Spalovač mrtvol

Spalovač mrtvol
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353/bmid_spalovac-mrtvol-hQ6-353.jpg 4 4654 4654

Slavný příběh o spalovači mrtvol, podivínském Karlu Kopfrkinglovi, je podobenstvím o patologickém vývoji malého člověka k přijetí zla. Filmové zpracování z roku 1968 patří ke zlatému fondu české kinematografie.

dark.ma93
14.08.2012

Jak je možné, že se s tak hodného a sladkého člověka stalo tohle?! Konec je mrazivý a strašidelný. Určitě skvělá klasika'!

Shimargh
10.08.2012 5 z 5

Naprostý kult a modla!

Shricke
02.08.2012 4 z 5

Trošku pomalý rozjezd se skvělým koncem

FilipGOLF
14.06.2012 4 z 5

Perfektní kniha, člověk jen pozoruje jak se z příjemného chlápka pana Kopfrkingla stává bestie, co vyvraždí skoro celou rodinu kvůli nějaké ideologii. Hrůza

Póžislava
25.05.2012 5 z 5

Knihu jsem si přečetla kvůli maturitní četbě a rozhodně jsem neudělala špatně. Je to skvělá kniha, posledních 20 stránek mě úplně strhlo. U určitých pasáží jsem měla doslova husí kůži. Sice mi trochu vadil nudnější začátek, ale těch 5 hvězdiček si to celkově určitě zaslouží. Doporučuji přečíst.

kom72
30.04.2012 4 z 5

Tím, že jsem nejprve viděl film a teprve později si přečetl knihu, jsem se při čtení připravil o tu ránu palicí, kterou mi zasadil pan Kopfrkindl. Po přečtení knihy, musím vzdát hold režisérovy filmu a panu Hrušínskému jak skvostně zpracovali literární předlohu!

Gahanka
29.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Hlavní hrdina mě už od začátku štval, ale dílo mě strhlo.

Juditha
14.04.2012

Tuto knihu jsem dostala jako povinnou školní četbu a moc se mi líbila. Úžasně popisuje pracovníka krematoria a vše co k tomu patří až si to vedodete živě představit a běží Vám z toho mráz po zádech. Přesto doporučuji přečíst

sidonie kermack
28.01.2012 5 z 5

z té knihy mrazí, a film... brrrrrrrrrrr. Rudolf Hrušínský jako hlavní představitel byl úžasný... Navíc se to natáčelo u nás...

THERISA
10.01.2012 5 z 5

Literární skvost! Důkaz, že i s minimem stran se dá udělat velké divadlo!
Takřka dokonalé a na film víceméně přesné filmové zpracování s Rudolfem Hrušínským jen potvrdilo kvality celého příběhu a stejně jako kniha vás doslova přimrazí do sedadla tak, že se nezmůžete na nic jiného než jen číst/dívat se až do konce. Jeden z mých největších literárních/filmových zážitků...

Slečna L.
27.12.2011 5 z 5

Kniha, kterou jsem vzala, aniž bych věděla děj či zápletku. A udělala jsem dobře. Nejprve jsem si říkala, jaký je pan Kopfrkingl úžasný člověk, ač trochu podivín. V posledních kapitolách se vše zvrhlo a když jsem četla o rozbitém radiátoru, na který navázal provaz se smyčkou, bylo mi jasné, co bude následovat. Málem jsem spadla ze židle, když následovalo zavření Miliho do rakve. Těším se na film.

kniholka
08.12.2011 5 z 5

Geniální klasika, ze které mrazí. Ale kdyby vám někdo říkal, že se nedá číst před spaním, nevěřte mu.

Thrashator
26.11.2011 5 z 5

Dokonalé dílo. Období a hlavně příběh ze kterého běhá mráz po zádech. Vše okořeněno černým humorem pana Kopfrkingla. Taktéž zfilmování je možná ještě lepší než kniha (což se často nestává) především díky výtečnému výkonu Rudolfa Hrušínského....

ELKA.
11.10.2011 5 z 5

Přestože film má výborné hodnocení, více se mi líbila kniha.

Adrianah
23.09.2011 4 z 5

Skvělá kniha s morbidním dějem, který v posledních 3 kapitolách naplno vyústí.

maciii
15.09.2011 4 z 5

Malý příběh malého člověka, jehož činy samy o sobě nemění svět, ale jsou drobným a nezbytným dílkem základny, na níž vyrostlo zlo fašistické moci a nadvlády.

Andulino
25.08.2011 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, skvěle popisuje dobu příchodu nacismu do našich zemí. Děj pro mě byl zajímavý, vyústění naprosto nečekané. Že se z tak milého člověka stane vrah a blázen, jsem opravdu nečekala. Kniha se četla moc pěkně a celkově toto téma mě velmi zaujalo. Je to skvělý případ morálně slabých jedinců, kteří se nechají zmanipulovat. Bohužel dopad činů pana Kopfrkingla byl naprosto katastrofální. Pocit z knihy byl přesně takový, jak si to asi autor přál. Přemýšlela jsem o ní ještě dlouho po tom, co už byla vrácena zpátky v knihovně.

Největší lstí ďábla je, když sám o sobě prohlašuje, že není.
Giovanni Papini
(citát z knihy)

FilipGOLF
07.08.2011 4 z 5

Byla to zajímavá kniha, typický příklad jak je jednoduchá ovlivnitelnost člověka v té zlé době před cca 50 lety ať už se jedná o jakoukoliv ideologii, např. nacismus...

Teru
03.08.2011 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale celá kniha na mě působí tak morbidně, až mi to přijde legrační.

Určitě má na tom podíl netypický způsob vyprávění, který je plný nevšedních výrazů a hlavně linie neustálého se opakování určitých poznatků a událostí.
Hyenistický příběh snadno ovlivnitelného pana Kopfrkingla podaný škrobenou ulízlostí přesně ukazuje lidskou posedlost, a začal-li by Kopfrkingl na konci knihy i pít, napsala bych i lidskou přelétavost, vyhrocenou vzhledem k době, ve které se příběh odehrává. Přijde mi smutné, že tak zrůdní lidé tehdy třeba doopravdy byli a přišlo jim to naprosto v pořádku.
Jinak mne kniha nijak zvlášť nenadchla, těším se, až se podívám na film, protože Rudolf Hrušínský určitě zaručuje skvělou hereckou podívanou.

swamp
25.07.2011 5 z 5

Pan Karel Kopfrkingl - jedna z nejděsivějších postav české literatury.