Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546259/bmid_sova.jpg 4 2408 2408

Evule *
20.07.2018

Za mě možná malinko slabší než první díl, ale i tak mohu jen doporučit....a rozhodně bych chtěla další... :)

michal0383
10.07.2018 5 z 5

Opět skvělý příběh. Jediné, co bych vyčetl, tak jsou obsahy rozhovorů - samé "co?" a "proč?", což mě trochu vytáčelo. Každopádně to je pouze banalita, která mi nezabrání, abych dal 5 hvězdiček.

mkarajda
10.07.2018 4 z 5

Druhá kniha od tohoto autora. Námět dobrý, děj opět napínavý a kniha čtivá. Závěr opět trochu ošizený, uspěchaný. To, že se z celého Osla do příběhu opět zaplete někdo z rodiny Holgera ... celou dobu jsem si říkala, nene, to už by bylo moc. Škoda.

cadic
07.07.2018 3 z 5

O dost slabší než předchozí díl. Bohužel celou knihou se nesl takový pocit, že toho už tu bylo v předchozím díle. Tato kniha neurazí, ale ani nenachne

PetiJelinkova
05.07.2018 5 z 5

Skvělá detektivka. Kniha má spád, výborný děj od začátku až do konce! Prostě přečteno jedním dechem :) Už se těším na další knihu :)

KlariN
03.07.2018 4 z 5

Trochu slabší a především předvídatelnější než start série, vysoký standart i divákovu pozornost udržují především čím dál sympatičtější postavy a rychlý spád. Palec vzhůru!

mala.bloncka
26.06.2018 5 z 5

Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla! Jako všechny jeho knihy ..

Cemanka
20.06.2018 3 z 5

Příběh není špatný, ale rozhovory jsou občas k nesnesení, postavy spolu komunikují tak, že má člověk dojem, jestli nejsou "momentálně" zaostalé? Klidně na celou stránku si kladou navzájem otázky, na které si neodpovídají a člověk má pocit, že snad každý mluví jiným jazykem. A v čem je Mia tak dobrá? Ničeho nadprůměrného jsem si u ní nevšimla...Kromě toho, že vydatně pije a baští léky jako chleba.

frantisek8863
18.06.2018 2 z 5

Opět nepříjemný pocit z osobních kolizí hlavních postav, opět mnoho náhod a opět se to točí dost blízko Muncha. Číst se to dá, postavy se dají tolerovat a tak nějak i oblíbit, hodnotit děj si netroufám, ovšem mě to vše jako celek osobně spíš zklamalo. Dám přednost jiným severským autorům.

LP113
18.06.2018

Za mě určitě přečíst. Mě se moc líbilo. Ano když půjdu do hloubky a budu se v tom chtít rýpat, tak některé věci trochu přitažené za vlasy...ale čte se to opravdu dobře a vtáhne Vás to. Ráda si přečtu případný další díl.

Space.Junkienka
07.06.2018 3 z 5

U jiných knih se většinou řeší, proč se krimi začínají točit vždy kolem vražd dětí...Tady to (už podruhé) nikoho nepřekvapuje. Já vlastně ani netvrdím, že je to špatně...ostatně jedná se o knihu, čím víc napínavější to je, tím lépe :). Na druhou stranu mě Mia začíná pořádně štvát....To, že Holger má bolesti, jsem přežila. To, že si jeho dcera hraje na nejlepší matku a manželku, a přitom podvádí a dceru nechává asi 8 dní v týdnu u babičky, jsem přešla (každého věc, jak si žije). Ale to, že Mia asi 200 stran řeší, jak jí je ublížováno a že by se měla jít zabít, ale vlastně chce žít....Ne, to se nedá....Při každém jejím slově a vlastně čemkoliv, co udělala, jsem si říkala, že kdyby sebevraždu spáchala, tak všichni budeme smutní, protože lidský život je cenný, ale život půjde dál a novým kolegou Holgera by mohl být Gabriel, který by aspoň dostal šanci ukázat, co v něm vlastně je :).

Sudin
27.05.2018 4 z 5

Souhlasím s výtkami, které tady již byly zmíněny, ale nemůžu si pomoct, mě to prostě baví číst. První kniha autora mě bavila o chloupek více než tato, nicméně zajímavý případ a opět se to četlo samo. Těším se na další knihy autora.

maličkán
25.05.2018 5 z 5

Sovu jsem navázala hned na první díl a řekla bych, že byla ještě lepší. Možná proto, že už jsem znala hlavní postavy. Za mě tedy perfektní, doufám, že bude další díl.

Jessie_K
21.05.2018 3 z 5

Trošku slabší než první díl. Neustále popisovaná nevolnost a zdravotní problémy hlavních hrdinů, mi začali lehce lézt krkem. Rozhovory, které měli asi evokovat autentičnost s věčným "Co?; Co si říkal?", byly už vyloženě protivné. Na druhou stranu děj a zápletka mi nijak zásadně nevadily a knížku doporučuji jako oddechové čtení.

Jaruš7
21.05.2018 4 z 5

No, napětí to mělo, základní myšlenka Hnutí za ..., byla zneužitá zákeřným způsobem.
Dvojtvářnost je maskou msty od mládí cizelovanou.
Pozná se, kdo je před, a kdo je za, čarou hranice normálnosti, když společnost má vše pro absurdně trestuhodné radovánky?
Snad avízo pro postřehy ze života, svým způsobem bizarně zinscenované.
Audioverze poutavá.

piittii
14.05.2018 1 z 5

Holgera bolí hlava a Mia se chce zabít. To tvoří asi polovinu děje. Vyšetřování vraždy je na pozadí a celé je to dost rozvleklé. Posledním hřebíčkem do rakve téhle knihy jsou až nepřirozeně přerušované rozhovory. V lese visí anděl mi přišlo aspoň o trochu lepší.

zoew
14.05.2018 4 z 5

Vypadalo to na 5*, ale konec byl takový divně useknutý, chybělo mi tam vysvětlení motivu pachatele a (bacha spojler!) ptačího peří. Takže za mě tak 3,5* a díky čtivosti zaokrouhluji nahoru.

JiříM
12.05.2018 3 z 5

Zajimavý příběh, jen se mi zdá, že si autor s postavou Mii moc nevěděl rady. Děj je místy trošku nudný, ale i tak zajimavý.

jengibre
09.05.2018 3 z 5

Na rozdíl od „V lese visí anděl“ přišlo s knihou zklamání. Děj byl předvídatelný a postavy, se kterými jsem v prvním díle vyloženě sympatizovala, se mi zprotivily. Mezi vyšetřovateli nebyl snad nikdo, kdo by nebyl závislý na lécích, alkoholu nebo nějak psychicky narušený. Nejvíc ze všech mě iritovala Mia a její neustálé fňukání, jak nechce žít a přála by si ležet v hrobě vedle své sestry Sigrid. Doufala jsem, že na konci knihy jí autor její přání splní, ale to pochopitelně nebylo možné, jelikož by nemohlo vyjít pokračování (které si se vší pravděpodobností už nepřečtu).

dalia1769
01.05.2018 3 z 5

Sova mne bavila trochu více než první díl, ale stále ji řadím spíše k průměru. Hlavním důvodem bude, že se mi narozdíl od většiny jiných krimisérií nepodařilo si vytvořit ten správný vztah k postavám. Příliš nechápu, jakým přínosem je pro vyšetřování Mia, neustále balancující na hraně sebevraždy. Soustavné opakování ostatních postav, jak je skvělá, prostě nestačí, příběh sám nám o tom moc důkazů nepřináší. Na větu "Pojď,Mio, pojď." začínám být alergická. Ani Holger si s ní v tomto díle moc nezadal a nebyl zrovna velkým přínosem pro vyšetřování... Těžko se četly i některé rozhovory, kde se postavy nemohly za celou stranu vyjádřit, spousta slovní vaty. U postav mi také chybí jakýkoliv vývoj nebo postupný hlubší vhled do jejich povah, minulosti atd. Myslím, že v této sérii pokračovat nebudu.