Sněžný měsíc

Sněžný měsíc
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532208/bmid_snezny-mesic-65ccc03d2930e.png 4 1594 1594

Josef Bergman série

Josef Bergman #6 Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

mcabr
24.08.2020 4 z 5

Docela pěkný, až konec měl trochu spád.

PetK
23.08.2020 4 z 5

Příjemná série v příjemném audio provedení. První díl byl před pár lety pro mě zjevením - kvalitní čeká detektivka s "normálním" vyšetřovatelem. Ještě nemám poslechnuto vše, no tento díl nezklamal. Prostředí Beskyd bylo příjemné (su rodačka ze Zlína), postav maličko víc, než abych se sem tam neztratila, ale nakonec to všechno drželo hezky pohromadě. Těším se na další.

Lehrerin
21.08.2020 5 z 5

Sněžný měsíc byla moje první knížka ze série detektivek Michaely Klevisové a určitě nebyla poslední. České prostředí, sympatický kriminalista, krásně se to čte... Zní to trochu divně, když něco takového napíšu o detektivce - ale z knihy dýchá pohoda a po jejím přečtení mám pocit, že svět je v pořádku - jen se v něm občas trochu vraždí ((-: Skvělá oddychovka na dovolenou.

ela1972
18.08.2020 5 z 5

Moje první kniha této autorky a musím říct, že se mi moc líbila. Při čtení jsem se přenesla na kopečky Valašska a Beskyd. Krása

Jessica007
14.08.2020 5 z 5

Není to první knížka ani detektivka, kterou jsem od autorky četla. A líbila se mi hodně. Líbilo se mi moc i prostředí, kde se děj odehrává. Moc pěkné čtení.

orinka3
14.08.2020 3 z 5

Krásné obrazy našich hor a přírody. Jakoby tam člověk stál uprostřed louky, poslouchal cvrčky a dělal kytičku z lučních květů. Motiv taky zajímavý - prolínání minulého a současného. Vesnice, kde se všichni znají, samoty se záhadnou minulostí. Jen těch postav je tam podle mého příliš. Když má pak každá sama o sobě něco vyprávět a řešit, pak to dělá četbu trochu nepřehlednou. Na úkor akčnosti a napětí. Detektivky je tam vlastně dost málo. Možná by bylo lepší napsat "jen" psychologický román.

ritz
13.08.2020 4 z 5

Dobrá detektivka se zajímavým rozuzlením, příjemné čtení.

Fazolecek
09.08.2020 4 z 5

Super jako předešlé díly. Jednu hvězdičku ubírám za začátek. Kniha mě nebavila rovnoměrně. Prvních 150 stran se nic nedělo a četla jsem je dlouho, zbylých 150 stran jsem zhltla za dva dny. Na všech knihách Klevisové se mi líbí, že nemusí být brutální a přesto super detektivka.

Kopretina_aku
07.08.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. Měla jsem obavy, co očekávat od české detektivky a byla jsem mile překvapena. Děj zasazen do Vsetínských vrchů měl spád, žádné zbytečné chození kolem horké kaše, v postavách se dalo lehce orientovat a jsem ráda, že konec nebyl od prvních stran předvídatelný.

konicekbily
04.08.2020 5 z 5

Skrz celou knihu probíhající upoutávka na návštěvu překrásné krajiny Vsetínských vrchů a Javorníků je opepřena pěkně propracovanou zápletkou a ozdobena dokonalým závěrečným vysvětlením. Autorka si udržela vysoký standard a já si slibuji, že její tvorbu budu i nadále číst.

berila
02.08.2020

Autorka patří mezi mé nejoblíbenější autory české krimi. Nikdy mě ještě nezklamala a ani tentokrát.

Ketrin.TR
26.07.2020 4 z 5

Konečně další knížka od paní Klevisové! Příběh nás tentokát z dalekého severu zavádí zpět do našich luhů a hájů; a to doslova. Kouzelné Beskydy, kam autorka děj tentokrát zasadila, jsou tak úžasně popsané, že úplně cítíte tu vůni pastvin při západu slunce, zatímco sedíte na zápraží staré a půvabné horské chaloupky. Rozjezd je trošku pomalejší, seznámení se všemi účastníky příběhu mi přišlo tentokrát mírně rozvláčnější, ale pak knížka dostane obvyklý spád a vy jen koukáte Bergmannovi přes rameno a snažíte se sami přijít na to, kdo může v tak malebných koutech vraždit. Opět marně, v tomhle prostě nejsem dobrá a vždycky jsem napnutá až do samého konce :-)

ViolettaCh.
22.07.2020 4 z 5

Po výletu na odlehlý holandský ostrov (Ostrov šedých mnichů) a za mrazivý polární kruh v Norsku, byť v létě (Zmizela v mlze), se paní Klevisová vrátila do domácích luhů a hájů. Z domácí nabídky si pro umístění děje svého detektivního románu tentokrát zvolila horskou oblast, konkrétně Beskydy. Líčení zdejší přírody a symbiozy horalů s ní bylo moc poutavé. Samotný detektivní příběh byl trochu překombinovaný, ale celkem zajímavý. Na počátku jsem se trošku ztrácela v těch rodinných vztazích, ale pak jsem se do toho dostala. Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nemyslím si, že zvolená interpretka Kristýna Kociánová by byla zcela správnou volbou. Občas mi to připomínalo takovéto strojové, unylé čtení. Styl autorky se mi však moc líbí, znám ho už z minulých knih a určitě si nedám uniknout novinku Drak spí, která vyjde v srpnu 2020.

Mychaela
13.07.2020 4 z 5

Tak ta se povedla!
Moje první od paní Klevisové a určitě ne poslední.
Super prostředí (úplně jsem se v jedné z těch roubenek viděla :-), kniha měla spád, bavila mě, neustále se vynořovala nová tajemství a já popravdě až skoro do konce netušila, kdo za tím vším stojí - a to už se mi docela dlouho nestalo...
Je to tak, i česká detektivka má rozhodně co nabídnout!

vyvodka
07.07.2020 5 z 5

Příjemný detektivní román. Nemyslím si, že je nejlepší od této autorky, ale jako obyvatel severní Moravy oceňuji, že si vybrala prostředí Beskyd. A popsala je fakt hezky.

nai.ivka
27.06.2020 5 z 5

Další povedená knížka, tato série mě hodně baví.

marion111
21.06.2020 5 z 5

Další skvělá kniha ...už se těším na další díl.

brabofka
20.06.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. Autorka opravdu dokazuje, že je v současnosti jednou z nejlepších českých autorů detektivek. Mám je ráda, Adam, Sylvii i Bergmanna. Líbí se mi styl. Skvěle popsané prostředí a postavy, a pak nástup. A do konce už nevydechnete. Tak jako jsem toužila s Bergmannem jet do Holanska a Laponska, nyní bych s nimi chtěla být v Beskydech. Úplně cítím tu vůni čerstvého vzduchu, luk a lesa. A to ticho...

Pdede
19.06.2020 4 z 5

Příběh nejen detektivní, ale i o mezilidských vztazích, který se skvěle čte.

Jizi
18.06.2020 2 z 5

Vezměte "Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých" Olgy Tokarczukové a autorčinu prvotinu "Kroky vraha", strčte to do demižonu, přilijte Beskydy, nechte chvíli kvasit a voila! Máme tu Sněžný měsíc.
Pomalý, nijak zvlášť dramatický děj by mi nevadily, to, že jsem vraha tušila od poloviny, taky ne. Té "inspirace" na mě ale bylo prostě trochu moc. Pokud ale oceňujete nekrvavé detektivky z českého prostředí, máte rádi pevně svázané všechny konce a dořečené veškeré dějové linky a vykrádání sebe sama vám nevadí (případně si autorčiny knihy tak docela nepamatujete), určitě nebude zklamaní.
V audioverzi mě nesmírně iritovaly rozjuchané hudební předěly, které hrubě kontrastovaly s melancholickým (místy až trochu unylým) přednesem Kristýny Kociánové. Zajímalo by mě, jestli hudební dramaturg (mají audioknihy někoho takového?) vůbec věděl, k čemu hudbu vybírá. Nebo jestli je jako v řadě nakladatelství s PR oddělením, které píše zcestné anotace na přebaly?