Šuriken Džucu - Vrhaní čepelových zbraní
Seiko Fudžita
Legendární kniha japonského mistra Seiko Fudžity poprvé v historii přeložena do českého jazyka. Autor podrobně rozebírá různé druhy vrhacích zbraní a detailně popisuje metody vrhání šurikenů všech možných tvarů, ale také oštěpů, nožů, kamenů a dalších zbraní, ať už za účelem využití vrhacích technik v boji či ke sportovním a rekreačním účelům. Jedná se o učebnici, podle které je možné se naučit vrhání různými předměty od úplných základů až po pokročilé bojové techniky. Podrobně je popsána konstrukce a výběr různých druhů šurikenů, techniky úchopu a vrhání, obvyklé chyby při házení a jak se jim vyvarovat, výrobu terčů pro vrhání a mnoho dalších a zajímavých podrobností z této neobvyklé disciplíny. Publikace je bohatě ilustrována.... celý text
Přidat komentář
Zajímám se o Japonsko, jeho historii a kulturu, proto jsem si knihu koupila. A byla jsem mile potěšena. Jde o zajímavé dílko týkající se velmi specifické části japonských dějin. Jeden ani netuší, co všechno Japonci vytvořili a jak kreativní byli. Kniha bude rozhodně přínosná pro ty, kteří se věnují japonským bojovým uměním, ale i každému, kdo se zabývá Japonskem jako takovým. Velmi zajímavý doplněk např. ke knize "Japonská bojová umění" z téhož nakladatelství.
Knihy o vrhání nožů a různých dalších zbraní u nás opravdu už dlouho chybí. Po revoluci vyšlo pár brožurek nevelkého rozsahu a nevalného obsahu, nyní konečně na trh dorazila kniha, která nabízí ucelený vhled do problematiky včetně historie, různých tvarů a rozměrů šurikenů plochých i tyčkovitého tvaru, o technikách držení, skrývání šurikenů a samozřejmě o vrhání samotném. Autor popisuje i různé obvyklé chyby při házení a jak se jim vyvarovat a na co si dávat pozor. Kniha se rovněž věnuje i takovým specialitám, jako je vrhání kuchyňských nožů, vrhání kopí a oštěpů, vrhání kamenů, propojení mezi vrháním čepelí a tasením meče či boje s mečem, vrhání šurikenů v noci a za podmínek snížené viditelnosti. Autor, který už nežije, byl velmistrem několika škol šuriken džucu, a kromě toho trénoval celou řadu jiných bojových umění. Byl také historikem a sběratelem autentických historických příruček, manuálů a knih o japonských bojových uměních. Napsal dohromady asi šest knih, tak snad se brzy dočkáme i dalších překladů. A protože šurikeny jsou provázány s japonskými samuraji (nikoliv s nindži, jak si snad někdo myslí), je tato kniha zajímavá i pro ty, kteří rádi studují japonskou kulturu a historii.