Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413458/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-PGp-413458.jpg 4 1547 1547

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Craven Manor, 2017

Lolila
11.10.2024 4 z 5

Ak nečakáte nejaký horor, tak je to celkom fajn príbeh s fajn zápletkou. Nič náročné, ale také pohodové čítanie o hľadaní tajomstva jednej starej rodiny. Určite si časom prečítam aj ďalšie časti.

Janettaku
21.09.2024 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi četla krásně, byla napínavá a za sebe si troufnu říct, že byla lepší než duch domu Ashburnů. Zde bylo daleko více tajemna a akce. Aspoň pro můj apetit.
Opět zde nechyběl kocourek, jen trošku v jiném pojetí. "Měnič. "
Líbilo se mi hlavně to, jak se Kane seznamoval se sídlem a jeho obývajícími přeživšími/ mrtvými. Tajemství historie rodu byla skvěle promyšlená.
Velké napětí přinesla část, kdy Kane překvapil jeho vlastní závistivý bratranec na návštěvě právě v tomto sídle, kde vlastně ani není nikdo další než Kane vítaný.
Proto jakékoliv porušení pravidel, vede jisto jistě ke špatnému záměru. Zde tomu nebylo jinak. Hold, pravidla nejsou od toho aby se porušovali, že ?
PS: Annalise se mi líbila od samého začátku svou nevinnou dětskou stránkou, jak byla autorkou popisována, působila i jako duch velmi příjemně a přátelsky. Podobný názor jsem měla i na Brana věřila jsem, že je správný člověk.
Eliza - tady nechci komentovat...
Závěrem, pěkný, povedený, napínavý! Splnilo mé očekávání.

veronika4001
18.09.2024 5 z 5

"Na pozemek nesmí vstoupit nikdo cizí.
Nevstupujte do věže.
Neopouštějte domek zahradníka mezi půlnocí a úsvitem.
Zatáhněte si závěsy.
Zamykejte dveře.
Když uslyšíte klepání, neotevírejte."

Krásný popis domu, a na to, z čeho má vzejít horor se klade náležitý důraz.
Havrani přidávají na ponurosti, tísnivosti a dusivé atmosféře.
Opět narychlo opuštěný dům.
Velice temné, tísnivé, těžké, dusivé, chladné, zemité, vlhké.
Strach a bázeň vyvolávající.
To byl můj pocit, začátek knihy si jej vybral až do dna.
U dvě staletí opuštěného městečka ta naráz nabytá tíživost opadala a temnota se už jen trousila.
Tento příběh se strašidelným domem patří mezi Darcyiny TOP. Tohle má sílu opravdového hororu (Bran - Bram Stoker?)
Když jsem se o havranovi dozvěděla více, připadalo mi vyprávění blízké Čarodějovému učni.
Kvůli nebezpečně chytlavému začátku bych klidně dala 10 hvězd z 5 a já knihu hororovým "závislákům" rozhodně doporučuji.

knihomolka27
15.09.2024

Čteno podruhé - poprvé mi to přišlo dost zdlouhavé a o ničem, a při druhém čtení jsem už ani nedočetla jak mě to nebavilo.

Saturnia
12.09.2024 3 z 5

Příběh této knihy začínal jako můj dětský sen, najít někde v lese starý dům a začít se o něho starat. To se mi moc líbilo, ale nebylo to na celou knížku.

Zbytek děje byl dobrý, ale moc se mi nelíbil konec. Byl na mě trochu zmatečný a nemám moc ráda horrory typu za všechno může duch.
Možná je to má chyba při výběru knihy :)

Zuzka_Zuu
07.09.2024 5 z 5

"Musíme brát věci tak, jak přicházejí" motto podle kterého se hlavní hrdina Daniel rozhodl žít. Kniha byla neuvěřitelně napínavá, bála jsem se, kdy nastanou hluchá místa, ale ono ne. Miluju autorčiny zápletky! Mám z toho husí kůži až kdoví kde, ale strašně skvěle se to čte. Líbí se mi to nadpřirozeno a ty šťastné konce, díky kterým mám potom ten onen příjemný pocit po dočtení jejich knih. Hlavní hrdina je sympatický mladík Daniel s hodný a laskavým srdcem, který na svou, až moc hodnou povahu doplatí a kdyby nebylo Brana ... Rozhodně budu v sérii pokračovat.

Sybelle
29.08.2024 4 z 5

Nejedná se o klasický duchařský horor. Navíc má i jisté netypické prvky. Ale osobně se mi to líbilo. Dobře se to četlo. Příběh je dobrý a nechybí ani tajemství. Je to ten typ knížky, který čtete, když chcete něco napínavého a záhadného, ale nechcete žádné potoky krve či velkou brutalitu.
Navíc tato limitovaná edice připomíná trochu starý styl knih. Že obálka knihy je potažená textilem jsem se přesvědčila rychle. Bílé chlupy kočičáků se tam okamžitě začaly chytat . Jen je třeba trocha opatrnosti na obrázek na obálce knihy samotné. Ta bílá část není ničím ošetřena před odřením. Takže stačí omylem přejet lehce nehtem a utvoří se trhlina. Což je trochu škoda k celkovému zpracování knihy. Například při přenášení v batohu bez látkového obalu, by se obrázek velmi brzy zničil.

Kosta96
20.08.2024 3 z 5

(SPOILER) Kniha začíná velmi zajímavě. Začátek je opředený záhadami a čtenář tak nějak cítí, že nadpřirozeno je všude kolem. Bohužel postupně se toto nadpřirozeno stává trochu neděsivým, což je u hororu škoda. Je zde sice spousta zvratů, několik verzí jednoho příběhu a hlavní hrdina chvíli neví co má udělat, komu pomoci a musí se potýkat i se svým lakomým a přihlouplým bratrencem. Všechno to vyvrcholí zajímavou, lehce šťastnou, leč průměrnou akční kapitolou. Co čtenáře potěší je, že hlavní hrdina má konečně práci, peníze a taky nefalšované, byť velice zvláštní přátele. Je to druhá kniha od Darcy, kterou jsem četl. První byla Záhada doma Marwicků a líbila se mi mnohem víc. Byla strašidelnější a více jsem se v ní bál o osud jednotlivých postav.

patricia8137
20.08.2024 5 z 5

Po prečítaní názorov iných čitateľov sa s nimi vôbec nestotožňujem. Mne sa tento diel páčil viac ako ten prvý. Akonáhle som otvorila knihu a začítala som sa do prvých riadkov, nevedela som sa od príbehu odtrhnúť. Páčilo sa mi, ako ma autorka zo začiatku pekne zoznamovala s tajomný sídlom. Vďaka jej štýlu písania som sa v myšlienkach s ľahkosťou preniesla do sídla a spolu s Danielom objavovala jeho tajomstvá. Príbeh bol čtivý, napínavý, nechýbali zvraty, strašideľná atmosféra, perfektné opisy záhrady a miestností v sídle - akoby ho opustili z minúty na minútu (hrnce na sporáku, bielizeň vo vani).
Hlavnú postavu Daniela som si obľúbila hneď po prečítaní prvých strán. Aj keď sám mal nedostatok, podelil sa so susedkou a dal jej svoje ťažko zarobené peniaze. V texte sú kurzívou písané jeho myšlienky, čo v knihách preferujem. Cítila som všetky jeho prežívané pocity: napätie, strach, paranoiu, stres, šok, vinu. Čítanie som si naozaj užila.
Knihu hodnotím ako oddychovú jednohubku s napínavými časťami a nadprirodzenými prvkami. Určite si prečítam aj ďalšie knihy zo série.

DraculasLady
11.08.2024 2 z 5

Po nic moc díle o domu Asburnů, jsem tomu tedy dala ještě šanci. Ale Craven Manor byl ještě naivnější. Tohle přeci není horor... To je pohádka pro děti, co věří na duchy. A hlavní postavy románů autorky jsou vždycky takoví ňoumové? Jediné plus dávám za ponechání čtenáře v napětí o tom, na čí straně v příběhu je vlastně pravda, ale jinak to byla teda bída...

Noshelfcontrol
03.08.2024 4 z 5

(SPOILER) Tajemství sídla Craven Manor je podle mě o trošku slabší než první kniha. Atmosféra je zde pořád skvělá a příběh je hrozně zajímavý. Ale spíš než horor, mi to občas přišlo jako temnější mrazivější fantasy. To není kritika. Jen jsem se nebála tolik jako u Zombie z Ashburnu :D Daniel mi byl jako postava celkem sympatický až na tu jeho naivitu ohledně dobroty srdce jeho bratrance-debila. (Ne, Kyleovu smrt jsem fakt neoplakala. Alespoň byl ke konci užitečný, když už za většinu problémů mohl on ... Trochu temné, pardon.)
Co se týče tajnostmi opředeného sídla a jeho je ještě tajemnějšího majitele, tahle část mě hodně bavila. Záhadné a mrazivé a vy jen přemýšlíte, co by sakra mohl být ten Bran zač. V žádném případě by mě tedy nenapadlo stínové stvoření, které jsem si pak po celou dobu představovala jako Bubáka z pohádky Legendární parta (no neříkejte mi, že v tom Brana nevidíte xD).
Každopádně já si spíš představovala, že se jedná o nějakého upíra nebo tak, to bylo možná bylo více hororové.
Ale celý ten nápad z uvězněnými dušemi byl nakonec vcelku zajímavý a moc dobře pojatý. Jedna z nejděsivějších věcí v knize pro mě bylo město duchů Flinton a jeho obyvatelé, kteří zemřeli a upadli v zapomnění. Brrr. A ještě jakým způsobem zemřeli, dvojité brrr.

No rozhodně se těším na další knihu.

P.S. Líbilo se mi, že jsme dlouho nevěděli, kde je vlastně pravda, co si historie domu a tragédie rodu Myricksů týče. Ovšem jsem se stejně přikláněla k Branově pravé verzi událostí. Ne jako Daniel: "Ale tenhle říká, že Bran je zlý. Takže to musí být pravda. Když ale na druhou stranu Bran tvrdí, že zlí jsou oni. Takže to musí být pravda. Ale ona tvrdí, že Bran je ten padouch, takže to musí být pravda. Jenže Bran zase tvrdí, že padouch je matka, takže musí mít pravdu on."
Bože! Dane! Udělej si už prosím nějaký názor!
Omlouvám se, že takto přehráním, ale když v knize to bylo v jednu chvíli fakt jak pingpongový míček :DD

klaraj093
15.06.2024 2 z 5

Po prvním dílu jsem tedy nečekala mnoho, druhý díl byl za mě o dost slabší. Prvky hororu jsem postrádala. Děsivá pohádka to je možná, horor určitě ne.
Kniha je sice čtivá a ubíhá rychle, ale jako horor si představuji něco jiného.

Galloway
24.05.2024 4 z 5

Tak tohle se Darcy opravdu povedlo.

Daniel se dostal z ulice díky svému bratranci Kylovi. Ten ale takový dobrák není, jde mu hlavně o peníze. Daniel to později sám pozná…

Když dostane nabídku na práci na tajemném sídle, které je zapomenuto, váhá, ale zkusí to. A nyní se rozjíždí ten skvělý tajemný příběh s majitelem domu. V domě se objevují obálky se vzkazy, aniž by Daniel kohokoli viděl. Na zahradní domek mu někdo v noci ťuká. Děj skvěle graduje a celý ho opět zamotává Kyle, který popravdě zamotal hlavu i mě ohledně Brana, majitele domu. I já nakonec váhala o dobrotě tohoto člověka.

Kniha skončí skvělou bitvou s obrovským monstrem, které lační po krvi. Máte rádi duchařiny? Máte rádi pocit husí kůže? Tak začněte číst Darcy.

TerkinKnižnySve
18.05.2024 4 z 5

Darcy Coates - Tajemstvi sidla Craven Manor

Počet strán: 240
Vydavateľstvo: #edicefobos
Žáner: #horor

Druhá časť domov Tajemství sidla Craven Manor bol od už od začiatku velmi zaujímavý.

Daniel, chlapec, ktorému šťastie príliš nepraje, si po dlhom hľadaní stálej práce nájde list v obálke - ponuku práce zahradnika v sídle o ktorom počul legendy.

Veru zaujímavá praca, výborne platená a hlavne podivná a záhadná.

Podmienky, ktoré musí splniť a ktoré bolo jasné, že jednoducho nesplní boli jednoduché.

Už po prvej noci bolo však jasné, že tu nieco nehra a odvtedy to uz islo hopom.

Duchovia a dávna pomsta, bratranec, ktorý urobil viac škody ako úžitku a všetko išlo do ťahu.

parádny zážitok a pri niektorých kapitolách som bola rada, že čítam cez deň.

Za #spolocnecitanie ďakujem
Kattykitty De Peyrac Petra Turnová Jana Sterankova Lucie Dušková Lucie Reková Vlčková Vlasta Śtěpánková

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #darcycoates #tajemstvisidlacravenmanor

Obsah:

#bojoprežitie #práca #tajomstvo #duchovia

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Za dveřmi na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.

Pazďa
15.05.2024 2 z 5

Z těch pár knih co jsem ze série četl mi to přišlo zatím nejslabší, protagonista je nepopsaný list papíru, zápletka spíše z fantasy než z hororu a příběh se kdovíjak nehýbe.

Tess_BooksNerd
14.05.2024 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor je strašidelné strhující čtení. Nebála jsem se sice tolik, jako při poslechu prvního dílu, ovšem tento mě jaksi více oslovil. Spisovatelka si umí skutečně skvěle vyhrát s popisy postav, míst i strašidelných situací. Kniha vás chytne a nepustí.

Daniel se potloukal životem jako bezdomovec, než ho našel Bratranec Kyle a nabídl mu bydlení u sebe. Jednoho dne se objeví dopis pod dveřmi, ve které dostává nabídku na práci zahradníka v sídle Craven Manor. Špatný vtip. Situace ho ovšem nutí na to místo alespoň zajít. V dopise nestojí adresa, jen popis, jak se k sídlu dostat. Jakmile se ocitne před budovou, cítí, že je pozorován. To místo je divné. Neměl by tam být. Majitel mu ovšem nabídl zahradní domek k bydlení, a tak jeho žádost přijme. Musí dodržovat jen pár pravidel. Ne vycházet z domku po půlnoci, mít zatažené závěsy, pokud uslyší ťukání, neotvírat a za žádných okolností nikdy nevstupovat do věže. To poruší hned, jakmile přijde jednou pozdě. Najednou před ním stojí Duch. A tak postupně odkrývá tajemství tohoto místa. Jenže ne všichni duchové jsou zlý. Kdo je záhadná žena ve věži? Jak to, že Bran nezemřel a dokáže se měnit s havrana či kočku? A proč ho všichni varují, i když je jeho zaměstnavatel hodný? Nebo snad ne?

Jedna rodina, dva téměř odlišné příběhy historie. Jenže komu má Daniel věřit? Lze to vůbec?

lalela
10.05.2024

Děsilo by mě bydlet na pozemku, kde je hrobka, udržovaná nebo neudržovaná. Tajemné sídlo, tajemní obyvatelé, jak to vlastně všechno bylo? Další skvělá kniha.

alef
02.05.2024 4 z 5

S tímhle místem je něco hodně špatně …. Otoč se a mazej pryč!
... „jeho touha zůstat naživu a mít dál všechny části těla tam, kam patří, byla rozhodně silnější než zvědavost …“

Zvědavá jsem, takže jsem četla dál, můžu vás tak ujistit, že ani slabší povahy se zřejmě příliš lekat nebudou, takže pokud očekáváte horor, kde vám běhá mráz po zádech, tuhne krev v žilách a bojíte se jít spát sami, tak příběhy strašidelných domů /Crawen Manor patří do této série a je jedním z nich/ nejsou tím pravým ořechovým. Pokud ovšem hledáte odpočinkový romantický příběh /inspirovaný takovými klasickými romantickými hrdiny jako z pera E. A. Poea, Stendhala, nebo našeho Karla Hynka Máchy/ s hororovými prvky /skoro se všemi typickými znaky romantismu/, pak je tato série pro vás naopak to pravé.

Ten dům samozřejmě vypadá, jako z nějakýho hororu, příběh od počátku zní, jako z nějakýho hororu, životem zmítaný (romantický) hrdina tu taky nechybí ani napětí, i když, možná, že je to spíš zvědavost, co vás nutí číst dál, a příjít té záhadě kolem Crawen manor na kloub . Každopádně užijete si takový v současnosti zakotvený návrat k havranům kroužícím nad sídlem, tajemnou černou kočku, prazvláštního majitele sídla, kostlivce ve skříni, a jak se dá očekávat, nějakou tu „příjemně romantickou“ duchařinu. Pokud tohle očekáváte, budete spokojení.

„Kdo by si to byl pomyslel, že budu bydlet v zahradě, kde straší… a bude mi to jedno.“

Ovšem, kdo ví, jak dlouho, pod podrážkami tu totiž křupe listí … a ještě něco …

„Jaké to asi je, žít ještě celá desetiletí poté, co uplyne vaše záruční doba?“

Veronika_mad
30.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Darcy Coates je moje oblíbená autorka, ale tohle je zatím nejslabší kniha, co jsem od ní četla. I tak to ale bylo čtivé, napínavé a o zvraty nebyla nouze. Prostě taková lehká duchařinka, nic z čeho bych měla husí kůži nebo se bála jít v noci čůrat.
A teď mě omluvte, ale musím si ulevit. Ten Kyle je ale kretén! Dostal to, co si zasloužil.

pip11
29.04.2024 5 z 5

Velice příjemná duchařina, která se moc hezky četla. Daniel byl sympatický dobrák, kterého jsem si od začátku oblíbila. Tento díl se mi líbil o dost více než první.