Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476490/bmid_svabi-OYh-476490.png 4 4212 4212

Harry Hole série

Harry Hole bojuje s odvrácenou stranou Bangkoku. 2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

mapet85
24.02.2018 4 z 5

Po Sydney je tu Bangkok. Práve tu došlo k vražde nórskeho veľvyslanca a na vyšetrovanie zločinu nie je prizvaný nikto iný ako Harry Hole. Ten spolu s thajskými kolegami rieši tento prípad, ponára sa do tajov detskej pornografie a prostitúcie a nebol by to on, aby osud nezobral do vlastných rúk. :-) Kniha je písaná lepším štýlom ako prvý diel, aj keď kvalitu ďalších ešte nedosahuje. Nesbo sa tu akokeby ešte rozpisuje. Páči sa mi ale, že čas, ktorý autor strávil v Thajsku zužitkoval a zoznamuje nás aj s reáliami, históriou a opisom tejto exotickej krajiny. :-)

Zabka27
19.02.2018 4 z 5

Opět spokojena. Harry nezklamal, byl stejně svůj jako v předchozím díle a on mě prostě baví. Líbilo se mi, že se trochu poodkryl jeho osobní život. Co se týče dějové linky, nemám k ní výtky. Zápletka byla zajímavá a řešení případů svižné. Za mě určitě doporučuji.

E_Lan
13.02.2018 3 z 5

Mé první potkání Nesbem a zároveň panem Čermákem coby předčítajícím interpretem. Vezmu-li knihu, tak příběh je takový nijaký, tématikou dost vzdálený a ne moc napínavý po většinu knihy. Závěr je pak až příliš jednoduchý. Pan Čermák, byť jako herec je vynikající, podává všechny postavy dost otráveným hlasem (sedícím přesně na hlavní postavu), který ale nepomáhá v orientaci v postavách. Takže celkově sotva průměr.

Frity
02.02.2018 5 z 5

Mně se knížka moc líbila, opět nechyběla pořádná zápletka, i když vraha jsem vytušila už cca od poloviny. Kromě Harryho mi byla moc sympatická i postava vrchní komisařky Liz a také prostředí v němž se děj odehrával bylo neotřelé a velmi dobře vykreslené.

michaela6503
31.01.2018 3 z 5

Tato kniha se mi opravdu líbila až na to prostředí, mé fantazii se prostě v Bankoku moc nelíbilo. Nicméně, příběh byl dobrý a tušení, kdo je vrah jsem měla, jen jsem si nebyla jistá a podezřívala jsem ještě někoho jiného. Rozhodně ale byl tento závěr knihy méně překvapivý než závěr knihy první, která mě opravdu šokovala. Rozhodně hodlám pokračovat ve čtení série Harry Hole nadále, protože mě to vážně hodně baví. :)

Alilka
23.01.2018 5 z 5

Detektivka jak má být... Harry Hole je můj oblíbenec, i když dělá všechno možné aby nebyl. :-D Vyšetřovat ale umí a to je oč tu jde v první řadě. Knihy od Jo Nesbo, čtu zatím jedním dechem.

karolka
22.01.2018 3 z 5

michaela6503: Slečno / paní, přijde Vám normální psát tady spoilery, aniž byste na to upozornila? Teď mohu akorát tak knihu hodit do koše. Děkuji.

LP113
19.01.2018

Horko těžko jsem dočetla, a to jen proto, že nesnáším nedočtené knihy. Další knihu od Nesba si určitě nepřečtu

Majkrofon
10.01.2018 5 z 5

I dont know..Mňa to bavilo, asi sa zo mňa začína stávať fanúšik Harryho Holea.

Hanulka25
04.01.2018 1 z 5

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Nedočetla jsem.

Vlk.kh
31.12.2017 2 z 5

Má třetí a zároveň asi poslední kniha ze série o Harrym Holeovi. První jsem četl Červenku, ta se mi vcelku líbila. Druhý byl Netopýr, to už bylo horší a pak tato. Nejde ani tak o to, že by Nesbo neuměl psát, nebo tak něco, píše dobře a napínavě, ale zkrátka mi leze krkem hlavní postava románové řady. Harry Hole je pro mě vychlastaná troska a s někým takovým se nemohu ztotožnit a ani mu fandit. Nelíbí se mi.

slayeesgirl
29.12.2017 4 z 5

V prvním díle Harryho málem zabili. V druhém díle ho málem zabili dvakrát... bude to takhle růst v dalších dílech? Na úvod trošku odlehčení :). Kniha byla o kousek čtivější, než první (netopýr) a rozhodně stojí za to. Pro někoho, kdo je zvyklý na čistě kladné hrdiny je asi ambivalentní Harry trošku zvláštní. Na jednu stranu mu fandím a na druhou bych mu nafackovala. O to víc je příběh méně předvídatelný (alespoň pro člověka, který doteď četl jen fantasy pro děti ;)).

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Švábi jsem četla jako druhé v pořadí hned po Července. Musím říct, že zpětně opravdu Netopýr a Švábi působí velmi lacině, přesto je považuji za skvělá díla.

KaiShun
19.12.2017 4 z 5

Víc mě bavil opilý Harry Hole, ale tohle bylo i tak o hodně lepší než Netopýr. Těším se na další díly.

marta0912
02.12.2017 4 z 5

Má druhá Nesbøva detektivka a rozhodně hodlám pokračovat. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, abych si zpříjemnila uklízení a rozhodně doporučuji. Kniha mě bavila od začátku do konce. Líbí se mi, že Nesbø do svých knih přidává zajímavé informace. Normálně mě severské detektivky moc nebaví, ale Nesbøvi mi přijdou jediné tak normálně příjemně napsané narozdíl od těch ostatních, divně zbytečně úchylných.

morc
22.11.2017 5 z 5

Nepopsatelný zážitek

Warty
17.11.2017 5 z 5

Dobře napsané. Napínavé až do konce. Rozuzlení jako vždy nečekané. Vřele doporučuji.

Eunike93
09.11.2017 5 z 5

Takže pocit, že mám pokračovat v příbězích HH, byl správný a jsem za to ráda. Druhý díl mě chytl hned od začátku, a četla jsem s napětím až do vydařeného závěru. Žádné zbytečné prodlevy, natahování děje ani nudné příběhy :-)

MMacicekk
06.11.2017 5 z 5

Musím říct, že Švábi mě nezklamali. Sice jsem se trochu bála thajského prostředí, přece jenom severské detektivky by se měly odehrávat na severu. Vyšetřování v Bangkocku mě bavilo, Harry Hole sršil vtipem a ač je to známý alkoholik, v tomto díle po celou dobu vyšetřování v Thajsku abstinoval. Případ byl pěkně zamotaný, ale Harry jej začal pomalu rozmotávat a na povrch vyplulo hodně zajímavých tajemství nejen z života mrtvého norského velvyslance. Nechyběly akční a nervydrásající scény, kdy šlo Harrymu o kejhák a samozřejmě nechyběly ani pořádné zvraty. Pachatele se mi odhalit nepodařilo, i když jisté podezření jsem měla. Jelikož nejsem namlsaná novějšími díly, z knihy jsem nadšená a přečetla jsem ji jedním dechem. Harry Hole je sympaťák, kterého si oblíbí nejeden čtenář, a to i přes jeho zálibu v alkoholu.

Klárka83
03.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, je napínavá a děj je chytlavý. Čtu knihy od prvního dílu (Austrálie), tak mi nepřijde ani tak divné, že není v zemi se sněhem odkud původem pochází. Knihu za sebe doporučuji.