Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152569/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna-a-zmizel-152569.jpg 4 7294 7294

Stoletý stařík série

Alan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Alan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.    Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: ekniha , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

n.ezn.amy
29.05.2020 5 z 5

Mám moc rád knihy, které jsou psány s humorem a velkou nadsázkou. Netváří se jako pravdivé a člověk si u nich odpočine. A to si myslím, že je právě tato kniha, kdy hlavní hrdina po útěku z domova důchodců se dostává do prekérních situací, které se vždy nějak vyřeší a hlavně vzpomíná na svůj život, kde co prožil a s jakými osobnostmi se setkal. Za mě vynikající oddychovka

tamara1351
26.05.2020 1 z 5

Já jsem asi mimoň,ale nemohla jsem to ani dočíst.Mně se to vážně nelíbilo.Chabá napodobenina Forresta Gumpa.Jedno obrovské zklamání.

mirec88
26.05.2020 5 z 5

Vynikajúca oddychovka a jeden z najvtipnejších románov aké som kedy čítal. Smial som sa fakt nahlas :-) neskutočne mi sadol tento román a zmysel pre tento typ humoru.

Adell-ka
24.05.2020 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že Analfabetka se mi líbila víc a taky jsem se u ní víc nasmála. Ale musím ocenit důkladně propracovaný děj, ačkoli možná toho tam bylo až příliš.

MHudec
21.05.2020 odpad!

Kniha mě nijak zvlášť neohromila. Humor těžce na úrovní podprahových amerických komedií a to možná ještě i daleko pod. Tento typ humoru mi obzvlášť nepříjde zajimavý ani inteligentní. Děj vycucaný ze zlomeného prstu.

saxik07
13.05.2020 2 z 5

Těšila jsem se na zajímavý námět, ale nakonec mě vlastně nijak nenadchla. Nepřišla mi humorná ani napínavá, musela jsem se přemlouvat, abych ji nakonec dočetla. Možná byla až moc přeplácaná.

666Jitka
10.05.2020 5 z 5

Tak u této knihy jsem se opravdu od srdce zasmála a pobavila jsem se. Mezi autorovi oblíbence patří Jaroslav Hašek - jako bych ho tam občas mezi řádky četla ...

sofi987
08.05.2020 5 z 5

Kdo nema smysl pro lehkou ironii, satiru, humor a zakladni znalosti z dejin 20. stoleti, toho kniha asi nezaujme. Ja se zasmala, pobavila a premyslela, co by se asi tak stalo, kdyby se Alan setkal s Jarou Cimrmanem :-)

ctenarka881
06.05.2020 2 z 5

Knihu jsem si koupila protoze mela vyborne hodnoceni a absolutne nechapu proc.. asi nemam smysl pro humor, ale vubec mi nesedla.. pote jsem videla film a rovnez vubec nic mi to nerikalo.. za me je ten pribeh blbost.. mozna se autor snazil napsat pribeh jako forrest gump, ale to se bohuzel nepodarilo..

Datr1
02.05.2020 5 z 5

Kniha je odpočinková, vtipná, dobře se čte, těším se na druhý díl

panda2
28.04.2020

Začít knihu číst s vysokým očekáváním je snad vždycky chyba. Čekala jsem strhující příběh a výbuchy smíchu na každé druhé stránce, což jaksi nepřišlo. Přesto jsem si časem autorův zprvu iritující jednoduchý styl a hlavně životní přístup staříka oblíbila a nakonec si knihu užila. Chcete-li oddechovku a návod na minimalistický život, kniha čeká na vás.

majavcelicka
24.04.2020 1 z 5

Pro mě nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Na straně 140 jsem to vzdala... A to jsem se několikrát pokoušela do knihy začíst, několikrát se s odkladem a odstupem času k ní vrátit, ale v knize mi i bylo úplně jedno kde skončím (u jiných knih jsem se vždy přemlouvala, že ještě kousíček musím vědět), ale tady mi to fakt bylo jedno. Za mě obrovské zklamání.

Drj98
21.04.2020 4 z 5

Docela to šlo ;)

Marek.Sc
20.04.2020 4 z 5

Mňa kniha začala baviť už po prvých stranách. Je to taký severský Forrest Gump s kombináciou filmu Podivuhodný príbeh Benjamina Buttona. Ale len určitá časť. Pri knihe som si oddýchol a zároveň bavil. Skutočne je to príbeh storočného starčeka s množstvom až čierneho humoru, ktorý si však napriek súvislostiam zamilujete. Starček Allan, prekonáva až absurdné situácie, ktoré zmenia chod dejín. Vlastne je to on, kto mení chod dejín, ale pozná niekto vôbec Allana Karlssona? Doteraz nie a po prečítaní knihy ho už spoznáte. Celú knihu mu budete držať palce tak ako ja a nudiť sa jednoznačne nebudete nudiť. Skvelá a ľahká kniha, ale trochu musíte mať aj prehľad čo sa VÝZNAMNÉ dialo posledných aspoň 80 rokov naspäť.

katerina5544
12.04.2020 1 z 5

Bohužel za mě zklamání. Knihu jsem odložila na straně 133. Do té doby jsem se nezasmála ani jednou a bylo mi jedno jak bude příběh pokračovat dál :( část mladého Alana mě nechytla vůbec....

kotatkoz
07.04.2020 5 z 5

Perfektní knížka, ráda jsem pak koukla i na film...

Anitram22
01.04.2020 5 z 5

Pro mne byla kniha velkým oddechovým čtením. V některých pasážích jsem se hodně nasmála. Knihu určitě doporučuji přečíst na zlepšení nálady.

Svobi
01.04.2020 5 z 5

švédský Forrest

brosofa
31.03.2020 5 z 5

Velmi vtipná a čtivá knížka, nemohla jsem se od ní odrhnout. Určitě se chystám na druhý díl, snad mě nezklame po famózní jedničce.

Terezz1
30.03.2020 5 z 5

Odpočinková kniha, která vás vtáhne a nepustí. Při čtení se nenudíte, absurdní děj je kořeněný příjemným humorem, a vy se nemůžete dočkat, co ten sympatický stařík zase vymyslí.