Sókratés

Sókratés
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43989/bmid_sokrates-0d2-43989.JPG 5 9 9

Čtivá Sókratova monografie odhalující smysl jeho učení. Autor se snaží vysvětlit Sókratovo pojetí filozofie, jeho dialog a dialektiku a seznamuje čtenáře s jeho etickými myšlenkami.

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Svoboda

Сократ, 1976

sika444
18.04.2020 5 z 5

Nejsem filosof, a tak jsem spokojen. Snad jsem rozuměl tomu, o co Sókratovi šlo. Jeho tázání se po významu pojmů je mi blízké. Vlastně celý je mi blízký. Závěr jeho života - soud, obhajoba i způsob smrti - to je jedno velké drama. Athény se mohou dodnes stydět.

krizek
27.08.2012 5 z 5

Tato monografie o Sókratovi se mi velice líbila, byla čtivá a dobře se jí rozumělo. Autor určité Sókratovi teze a myšlenky dokazoval mnohými díly, mnohými příklady – ne jen jedním podtrženým důkazem. Zabýval se jak Sokratovým životem, tak i Sókratovými hlavními myšlenkami, které rozebíral pěkně po kapitolách. Nakonec se dovíme i něco o Sokratově soudu, ale když máme přečtenou Platónovu Obranu Sókrata, tak ty hlavní věci už známe.
Autor se pokusil ve snáze vyhnout se předpojatostí, objasnit celkový smysl Sokratova učení, učit smysl a význam jeho činnosti.

Sokrates řecká filozofie

1980  93%Sókratés