Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429979/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna--43u-429979.png 4 7299 7299

Stoletý stařík série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Rockefeller
25.02.2015 3 z 5

Nápad, bohužel bez jakýchkoli servítek vytržený přímo ze samotného srdce Forresta Gumpa. Idiot zde byl prvoplánově nahrazen senilním staříkem, jakožto alternativa, která slouží jako krytí pro svou předlohu. Nicméně jsem se dojmu, že Alan byl idiot také nemohl zbavit, i když se autor snažil tuto informaci skrýt. Děj místy vtipný, někdy alespoň úsměvný, dobře a vtipně zasazen do dějin Evropy. Nicméně to, co má dělat tuhle knihu lepší knihou, stále čerpá z jedinečnosti nápadu Winstona Grooma.
Film bych se nebál označit za katastrofu. Zasmál jsem se pouze dvakrát a to hned na začátku, při honu na lišku a podruhé se strýčkem Stalinem. Pokud byl Stoletý stařík filmem s největším rozpočtem ve Švédsku, pak mi nezbývá než jej hodnotit jako vyhozené peníze. Mimoděk onen závratný rozpočet ve filmu nějak zmizel, film působil velice laciným a studeným dojmem. Nejdražší akvizice filmu slonice, zřejmě rozpočet omylem polkla. Prostě se na jednom místě najednou sešlo na mě až moc idiotů, od samotného Alana, až po nácka, který si jde ulevit a nechá kufr s X miliony euro pohlídat starému dědkovi, kterého potká v čekárně. Bohužel, za mě jasně vede Forrest Gump, o filmovém zpracování ani nemluvě.

kchrvs
25.02.2015 3 z 5

Bylo to zábavné, ale místy mě Alan dost vytáčel .] Pohodové čtení.

Randyz1986
22.02.2015 5 z 5

Knižka se mi líbila hodně moc, i když je místy hodně přitažená za vlasy a častěji spíše úsměvná než vyloženě vtipná, ale na relax je to skvělá četba. Film mi přišel, jak už to bývá, docela hodně osekaný. Např. Gunilla mě ve filmu hodně zklamala. V audio-knížce mě její skvěle načasovaná sprostá mluva vždycky odvařila :) Děj při poslouchání audio-knížky mi připomínal např. výborného Foresta Gumpa. Filmové zpracování spíše crazy road movie, které moc nemusím.

Evus
22.02.2015 4 z 5

Sice jsem se u knihy neválela smíchy, ale její humor je tak absurdní, že mě bavila. Jediné, co mi kazí dojem, je za vlasy přitažené vysvětlení jejich aktivit tomu státnímu zástupci (při tom, jak byl zbytek knihy celkem promyšlený, si mohl dát autor trochu práce a vymyslet něco uvěřitelnějšího).

PetraBery
22.02.2015 4 z 5

K této knize bylo už napsáno asi všechno. Můj osobní dojem je, že ano, knížka byla fajn, ale pro mě to zase úplná pecka nebyla. Úsměvný, místy neuvěřitelný příběh staříka, provázející nás celým jeho životem. Zajímavé zakomponování osobností minulého století, příběh plynul celkem rychle, nenudila jsem se.

Tanaka T.
21.02.2015 3 z 5

I když jsem se opravdu od srdce zasmála asi jen čtyřikrát a zbytek mi přišel spíš úsměvný, někdy od poloviny mě šílená staříkova dobrodružství začala docela bavit. A čím víc byl děj přitažený za vlasy, tak jsem se tím víc uculovala (asi na mě musel být v autobuse fakt pohled). Ve výsledku mě kniha sice pobavila, ale musím podotknout, že takovou ptákovinu jsem snad ještě nečetla a v dohledné době asi nepřečtu. Tedy s odřenýma ušima za tři hvězdičky.

kayu
18.02.2015 5 z 5

Stařík je v podstatě stejný jako Analfabetka. Svižný a vtipný, ale nevím, jestli se podobný styl příběhů dá udržet donekonečna.

Kolina
18.02.2015 4 z 5

... ale jo, pěkný :-)) chystala jsem se na ní dlouho a nakonec jsem viděla dřív film, než knihu... musím říct, že je to asi poprvé, co se mi líbil víc film, než kniha... ta mi ke konci už připadala místy až přitažená za vlasy (hlavně líčení Alanovy minulosti těsně, než se dostal do domova důchodců), jak Forrest Gump, ale třikrát hustější.... nicméně je to knížka humorná, čte se velice dobře a lehce, není v ní nouze o nenadálé zvraty....možná si jí i koupím do knihovničky....

ivakola
17.02.2015 5 z 5

Nikdy jsem ještě něčetla knihu takového ražení a proto asi ty prvopočáteční rozpaky. Nicméně stoletého staříka jsem si zamilovala již po dvaceti stránkách a nedám na něj dopustit.Všem knihu půjčuji a chválou tedy opravdu nešetřím. Při čtení knihy mi tekly smíchem slzy a připadala jsem si jako cvok. Výborné, výborné...

petranecka
14.02.2015 4 z 5

Po přečtení Analfabetky jsem dostala i Stoletého staříka. Už jsem byla seznámena s autorovým stylem, takže jsem věděla co čekat. Kniha určitě neurazí, místy pobaví a stoprocentně přispěje k relaxaci. Ale přes ten veškerý "boom" mi kniha nepřipadala až tak extra. Znám i lepší kusy :)

Hendrychova.K
14.02.2015 4 z 5

Velice rozporuplná kniha. Chvíli jsem se smála, chvíli jsem si říkala, že je to neuvěřitelná blbost. Každopádně výsledný pocit z knihy je kladný.

Manyna
14.02.2015 5 z 5

Možná, že jsem nikdy nečetla nic vtipnějšího :) Takové "hlody" použité přesně ve správný okamžik se jen tak nevidí :)

Culinka
13.02.2015 5 z 5

Pokud potřebuje odpočinek od knih, u kterých musíte přemýšlet, proč se děje to co se děje a chcete si přečíst o něčem jiném než o promyšlených vraždách, jděte určitě do téhle knížky. Já jsem si skvěle odpočinula a zasmála se. Thrillery a detektivky čtu velmi ráda, ale tohle bylo příjemné odbočení. Už se těším, až kouknu i na film.

narcisonanis
13.02.2015 5 z 5

Stoletého staříka Alana Karlssona si zkrátka zamilujete, a pokud mu nefandíte hned od začátku, určitě si na konci knihy budete sypat popel na hlavu, že jste tak neučinili (hlavně potom, co chudák zjistí, že mu vlastně ta erekce po sto letech i docela funguje). Když si odmyslíte některé jeho chyby, vyjde vám najevo hrozně sympatický a jednoduchý návod na spokojený život – nenechat se vydivočit a být v klidu. Jó kdybychom na světě byli všichni takoví... Závěrem: vtipná kniha s kouzelným koncem. Nic víc, nic míň.

Jestli si má člověk vybrat mezi tím, jestli být nasraný, nebo nebýt nasraný... vždycky by měl zvolit nebýt nasraný.

alef
12.02.2015 5 z 5

Tenhle pohodový stařík nás provází "komentovaným" průřezem politických událostí 20. století ve světě. Celý jeho stoletý život je jedna velká série náhodných setkání ... jakoby přesně podle notoricky známých slov J. Wericha: "Jednou jsi dole a jednou nahoře. Život plyne jak voda a ..." a dál to všichni známe :-) ... ano je to trochu Forest Gump, trochu Cimrman ... trochu ten a trochu onen ... každý z nás asi najde mnoho paralel ... ale o tom ten příběh možná je ... je o tom, že si v něm každý najdeme "to svoje" a přitom se skvěle pobavíme ... alespoň já se bavila ... od první do poslední stránky :-).

Petruse21
11.02.2015 3 z 5

Tak po všech těch nadšených recenzích na tuto knihu jsem i já neodolala. Četlo se to dobře, i jsem se zasmála, ale znám lepší...

TomasHundza
11.02.2015 4 z 5

Švédsky Forrest Gump. Jonasson vykresluje Alana a jeho životné skúsenosti svojským spôsobom, s ľahkosťou a humorom. Nesnaží sa tlačiť na pílu intelektu, naopak, zdôrazňuje slobodu prostých a menej vedomých ľudí. A takými je väčšina postáv. A čo je hlavné, Stoletý starík kladie dôraz na to, že výdatné dobrodružstvo môže zažiť človek i v tej najmenej čakanej chvíli, v najnepravdepodobnejšej etape života. Ale kto vie, možno je to len nepodarená detektívka, z ktorej sa stal vtipný hit :)

knihomolka2
11.02.2015 4 z 5

Tak jsem ji také dočetla.....vtipná, zajímavá, plná zvratů, napětí.....,
ale někdy až moc utažené za vlasy....no prostě "J a m e s B o n d ve výslužbě"!

blažounka
11.02.2015 5 z 5

Líbilo se mi to moc!!!

Silencia
10.02.2015 4 z 5

Vtipný, bezprostřední humor, který už ke konci mohl být trochu ohraný, ale stejně pobavil. První polovina knihy je dokonalá, druhá už byla na mě trochu moc. Moc politická, abych tak řekla. I když to mohlo být audioknihou, kterou Martin Stránský četl brilantně. Každopádně si to přečtu znovu, a regulérně.