Sok

Sok
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402081/bmid_sok-aGT-402081.jpg 3 59 59

ŽIJÍ TU VE DVOU UŽ SPOUSTU LET. Nikdo k nim NEJEZDÍ. Junior a Hen by si na odlehlé kanadské farmě dál idylicky žili v dokonalém odloučení od hektické civilizace. Jednoho večera však manžele vyruší nezvaný host. Mladík z vlivné firmy jim přináší zprávu, že Junior vyhrál losování o účast na vesmírné misi – jenže on se do žádné loterie nepřihlásil! Nad dvojicí se tak začne vznášet atmosféra mučivé nejistoty a permanentního napětí. Nekoupili si LOS, ale POSLALI JIM VÝHRU. Dokážou UNÉST SVŮJ OSUD? Podezřelý posel se v domě usadí a eviduje vše, co Junior dělá, každou vteřinu jeho života – prý proto, že na dobu pobytu v kosmu agentura vytvoří jeho umělého dvojníka, který bude s Hen žít a starat se o farmu. Junior se postupně proměňuje v soubor elektronických dat a spolu se ženou cítí, že za událostmi se skrývá strašlivá hrozba, jejíž důvod a smysl nechápou… Chce ŽÍT ZA MĚ! Musel jsem TO UDĚLAT. NEMĚL JSEM NA VYBRANOU... "Reid mistrovsky vytváří atmosféru hrůzy a udržuje čtenáře v napětí." (Publishers Weekly) "Zneklidňující a děsivý psychologický thriller plný existenciální hrůzy a nepřetržitého napětí." (Book Riot) "Napínavý román, který vás pobaví a současně naplní pochybami o základních principech lidství." (BookPage) Cena Goodreads za nejlepší horor roku 2018 – finále... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Leda

Foe , 2018

Majdusak
25.04.2019 4 z 5

První oříšek: jak přečíst název na obálce - původně jsem to zkoušela křížem krážem. Snad jenom už proto jsem se nad tou knihou pozastavila, Sokok... Skosk... to jen tak bokem. Opravdu jsem nad tím chvíli ustrnula. :) Tak ale teď už aspoň vím, co znamená ten brouk. Zajímavý a poměrně napínavý příběh rozdělený na tři dějství - to si takhle žijete na farmě a najednou přijede někdo, kdo ve vašem životě udělá totální čáru přes rozpočet, a navíc zjistíte, že vás asi celý život sleduje... thriller, trošku mi brnkal na nervy, budil očekávání. Velmi překvapivý konec.

soukroma
21.04.2019 2 z 5

Vůbec nevím, co tím chtěl autor sdělit, ale zato vím, že to rozhodně nebyl thriller, ani horor. Taková slabounká sci-fi to byla, bez jasné myšlenky a zejména konce.
Značné zklamání (a ta prťavá písmenka navíc - tak na poničení zraku - útlá kniha to tedy opravdu nepotřebovala, a ještě od LEDy).
A brouk..., jaký brouk...??? Zato slepice, tak ta tam vážně byla.

Iwíček
16.04.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, která se velmi dobře čte, a to zejména díky častým dialogům mezi postavami. Líbil se mi i fakt, že jsem mohla nahlédnout do nitra vypravěče, jímž byl Junior. Jediné, s čím se moc neztotožňuji, je žánrové zařazení. Spíše bych se přiklonila k thrilleru, moc hororových prvků jsem v knize nezaznamenala.

milunka21
07.04.2019 5 z 5

Teda, kniha mě opravdu překvapila. Celou dobu jsem si myslela, že vím k čemu se schyluje a bum. Na konci šok. Rozhodně doporučuji.

Elisek88
01.04.2019 1 z 5

Za mě bohužel zklamání. Předpokládala jsem, že se u hororového thrilleru budu bát, bohužel nic takového se nestalo (a to jsem se bála i u Trhliny). Zprvu mi hodně vadilo vyprávění v přítomném čase, ale vzhledem k příběhu to nakonec sedělo dobře. Za co ale strhávám hvězdu u hodnocení je velmi malé písmo. Marně jsem čekala jsem na obálkou avizované zvraty, postava Hen mě hrozně rozčilovala svým chováním a zápletku jsem rozuzlila ještě před jejím odhalením. Asi by bylo dobré si knihu přečíst znovu a objevit ta skrytá poselství, ale už první přečtení bohužel musím brát jako ztrátu času, protože pro mě v ni nebylo nic objevného.

POZOR MOŽNÝ SPOILER
Připomínalo mi to Stepfordské paničky.

Politre
17.03.2019 5 z 5

Tak tahle kniha s názvem Sok, způsobila mi na konci dost velký šok. Troufám si tvrdit, že knihu neodložíte až do úplného konce, tak budete zvědaví, jak to dopadne. Těžko se rozepisovat o ději, pakliže vám nechci prozradit dějové zvraty, ale dostavilo se i mrazení, což se mi dost často nestává. Svou tématikou je v lecčems podobná britskému seriálu Black Mirror, totiž pracuje se zde s myšlenkou využití nových technologií a jejich užití/zneužití (jak se to vezme :-) ), ale v podstatě jde hlavně o nás - lidství a to jací v jádru jsme. Pokud jste tedy fanoušky tohoto seriálu, je pro vás Sok to pravé a nebudete zklamáni.
POZOR! MOŽNÝ SPOILER!
Potěšila mě i symbolika - hen/slepice, brouk/bug.

kanadská literatura farmáři výhra

Iain Reid