Stretneme sa pri jazere

Stretneme sa pri jazere
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541405/bmid_stretneme-sa-pri-jazere.jpg 4 7 7

Dvaja neznámi sa náhodne stretnú a prežijú deň plný zážitkov. Dajú si sľub, ktorý jeden dodrží, ale druhý poruší, a ktorý ovplyvní ich životy. Nový, dychberúci román od autorky bestselleru podľa New York Times, Každé ďalšie leto. Fern Brookbanksová premárnila priveľa svojho dospelého života premýšľaním o Willovi Baxterovi. S nesmierne príťažlivým, oduševneným umelcom strávila ako dvadsiatnička len dvadsaťštyri hodín. Z náhodného stretnutia sa vykľul deň plný zážitkov v meste. Načasovanie im síce nehralo do karát, ale ich prepojenie bolo nepopierateľné: podelili sa o všetky tajomstvá, všetky sny a dohodli sa, že sa stretnú o rok. Fern prišla. Will nie. Život tridsaťdvaročnej Fern vyzerá celkom inak, než si ho predstavovala. Nežije v meste, vrátila sa domov a vedie matkin rezort. Kedysi si sľúbila, že k tomu nikdy nedôjde. V rezorte vládne zmätok, manažérom je jej bývalý priateľ a Fern netuší, kde začať. Potrebuje plán, záchranné lano. Na jej prekvapenie jej ho hodí Will, ktorý prichádza s deväťročným oneskorením, kufrom v ruke a ponukou pomoci. Možno je jediným človekom, ktorý vie, čím si Fern prechádza. Ako však môže veriť fatamorgáne v drahom obleku, ktorá sa vôbec nepodobá na mladého muža spred desiatich rokov? Will niečo skrýva a Fern si nie je istá, či chce jeho tajomstvo odhaliť. Pred desiatimi rokmi ju však zachránil. Dokáže urobiť to isté ona pre neho?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (SK)

Meet Me at the Lake, 2023

evineckY
05.09.2024 4 z 5

Oproti předchozí knize této autorky, která byla naprosto skvělá,
táto je maximálně na 3,5 hvězd.
Chápu poporodní deprese, ale tady jsou jen náznaky, nic není vysvětleno,
jen v doslovu autorky, chvílemi jsem se nudila.

Matri
05.09.2024 4 z 5

Moja druhá skúsenosť s autorkou. Po knihe Každé ďalšie leto to bola jasná voľba. Okrem toho príbeh s vibeom Hriešneho tanca je dokonalé lákadlo.
Musím však priznať, že z prvej polovice knihy som bola pomerne rozpačitá, stratená a máličko sme spolu bojovali. Miatli ma časové skoky (napriek tomu, že sú v knihe jasné označené), nakoľko ich súčasťou sú retrospektívy Fern na svoju matku, či jej denníkove zápisky. Súčasne sa odvíjalo príliš veľa dejových a vzťahových drám a trošku ma to miatlo.
Avšak druhá polovica bola úžasná.

Táto kniha jednoznačne nie je LEN o láske. Je o samote, priateľstve, rodine, zodpovednosti, povinnosti, sebaobetovaní, túžbe splniť si svoje sny.
Okrem toho autorka pomerne citlivo popísala vzťah Fern a jej matky. Hoci sa spočiatku môže zdať, že ich vzťah bol problémový, konfliktný, na druhej strane, zisťujeme ako veľmi prekypoval láskou. Pocit straty a smútku za mamou ma často silno dojímal. A síce ma denníkove zápisky Ferninej matky v texte sem-tam rušili, dopomohli k dokonalému obrazu ich vzťahu a mnohé vysvetlili.

Priateľstvo Fern a Willa, ktoré sa začalo jedným spoločne stráveným dňom v Toronte, pokračuje o 10 rokov v rekreačnom rezorte pri jazere, ktorý zdedila Fern po smrti mami. Prekvapenie, túžba po odpovediach, krivda, ďalšie tajomstvá, narastajúca príťažlivosť a pretrvávajúce city. Asi tak by som popísala ich opätovné stretnutie.

Will bol veľmi komplikovaná postava. Jeho minulosť, vzťahy v rodine, zodpovednosť, strach, vnútorný démoni - to všetko vytvorilo úžasného hrdinu s umeleckou, citlivou dušou, ktorý toho mnoho obetoval a myslel na seba až na poslednom mieste. Vďaka Fern a jej odhodlaniu bojovať za nich, našiel aj on kúsok svojho pokoja. Hoci treba dodať, že aj Fern si vo svojom živote prešla temným obdobím.

Hoci bolo čítanie pre mňa, najmä spočiatku trošku ťažšie, príbeh si ma nakoniec získal a silno ma zasiahol.
Určite vám odporúčam prečítať si záverečné "Zákulisie knihy". Až vďaka nemu som mnohé pochopila a kniha ma o to viac "dostala".

booklover_mili
11.08.2024 4 z 5

Přečteno v angličtině během letu. Skvělá kniha a krásný příběh. Opět jako všechny ostatní knihy autorky zde máme ústřední dvojici, kdy trvá několik let než to "klapne" a než se příběh rozmotá.
Hezky se čte. Tuto autorku začínám zcela zbožňovat!