Starosta Hoeck a jeho žena

Starosta Hoeck a jeho žena
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224920/bmid_starosta-hoeck-a-jeho-zena-224920.JPG 4 3 3

Dánsko v realistickém líčení měkkého jihu a drsného severu, od dun až po vřesoviště, od lásky po nenávist, od pochopení po roztržky... tak, jak jej viděl nositel Nobelovy ceny za rok 1917.

Literatura světová
Vydáno: , Nakladatelské družstvo Máje (Máj)

Borgmester Hoeck og Husfru , 1905

maryzka
21.02.2022 3 z 5

Zajímavá kniha od severních sousedů, no spíš ze skandinávských zemí. Nevím jak to bylo, ale za mě moc knihy nebo spisovatelé ze skandinávských zemí moc nevydávali, takže se to muselo hledat spíš v knihovnách nebo v antikvariátech. Tato kniha byla jiná. Odehrává se v 18. až v 19. století( ještě patřilo.. Šlesvicko- Holštynsko). Pravda po 1. světové válce se změnila mapa Ačkoliv tato kniha pochází odjinud- motiv je stejný- chození do společnosti, navazovat společenské styky s vinným či nevinným flirtování, které pak dovedou k žárlivosti- pak to končí tragicky.

MOu598
17.07.2017 4 z 5

Četla jsem v prosinci 2006. Podle mých poznámek:
Útlá knížka. Příběh lásky, žárlivosti, nenávisti. Napínavé, ale ne detektivka. V minulosti, ale se současným příběhem.
Nedořečeno, kde byla chyba, vina. Nevím, co si o tom myslet. Snad jen, že soužití muže a ženy je vždycky složité a mezi láskou a nenávistí je slabá, nebo žádná hranice.
Hezké.

dánská literatura