Tajemství ztracených civilizací
Philip Coppens
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298665/bmid_tajemstvi-ztracenych-civilizaci-Wtd-298665.JPG
4
7
7
Nové důkazy o existenci starodávných měst, kultur a národů v době před naší zaznamenanou historií.
Literatura naučná Historie Záhady
Vydáno: 2014 , Fontána (Dobra & Fontána)Originální název:
The Lost Civilization Enigma, 2013
více info...
Přidat komentář
07.03.2018
Obvyklá, pro tento typ knih typická směska informací pravdivých (zejména úžasné Gobekli Tepe by nemělo uniknout vaší pozornosti), spekulativních (Atlantida, Mu / Lemurie, Šambala, El Dorado aj.) a falešných. Je mi záhadou, proč autor věnuje tolik prostoru zjevným podvodníkům nebo psychicky narušeným "badatelům".
Autorovy další knížky
2013 | Důkazy o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi |
2014 | Tajemství ztracených civilizací |
Za tuto knihu jsem moc ráda. Autora jsem objevila díky seriálu Vetřelci dávnověku, kde často vystupoval. Bohužel v r. 2012 zemřel na rakovinu, což je nesmírná škoda, protože tato jeho kniha vypovídá o jeho erudici a širokých znalostech. Zpracovává velmi zajímavé téma, které se ve světle nových arch.objevů jeví stále aktuálnější, a sice, že lidská civilizace na naší planetě je o tisíce, snad i statisíce let starší, než dnešní věda uznává. Obsáhle rozebírá důležité archeologické objevy posledních let, jako např. Göbekli Tepe, nálezy v Glozelu ve Francii, nálezy mumií v Tarimské pánvi v Číně, a probírá i hypotézy o Lemurii a Atlantidě, což mě osobně hodně zajímá, a věřím, že tyto civilizace zde existovaly. Na druhou stranu čtenáři objasňuje do detailů, čeho všeho je schopná současná archeologie ve "jménu svých zavedených dogmat", a že i vrcholoví akademici se neštítí doslova pořádat hon na čarodějnice na všechny nevinné lidi jenom za to, že zveřejní nálezy nebo teorie, které nezapadají do "jejich uznávaného vědeckého rámce". Místy jsem si při četbě knihy připadala jako bych sledovala soudní proces, který vedla nějaká zkostnatělá středověká inkvizice, a ne orgány "osvíceného" 20 a 21. století. Není divu, že je tolik archeologických nálezů, které jsou zahrabány někde v depozitářích muzeí, protože jsou "vědeckou obcí" okázale přehlíženy jako "údajné padělky" nebo "nemožné artefakty, které v těch dobách přece nemohly vzniknout".
Kniha je celá napsána velmi poutavě, přitom věcně a logicky, a velmi dobře se čte. Na konci je takový souhrn všech údajů o dávných civilizacích, aby si to čtenář shrnul sám pro sebe, a aby to dávalo jako celek smysl. Myslím, že jde o velmi zdařilý literární dokument, jehož pravý dosah ukáže až budoucnost, s tím, jak budou postupně odtajňovány a objevovány další "nemožné" archeologické nálezy.