Sochař smrti

Sochař smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478396/mid_sochar-smrti-Xv0-478396.jpg 5 2581 2581

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

ŠevčaMadVR6
22.05.2020 5 z 5

Jediné co mi na Hunterovkách vadí, je ten rychlý konec... Jinak opět skvělé čtení.

sedw
21.05.2020 5 z 5

Přemýšlím, jestli nějaké knize od Cartera dám méně, než 5*. :-) Tentokrát byly způsoby smrti ještě bizarnější, a to nejen provedením, ale i následným sdělením. Vrah pro mě byl tentokrát největším překvapením.

Fzuzik
21.05.2020 3 z 5

Za mě osobně zatím nejslabší autorovo dílo.
Ale i tak se těším na další. :)

blackoutzuzi
20.05.2020 4 z 5

Brutální záležitost o zvrácené mysli našeho pachatele, kterého jsem až do poslední chvíle neodhalila! Překvapivý závěr, skvělý vyšetřovatel Hunter a zajímavý námět. Oproti předešlým knihám u této knihy jsem poprvé zaznamenala nějaké nedostatky! :O A to, že místy už to na mě působilo zbytečně zdlouhavě a docela i překombinovaně. Tyto mínusy jsem ale pociťovala až tak v poslední třetině knihy, takže většinu příběhu jsem si užila!

Patapuf
16.05.2020 5 z 5

Další pokračování parádní jízdy z Robertem a Garciou... Opět napínavé až do konce... Přijde mi že každou další knihou jde úroveň nahoru... Tím na sebe autor docela upletl bič, ale tím lepší pro nás čtenáře.... Jen tak dál...

edith79
11.05.2020 4 z 5

Carter mě prostě baví. Sochař smrti nebyl vyjímkou, i když...Tentokrát mám i trochu výhrady. Celá kniha mi připadala uspěchaná. Včetně konce. Pachatel mě nakonec šokoval, ale to se nelze divit. Jistá věc totiž zůstala v knize nevysvětlena nebo prostě selhal překlad. I tak pěkné čtyři hvězdy a těším se na další Robertův případ.

svanta
09.05.2020 5 z 5

Mozkovna Hunter nezklamal!

Sudin
03.05.2020 4 z 5

Typický Carter, fajn zápletka, dobře se to četlo, akorát mi trošku přišlo, že na to jak je Hunter geniální a povinnou i nepovinnou školní docházkou proletěl jako blesk, tak měl tentokrát asi slabší období a hrozně mu trvalo přijít na to, co skulptury znamenají. Mně to došlo o něco dříve než mu, i když jsem studoval normálně dlouho, proto dávám hvězdičku dolů.

TaLu
01.05.2020 4 z 5

Autor dokáže psát strhujícím stylem a celý příběh vypráví svěží formou. Brutální vraždy i místa činu splňují slovo thriller, jehož význam je ve Wikipedii popsán takto: "Thriller (z angl. thrill: otřást, vzrušit) je žánr filmu, knihy nebo televizního seriálu, který má u čtenáře nebo diváka vyvolat silné napětí a emoce."
Tak to by odpovídalo. Jen jsem zjistila, že emoce musí mít čtenář jinak v pořádku. Pokud je rozhozený z něčeho jiného, tento román balzámem na nervy rozhodně nebude. Hvězdičku tentokráte ubírám za nízkou spolupráci týmu. Oproti jiným dílům si každý vyšetřoval nějaké své intuice a tušení a mnohdy to ani nesděloval ostatním spolupracovníkům. Škoda, protože to zapojení týmu mám na této sérii ráda. Přišlo mi, že se jen probírám brutalitou míst činu a postrádala jsem zprostředkování dalšího života Huntera a Garcii. Potvrdilo se mé podezření, ale závěrečná scéna byla tentokráte taková nedotažená.

Greenfingers
29.04.2020 2 z 5

Všem thrillerům z dílny Chrise Cartera nelze upřít dramatičnost. Ale to je asi tak všechno, za co bych tohoto spisovatele pochválil.
Někdy mám pocit, že autoři knih o sériových vrazích mezi sebou soutěží, kdo vymyslí větší zvrácenost. A čtenář-zvrhlík si pak lebedí. Bestseller je na světě.

phm
28.04.2020 3 z 5

(SPOILER) Zatim nejslabsi dil. ***Spoiler*** Prekombinovane, dej se vyviji sledem nahod, nez schopnosti vysetrovatelu, popis vrazd me oproti predchozim dilum nechaval chladnym, kapitanka i navladni se chovaji jak urazene deti, vse hned, prerusuji po prvni vete... Mozna i zpusobeno prekladem, pusobil na me tezkopadne.

anishta
26.04.2020 5 z 5

Bylo to skvělé, ale kdybych mohla sálodlouze vykecat kdo je sochař, tak bych měla pár připomínek ke konci knihy.

ivka67
25.04.2020 5 z 5

Co dodat,opět super a kdo je vrah jsem vůbec nečekala.

PetrKral
24.04.2020 2 z 5

Pozor Spoiler: Tak tudy ne! Vadí mi, když mě někdo tahá na vařené nudli. Skutečně by s ní jako dívkou "mechanikem" na lodi policista takto mluvil? Vůbec by na to nepoukázal? A ona by měla sílu přerazit mu čelist... Ne, ne, ne..
To mě tedy zklamalo.

Zrzavá_Tereza
19.04.2020 5 z 5

Tohle je zase jízda - litry krve a usekané končetiny jako umění. Stále nepovažuju Chrise Cartera za nej thrillerového spisovatele, protože mám oblíbenější, ale jedno se mu musí nechat - on to prostě umí. Vtáhne vás a nepustí. Sice se jeho knížky nedají číst jedna za druhou a je třeba si je prokládat (nebo jimi prokládat jako to dělám já), ale pokaždé si čtení užiju. Vlastně bych řekla, že je trošku jako můj oblíbený Fitzek, jen Carter je trochu víc uvěřitelnější a je třeba si zvyknout na tu jeho brutalitu, protože ta není pro každého. Ale nenajdete tu žádná hluchá místa a vše pěkně svižně (a krvavě) odsýpá, detektiv Hunter je sympaťák každým coulem a kapitoly jsou ideálně krátké.

Kýťule
18.04.2020 5 z 5

Autor mě opět nezklamal ???? Napětí až do konce a opět nulová šance určit vraha. Pro mě momentálně nejlepší autor detektivek, jakého jsem kdy objevila ????

oleg121
17.04.2020 3 z 5

Nuž, tak to vyzerá, že párne diely tejto série nebudú mojou šálkou kávy. Stále je to ok, no zatiaľ ide o najhorší diel série. Verím ale, že ďalšie budú opäť skvelé.

Jiřina18
13.04.2020 5 z 5

Další velice čtivá knížka. Brutalita od prvního dílu stále roste. Vrah mě opravdu překvapil. Tohle bych nečekala. Jsem zvědavá na další díl

Prateri
04.04.2020 4 z 5

Sochař smrti - tak to byl uzel a pořádně utažený a povoloval dost těžko. Tým pro speciální vraždy má co dělat, brutalita opět brutální, hádanky v podobě stínových obrázků - no, to chtělo opravdu mimořádné mozky. Naštěstí takovým mozkem detektiv Robert Hunter je, a víte proč? Protože hodně čte, jak sám říká:-)).

TeresaSul
29.03.2020 5 z 5