlet i nad tímto problémem. Za mě je toto plusový bod knihy. Jinak spletité vztahy panující v podhorské vesnici dodávaly knize kouzlo, bavilo mě jejich pozvolné rozplétání. Kniha se mi líbila, i když nebyla tak napínavá jako předchozí knihy.

Emberas
01.05.2021 3 z 5

Tato autorčina kniha mě příliš neoslovila. Přece jen mi tam na detektivku schází více napětí a tajemna. I tak ale hodnotím lepším průměrem.

i.stefany
29.04.2021 3 z 5

Míša Klevisová je pro mě sázkou na jistotu. Po dlouhé době jsem se dostala k její další detektivce, ale bohužel musím říct, že se mi zatím líbila nejméně. Začátek příběhu byl poměrně vleklý, dalo mi dost práce se orientovat v postavách a jako milovníka zvířat mě některé pasáže přímo mučily. Na druhou stranu se mi líbilo vykreslení mezilidských vztahů mezi starousedlíky a náplavami, ale i ty krásné popisy syrové beskydské přírody. Tentokrát za mě průměr. Snad mi to Drak vynahradí. :-)

vikaa
22.04.2021 3 z 5

Česká detektivka s ne až tak moc napínavým dějem (podle mého názoru). Autorka pěkně vykreslila vztahy na malé vesnici, kde se každý s každým zná a přesto má většina obyvatel nějaké ty své kostlivce ve skříni. Oproti knize Kroky vraha se mi děj zdál být trochu rozvleklý a příliš bohatá síť rodinných vztahů čtení také mírně komplikovala. Přesto doporučuji jako odpočinkové čtení, třeba na dovolenou nebo na chalupu.

Vlaďkaa4
19.04.2021 5 z 5

Tak to bylo fakt komplikované a nepředvídatelné. Četlo se to velmi dobře. Doporučuji

kubyrd
05.04.2021 4 z 5

Můj první kontakt s autorkou. Četla se hezky. Celkem vleklý začátek - než se stala vražda. Mnoho postav, které mi občas splývaly. Čekal bych i více popisu přírody Beskyd. Plánuji se k autorce vrátit - mám připravenou Drak spí.

E_Lan
01.04.2021 3 z 5

Michaela Klevisová je zručná autorka dobrých detektivek. Tato je asi nejslabší, ale přesto zábavná a dobře se čte. Nic z toho ale nebude mít v paměti moc dlouhého trvání. Bohužel. Že si ale přečtu další příběh řady, no to je jasné, je to dobrý odpočinek.

Kája95
01.04.2021 4 z 5

Takový typ detektivek mě baví. Příjemný příběh bez zbytečných brutalit a nechutnosti. Děj nekazí ani žádný ultra inteligentní vyšetřovatel, který všechno ví a všechno zvládne.
Ze začátku se děj trochu táhl a ztrácela jsem se,kdo je čí dcera,syn....atp. za to ubírám jednu hvězdu. Jinak fajn

Tyet
31.03.2021 3 z 5

Autorka píše dobře, čtenář se většinou nenudí. Jakmile ale přečtete dvě tři její knihy, další číst nemusíte, je to všechno jak přes kopírák.

DavidKeller
26.03.2021 5 z 5

Super čteni, vraha jsem nečekal a ty ostatni tajemství..až mrazilo !! Skvělé čtení v našich hájích ;)