Tajná válka o Antarktidu, Prahu a Plzeň: Říše černého slunce
Joseph P. Farrell
O čem je kniha Tajná válka o Antarktidu, Prahu a Plzeň? Proč se Spojenci v roce 1944 obávali atomového útoku Němců? Proč Hitler v roce 1945 trval na tom, že udržení Prahy může Třetí říši vyhrát válku? Proč třetí armáda amerického generála Pattona spěchala místo do Berlína směrem na Škodovy závody v Plzni? Proč uranová atomová bomba, kterou Spojenci svrhli na Hirošimu, nebyla vůbec testována? Proč pouhý jeden rok po válce považovali Američané za nutné vyslat do oblasti Antarktidy své plnohodnotné vojenské síly? Tato kniha zve čtenáře na dechberoucí vědecko-historickou výpravu, která na tyto otázky přináší provokativní odpovědi. Z historických dokumentů a souvislostí se dozvíte, že nacistické Německo koncem roku 1944 skutečně vyhrálo závod o atomovou bombu, a také se seznámíte s neuvěřitelným rozsahem supertajných výzkumů, které nacisté prováděli nejen v oblasti vývoje zbraní nové generace, ale i ve výzkumu alternativních oblastí fyziky a nových zdrojů energie. Vedle revize tzv. oficiální spojenecké legendy nabízí kniha také nový pohled na fenomén UFO, a to prostřednictvím některých odtajněných vládních materiálů, z nichž vysvítají evidentní paralely s mnoha „černými“ projekty SS. Tato bohatě odzdrojovaná publikace se postupně stala povinnou četbou pro badatele, kteří se zajímají o odpovědi na historické a vědecké otázky mimo oficiální proudy.... celý text
Literatura naučná Historie Záhady
Vydáno: 2024 , FontánaOriginální název:
Reich of the Black Sun, 2005
více info...
Přidat komentář
Autorovy další knížky
2011 | SS Bratrstvo zvonu |
2024 | Tajná válka o Antarktidu, Prahu a Plzeň: Říše černého slunce |
Tahle kniha je podobně koncipovaná jako Brooksovy Hitlerovy hrozivé zbraně, kterou jsem četl nedávno. Název knihy je malinko upraven pro českého čtenáře. První část, dle mého nejpřínosnější, se zabývá převážně německým jaderným programem. V druhé části se píše mimo jiné o fyzice v nacistickém Německu, o Viktoru Schaubergerovi, o paprscích smrti nebo diskoplánech. Závěrečná, třetí kapitola přináší mimo jiné informace o Neuschwabenlandu, o havárii v Roswellu, nebo o Zvonu (die Glocke). Farrell velmi přesvědčivě popisuje již zmíněný německý jaderný program, v kterém má své místo i IG Farben. Všechny jeho argumenty do sebe zapadají. Myslím si také, že Farrell nemá ani žádné pochybnosti o existenci diskoplánů. Kniha je pečlivě ozdrojována a dostatečně ilustrována, včetně tří modelů Haunebu na posledních stránkách.
Citace: V každém případě se jeden test takového Schaubergerova talíře údajně uskutečnil v Praze v roce 1945, kdy se talíř utrhl ze zkušební kotvy a rychle vzlétl, přičemž narazil do střechy budovy.