Srdce táty
Osvaldo Poli
Existuje otcovský styl výchovy? Přistupují muži k výchově jinak než ženy? Je mužský způsob výchovy pro děti a jejich vývoj přínosem? Tyto otázky se jako červená nit vinou všemi úvahami, které najdete v této knize, zamýšlející se nad tím, co je pro mužský styl výchovy typické, a proč by ho děti měly zažít. Znovuobjevit mužský způsob výchovy musí především sami otcové, kteří dnes často trpí pocity méněcennosti, že výchovu nezvládají tak dobře jako ženy. Právě proto je nutné, aby objevili skrytou krásu a potřebnost mužského přístupu k výchově svých dětí. Podle Osvalda Poliho má otec dítěti zprostředkovat určitý pohled na život a probudit jeho „ideální Já“. Jeho inspirativní kniha vychází z předpokladu, že muži a ženy se od sebe v zásadě liší, a to v oblasti, tělesné, duševní i duchovní a poskytuje praktický návod, jak se stát dobrým otcem. Je určeno nejen věřícím rodičům, mohlo by se uplatnit i mimo křesťanské kruhy. Využijí ji i duchovní a studenti teologie. Osvaldo Poli je známý italský psycholog a psychoterapeut. Léta se věnuje formaci k rodičovství a k partnerství a výchově dětí, přičemž spolupracuje s různými skupinami, institucemi a časopisy. ... celý text
Literatura naučná Rodina
Vydáno: 2010 , Karmelitánské nakladatelstvíOriginální název:
Cuore di papà, 2006
více info...
Přidat komentář
Štítky knihy
muži psychologie vývoj a výchova dětí otcovství
Autorovy další knížky
2014 | Můj život beze mne - Hledání vlastní identity |
2010 | Maminky, které milují příliš |
2010 | Srdce táty |
Nepřečetla jsem celé a do detailu. Výchovu synů už mám dávno za sebou. Ovšem jeden z nich už je nějakou dobu celkem schopným otcem a tak jsem se chtěla (v době gender a LGBT šílenství) dozvědět víc.
O otcovském stylu výchovy, který je vskutku jedinečný a nezastupitelný se mi četlo hodně dobře. Autor dává věci do souvislostí a četba je určitě podnětná pro mladé táty i maminy. Aby brzy nebylo vše, co dělá chlapa chlapem a vyváženost ve výchově, nedostupnou záležitostí :o)