Syndrom E

Syndrom E
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535890/bmid_syndrom-e-6613f76767b53.jpg 4 551 551

Komisař Sharko série

Psychothriller nejprodávanějšího francouzského autora krimi. I to, co nevidíte, vás může zabít! Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. Poručici Henebelleové z Lille zavolá uprostřed noci jeden z jejích přátel a prosí ji o pomoc. Po zhlédnutí anonymního krátkého filmu z padesátých let oslepl. V jiné části Francie komisař Sharko z Nanterre vyšetřuje pětinásobnou sadistickou vraždu. Oba případy spojuje záhadný "syndrom E".... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , XYZ (ČR)

Le Syndrome E, 2010

Interpreti: Jiří Žák

Jiparis
04.08.2019 4 z 5

Namet z nezvykleho a zajimaveho prostredi. Jen doufam, ze realita neni horsi nez imaginace autora.Nemam rada otevrene konce.

JPBelmondo
29.07.2019 5 z 5

Hned v závěru první kapitoly mi naskočila husí kůže. Skvělý příběh; čtivé, naučné, napínavé. Opět se člověk dozví spoustu informací, tentokrát hlavně z oblasti psychologie, psychiatrie, ale hlavně ze staré kinematografie. Vše velmi dobře popsáno a vysvětleno i nezasvěcenému v těchto oborech. Fascinující čtení. Stejně jako Smrtící DNA mě i tato kniha naprosto uchvátila.

alva1
24.07.2019 5 z 5

Výborný thriller se zajímavým námětem a skvěle vystavěným příběhem nuťící čtenáře k zamyšlení.

Peršanka
22.07.2019 3 z 5

Ráda bych hodnotila líp, ale už mě nebaví policajti s rozervanou duší. Námět výborný.

Pav
18.07.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v ději, ale pak už to byla paráda. Určitě si přečtu pokračování.

termitovo
11.07.2019 5 z 5

Tajemná detektivka, která je přitom uvěřitelně realistická, tak na 90%. To je vzácnost. Napínavé.

blackdog
08.07.2019 5 z 5

Za mňa 5 hviezd bez váhania. Nikomu neberiem vlastný názor, ale neskutočne ma to bavilo od začiatku do konca. Konina to určite nie je.

Astarothh
16.06.2019 5 z 5

Absolutně nešla odložit... Autor čtenáře nutí obracet stránku za stránkou... Pořád se dovídáme nové a důležité informace. Kniha má spád od začátku až do konce. Určitě sáhnu po pokračování. Musím!!

Vesmich
14.06.2019 4 z 5

Pěkně napínavé, přiměřeně zamotané, detektivové vyšilující úměrně, neurověda ďábelsky dokonalá a ještě i pozoruhodné vhledy do 50.let, která byla zjevně napínavá i ledaskde jinde. Konec nepěkný, nutící pídit se po nějakém další dílu a doufat, že třeba vyjde nějakou náhodou ten následující.

DericCaster
29.04.2019 5 z 5

Pěkná čtivá detektivka. Námět na téma podprahových sdělení a psychologické manipulace je zajímavý. K tomu nekonvenční, halucinacemi trpící a výstřední detektiv spolu s mladou policitkou do které se zamiluje... No prostě jsem se při čtení nenudil a konec jasně naznačil, že budu shánět další díl...

hs777
06.04.2019 5 z 5

Originální téma podprahových záběrů ve filmech, skutečná fakta z historie, schizofrenní komisař a sympatická Lucie dělají ze Syndromu E vynikající ale zároveň hrůzostrašný thriller. Škoda jen, že vydáním až třetího dílu u nás nevíme o Franckovi víc (třeba proč dresink a ledové kaštany).

lachtan77
22.02.2019 4 z 5

Slušná detektivka. Podle popisu knihy jsem si myslel, že to bude z filmařského prostředí a nestačil se divit. Podprahové vnímání, vymývání mozků, manipulace, tajné služby, pátrání v jiných státech atd. Je to určitě zajímavé čtení kde je hodně neznámého. Hlavně bych se obešel u Sharka bez vláčku a majonézy :)

jajcak
18.01.2019 4 z 5

Zajímavá, těžko odložitelná kniha. Shltala jsem ji za pár dní a už se vrhám na Smrtící DNA.

ahomonicky
06.01.2019 4 z 5

Kniha je zvláštní. Chování Franka je někdy těžko uvěřitelné a zápletka je na mé gusto možná až moc, ale čtivé to bylo a bavilo mě to

polednice1705
08.11.2018 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu s hlasem Jiřího Žáka a moc se mi líbila. Kniha je napínavá, má spád a zajímavé rozuzlení. S tématem podprahového vnímání jsem se v knize ještě nesetkala, ale věřím že v obyčejném životě ho jistě potkáváme na každém kroku, i když o tom nevíme...

Kamienkova33
05.11.2018 5 z 5

Jedna z najlepších krimi, aké som kedy čítala!

Dela111
21.10.2018 5 z 5

Autor nám předkládá fascinující téma podprahové manipulace s lidskou myslí. Člověka až mrazí při představě různých skutečných projektů světových vlád...

Hlavní hrdinové se dobře doplňují - sympatická policistka Lucie a kolega s mnoha traumaty na duši a diagnózou schizofrenie, kterému se díky podobnému příjmení říká Shark.

Ovšem za konec patří autora bacit, protože si dokonale a trochu nefér připravil půdu pro pokračování, takže hned musím sáhnout po dalším dílu :-)
A něco podobného zaslouží i nakladatelství, které vydává sérii od 3. dílu!! :-o

Příběh je šokující, celou dobu si drží svižný rytmus a napětí, díky kterému se kniha těžko odkládá.
Můžu jen doporučit.

Space.Junkienka
05.09.2018 3 z 5

Nápad se skrytým filmem je super...Něco naprosto origináního, něco, co jsem vůbec nečekala....Ale celkově tak nějak moc složité. Trošku moc překombinované. Ale vyšetřovatelé jsou mi sympatičtí :D

Joges
20.08.2018 5 z 5

Fascinující mnohovrstevnatý thriller. Na můj vkus o něco více překombinovaný a následně na to i vysvětlující, ale to je jen jediná vada na kráse. Jinak knihu neodsuzuji, když mě bavila a napínala několik dlouhých dnů. Hlavní postavy jsou sympatické, dějiště příběhů zajímavé, závěr překvapivý a hlavně a především, Syndrom E je dobře napsaný, čtivý, což je pro mě vždy podstatné. (Slyšel jsem i úryvek audioverze čtený Jiřím Žákem a mohu jen a jen chválit!)

Liduka
15.08.2018 4 z 5

No Musím říci, že jsem z knihy trochu rozčarovaná. Skvěle se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout jak byly jednotlivé kapitoly napínavé jako kšandy, ale nějak se nedokážu smířit s rozuzlením. SPOILER: Prostě mi přijde, že není možné, aby se najednou sám od sebe atrofoval mozek a druhý člověk se tím pak "nakazil" při nějakém krátkodobém stresu. Pro mě to prostě neni přijatelné vysvětlení a za to ubírám hvězdičku. Nicméně dám autorovi ještě druhou šanci a určitě si přečtu další díl

napětí

Franck Thilliez