Stezka v troskách

Stezka v troskách
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431611/bmid_stezka-v-troskach-Nsk-431611.jpeg 4 186 186

Srpen 1945. Ital Stefano se snaží dostat domů přes válkou zničené Německo. Cestou se ujme malého chlapce, jehož matka zemřela a Stefano ho nechce nechat napospas neznámému osudu. Společně najdou útočiště v odlehlé chatě. Ta patří Erichovi, bývalému německému vojákovi. Na místě se postupně objeví i další lidé – nedaleko žijící Rosalind se svým traumatizovaným manželem Georgem. Všichni postupně zjišťují, že jejich setkání povede k něčemu fatálnímu. A když Stefano najde dopisy Monique, záhadné dívky z Rosalindiných fotografií, dojde mu, že válka možná skončila pro státy a generály, ne však pro obyčejné lidi chycené v pasti daleko od jakékoliv pomoci…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Road Beyond Ruin, 2019

Lena78537
23.11.2020 3 z 5

Ze začátku jsem se knihou docela prokousávala, pak mě docela chytla. Námět lepší než zpracování. Čekala jsem více.

Jittka
05.11.2020 3 z 5

No, námět byl super, myšlenka rozuzlení zajímavá, ale četlo se to opravdu špatně, skákání v ději, minulost, přítomnost, od postavy k postavě. Hodně jsem ztrácela linku a musela se v knize vracet. Je to škoda, Zlomení andělé se mi líbili víc.

Ticiana
19.10.2020 3 z 5

Bohuzel za mne se vubec ani zdaleka nevyrovnala knize Zlomeni andělé. Rosalind a Erich hodně nesympaticke postavy. Časový dej mne taky matl a kniha mi vubec neodsypala, dokonce jsem premyslela, ze nedoctu. Ale možná to bylo i tím, ze jsem neměla úplně náladu na tohle tema.

Miro67
15.10.2020 4 z 5

Spousta tajemství, která jsou polehoučku rozuzlována. Námět knihy zaslouží 5 hvězdiček, ale zpracování trochu pokulhávalo. Moc náhod a hlavně neustálé přeskakovaní v čase působilo zmatečně a rušivě. Proto bodík dolů.

terinkha
09.09.2020 3 z 5

Jak by řekla moje drahá kamarádka, jsem z toho nějak v rozparcích.
Nešlo se mi pořádně začíst (takže jsem knihu četla fakt pekelně dlouho), pořád jsem cítila, že se kolem něčeho krouží, ale přitom se to něco rozuzlilo na posledních desítkách stran.
Námět to byl rozhodně zajímavý, ale asi nejsem tak uspokojená, jak jsem čekala.
Jsou to poctivý tři hvězdy, ale vlastně ve mně kniha nezanechala žádný hlubší dojem.

Ivka14
25.06.2020 4 z 5

Ze začátku jsem měla hrozný problém se orientovat v postavách, hlavně když tam byl ten dej před válkou, hrozně se mi ty děje pletly,ale nakonec jsme se zorientovala a bylo to zajímavé čtení se zajímavým a pro mě nečekaným koncem.

certik003
05.06.2020

Přestože děj vypráví jenom tři postavy, měla jsem ze začátku problém se orientovat kdo je kdo, i kvůli množství jejich příbuzných. Nepomáhalo i časté skákání v ději. Postupně ale začal být děj zajímavý a napínavý a nemohla jsem se dočkat, až se dovím, jak to dopadne. Konec se mi zdál oproti předchozímu pomalu plynoucímu ději dost rychlý a taky překombinovaný.

Jessybelle
04.06.2020 4 z 5

Námět knihy je zajímavý, napsán z pohledu tří postav, což sebou nese tak trochu tříštění děje, občas zmatek ve jménech, ale je i tahákem číst dál, abyste zjistili, co se bude dít. Občas je tam zmatek s minulostí a přítomností.
Začátek se mi vlekl, ale pak jsem se tak nějak sžila s postavami, a vtáhlo mě to do děje... Je plná emocí, utrpení, nepochopení, msty, beznaděje, ale i lásky, přátelství, touhy a hlavně naděje..
Konec mi přijde malinko překombinovaný... Ale celkový dojem je dobrý a kniha stojí za přečtení.

Weruschka
24.05.2020 2 z 5

Zklamani, kniha me absolutne nevtahla, mozna kvuli neustalemu preskakovani v deji.

Janaves
24.05.2020 5 z 5

Krásná kniha. Líbila se mi a jsem moc ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Přála jsem hlavně chlapci lepší život. Stojí za přečtení.

Rouz80
16.04.2020 2 z 5

Pribeh docela zajimavy, ale hodne jsme se ztracela v deji. Zezacatku jsme se nemohla vubec zacist. Mne kniha nesedla.

HaHy7
13.04.2020 5 z 5

Kniha, ktera začíná nahodným setkáním na konci valky. Je to setkaní ale opravdu nahodilé?... To povypráví příběh, který začíná pozvolna, postupně nabírá na dynamičnosti a s napětím do samotného závěru. Je zde poměrně dost vedlejších postav, což bylo tíživé pro rychlou orientaci. Proliná se zde několik dějových linek. Za mě je to kniha velmi čtivá, zaujala mě. A ač válka skončila, tak ne pro každého, pro mnohé utrpení přetrvává.

magic11
12.04.2020 1 z 5

prvních cca 120 stran zmatek, nuda nuda šeď, šeď, potom se to zvrtlo ve změť kombinací, až mě to nakonec přestalo bavit úplně

Racík
11.04.2020 5 z 5

Začátek knihy byl hodně pomalý. Doporučuji ale vydržet, protože příběh se rozvine. Postavy jsou skvěle vykreslené, příběh zajímavý. Určitě další skvělá knížka s válečnou tematikou.

st18321
10.04.2020 5 z 5

Musím říci, že mě kniha v prvních 120 stranách celkem zklamala. V porovnání s knihou Zlomení andělé mi to přišlo nic moc. Pak se to ale zlomilo a já se nemohl od knihy odtrhnout. A ten závěr jsem vůbec nečekal. Bylo to skvělé. Za mě plný počet.

luckach
07.04.2020 2 z 5

No... já nevím... pro mě překombinované...

Kekik
03.04.2020 5 z 5

Nádherná kniha, která mě zaujala již od prvních stran. Zajímavý děj. Postavy a jejich charaktery jsou výborně popsány. Přesto mám pár výhrad. Občas se mi pletli sourozenci hlavních protagonistů. Ke konci je třeba číst velmi pozorně, aby neutekly souvislosti. Trochu mám pocit, že je konec až moc zamotaný. Jak se říká mezi čtenáři- Je překombinovaný.
Nádherná obálka.

kasavubu
01.04.2020 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné, ale ani mně úplně nesedlo zmíněné přeskakování děje a zbytečná překombinovanost. Pokud ale pominu určité nelogičnosti, popř. jejich nepochopení z mé strany, není příběhu co vytknout. Bylo tu vše, co má správný román mít - zajímavá zápletka i dobře vykreslené postavy.

Denisa232623
22.03.2020 5 z 5

Tohle je tak krásná kniha.!! Ze začátku jsem se nemohla začíst a trochu jsem se ztrácela v postavách, ale postupem začalo dávat všechno smysl. Takovou zápletku a zvrat mnohdy nenajdete ani v detektivkách. Doporučuji všemi deseti.

fruitbueno
22.03.2020 4 z 5

Už dlouho jsem nečetla něco s takovým dějovým zvratem! Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale zhruba od třetiny už bylo obtížné se odtrhnout. Další ze série válečných knih s leitmotivem pomsty, osobní msty a odplaty, ale tady statečnosti a neohrožené pomocí druhým... Knihu řadím do letošní výzvy, protože jsem ji četla během celostátní karantény :) vystihuje můj aktuální pocit z lidí a společnosti, kterým je sklíčenost :)