Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476490/bmid_svabi-OYh-476490.png 4 4165 4165

Harry Hole série

Harry Hole bojuje s odvrácenou stranou Bangkoku. 2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

DJANKA
01.08.2018 3 z 5

Od tohoto autora jsem jako první knížku četla Sněhuláka a byla jsem nadšená. Tak jsem si řekla, že zkusím číst sérii od začátku. Tento druhý díl se mi sice líbil více než ten předchozí, ale tak nějak to stále ještě nebylo ono. Takže ještě uvidím, jestli budu v sérii pokračovat postupně a nebo některé díly přeskočím a vyberu si ty co mě zaujmou.

radka.csemi
24.07.2018 4 z 5

Četla se dobře i když jsem čekala asi víc napětí a vzrušení. Ale to mě určitě potká v dalších knihách HH.

Miláček484
14.07.2018 5 z 5

Napínavé čtení, pěkný příběh, Nesbo to umí, líbilo se mi trochu víc než Netopýr, a Harry je stále super detektiv, dávám 5, a přečtu určitě i další knihy.

andy_nejedla
09.07.2018 5 z 5

Myslím, že Nesba už nikdy nepřestanu milovat. Dobře se čte a je napínavé až do posledních kapitol. Už se moc těším na další příběhy HH. :-)

Linda007
17.06.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila o něco méně, než netopýr a to z důvodu, že mi zde chyběl popis a zajímavosti o Thajsku. Škoda, že od toho autor upustil. Takhle jsme se dozvěděli, jen že je tam pálivé jídlo a vedro.
Trošku mě i zklamal motiv vraha, čekala jsem trochu něco zajímavějšího. Hodnotím 4*, pořád je to nadprůměrná kniha, co se skvěle čte. Jako plus zde vidím to, že Harry abstinoval.

Efesus
12.06.2018 3 z 5

Slabší výtvor. Řekl jsem si že díky zajímavé postavě Harryho přečtu celou sérii. První dvě knížky z této série dojem neudělali a měl jsem co dělat, abych se přemohl do dalšího pokračování. Číst se dá, ale nic převratného. Celkem nuda.

limuhob
03.06.2018 3 z 5

Zrovna tohle není šálek mé kávy, ale když se člověk začte, tak neví kdy přestat.

Janyssek
31.05.2018 2 z 5

Nuda, nuda,....finance, v osobách jsem se snad už ani nechtěla orientovat.
Vzhledem k tomu, že jsem už hanila od Nesboa Netopýra, netušila jsem,že toto bude horší. HH vzdávám. Má první zkušenost s autorem byl Syn a Lovci hlav. Autor mne pohltil na tolik, že jsem chtěla přečíst vše. Pokud jde však o srovnání těchto knih nových s HH, je to jako srovnávat thriller, u kterého se Vám chce až zvracet z brutality scén oproti čajíčku typu:To je vražda napsala, či Kolombo. S autorem se loučit nebudu, hold musím jít po jeho dílech zpětně.

mmasterr
27.05.2018 3 z 5

Švábi naštěstí nebyla moje první knížka o HH od Nesba a bylo to jedině dobře. Narovinu je to prostě slabší knížka, některé pasáže byly dost nuda.

ZuzanaHabi
24.05.2018 5 z 5

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Netopýr se mi strašně líbil, čtivá kniha, napínavá a pokud nejste superman, vraha do konce neodhalíte. Měsíc poté jsem jela do Bangkoku, tak jsem díky Nesbovi projížděla říční kanály.....Vřele doporučuji!

jaroiva
22.05.2018 2 z 5

Příběh mě moc nezaujal. Zjistila jsem, že mě vůbec nezajímá, kdo je pachatel, spíš mě zajímalo, co dělá HH a informace o něm. Ani ty finanční věci jsem moc nechápala (nebo spíš ani nechtěla chápat). Doufám, že další díly budou zajímavější, jak slibuje jejich hodnocení.

Teresita
13.05.2018 3 z 5

Podle mě nejslabší díl série, moc se mi nelíbilo prostředí (Thajsko), děj byl příliš zdlouhavý, postavy nezajímavé. Nicméně rozuzlení se mi líbilo, vraha jsem tipla hned na začátku. Harryho mám moc ráda a strašně moc bych mu přála, aby byl šťastný. Četla jsem ještě Sněhuláka, Levharta a Netopýra. Beru to tak, že v při psaní Švábů ještě nebyl Nesbo úplně rozepsaný a trochu se hledal, aby mohl později vytvořit něco jako je Sněhulák.

christiey14
06.05.2018 3 z 5

Sérii o HH čtu chronologicky a bohužel musím říci, že mě Netopýr, který je v sérií jako první, oslovil více.

EleanorJane
03.05.2018 3 z 5

Sice tuto sérii čtu napřeskáčku, vůbec mi to nevadí. Snažím se totiž nahlížet na každou knížku individuálně, snažím se vyvarovat srovnávání. Ne vždy se mi to ale povede. no, každopádně autor je prostě eso. Skvěle promyšlený děj. Jelikož jsem jeho knížek přečetla hodně, mám pocit, že tam pokaždé musí zemřít někdo, na kom Harrymu aspoň trošičku záleží. Nebo jim jde o život. Práce detektiva je nebezpečná, ale.....

Knižní střípky
03.05.2018 3 z 5

Čtu tak, jako ostatně všechny série, i tuto chronologicky od prvního dílu, i když jsem byla varována, že první dva, tři díly nic moc. Po přečtení Švábů musím souhlasit, rozhodně to není špatná kniha, to ani náhodou, ale dechberoucí thriller taky ne. Naštěstí tento i díl první jsem poslouchala jako audioknihu namluvenou mým oblíbencem Hynkem Čermákem a myslím, že u těchto méně záživnějších dílů to byl dobrý nápad. Hynkův hlas tomu dodal šťávu, aspoň pro mě teda rozhodně. A už mám nachystán díl další. Věřím, že tato série stojí za to, a že po pomalejším rozjezdu dříve či později budu konečně odměněna.

barbora5058
02.05.2018 3 z 5

Moje třetí kniha od Nesba, začala jsem číst od 3. dílu a pak jsem se rozhodla o chronologické čtení, přičemž zatím byla rozhodně nejlepší Červenka. Prví kniha-Netopýr, není tak dobře napsaná jak se o tomto autorovi říká a to samé by se dalo říct o Švábech. Kniha je napsaná rozhodně do každého detailu, zem ve které se příběh odehrává i informace o ní jsou napsané skvěle, bohužel ale opět 300 stran pár teček a 50 stran konečně vykřičníky. Vrah i zápletka (konec knihy) je originální a přibližuje se tím k lepším dílům. Zatím ale pouze 3 hvězdy.

annettka1098
01.05.2018 3 z 5

Souhlasím s komentáři, že jsou Švábi lepší než Netopýr. Asi tomu dopomohly i kratší kapitoli, ale těžko říct. Zatím stále vede Sněhulák a já doufám, že postupně se dostanu ke knihám stejně dobrým nebo i lepším!

caroline.aiko
28.04.2018 5 z 5

Potom co jsem přečetla “Sněhuláka” jsem byla přesvědčená, že si musím přečíst i jinou knížku ze série Harryho Holea. Přišla mi méně napínavá než Sněhulák a pomalejší pokrok ve vyšetřování, protože vrah nebyl jeden z těch velkých sériových vrahů co o sobě dávají každou chvíli vědět. Už od začátku jsem nevěřila jeho nové asistentce Liz, protože jsem si každou chvilku myslela, že bodne Harrymu kudlu do zad. Příběh je popsaný do všemožných detailů a měla jsem pocit jakobych stála vedle Harryho a pomáhala mu s vyšetřováním.

verunmerun
26.04.2018 3 z 5

Zatím nejslabší Nesbø, co jsem četla...

hanap
18.04.2018 3 z 5

Zatím moje druhá nebo třetí kniha od tohoto autora, zajimavá, dobře se čte, velké nadšeni ve mě nezanechala. Je to z mého pohledu jen zručné napsaný příběh.