Temná krása

Temná krása
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462626/bmid_temna-krasa-a2V-462626.jpg 4 1205 1205

Lia síce prežila zajatie vo Vende, no teraz sa musí vyrovnať s ešte väčším problémom. Hrozí totiž, že príde k zničeniu jej kráľovstva, a iba ona to môže zastaviť. Lia sa tak musí stať tou, ktorou nikdy nechcela byť – Prvou dcérou Morrighanu –, odhaliť zradcov a potrestať ich, prekonať nepredstaviteľné prekážky a konečne prijať to, kým skutočne je. A aby toho nebolo málo, Rafe, jej milovaný princ, sa musí ujať trónu a zdá sa, že u neho Lia už nie je na prvom mieste. Osud všetkých kráľovstiev teraz závisí len od nej!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness, 2016

E.lisabeth
21.05.2018 5 z 5

Jako mam velke nutkani dat jen 4 hvezdy, protoze proste s Kadenem to nedopadlo :-D...ale ne, pekny zaverecny dil, mozna mi jen prislo, ze byl konec nejak snadne rychly. Jinak skvela serie, jsem rada ze ji mam v knihovne:).

Terr_y
20.05.2018 5 z 5

Obsahuje SPOILERY

Rozhodně skvělé zakončení série Letopisy pozůstalých! Bylo mi velmi sympatické že se Lia knihu od knihy stávala větší bojovnicí a byla ochotná se kvůli většímu dobru vzdát své lásky. Bylo to pro mě sice srdce rvoucí, protože jsem si opravdu myslela, že spolu nebudou ale dopadlo to nakonec dobře. Radost jsem měla i z toho jak to dopadlo s Kadenem, protože co si budeme povídat ale byl to na začátku rozkošný záporák a ty máme všechny rády, že? :)
Za mě skvělé fantasy se vším co by podle mě mělo mít. Doporučuji!

Lokina
18.05.2018 5 z 5

Spoilery!
Poslední díl jsem si užívala, byl čtivý, strhující a emotivní. Hrozně se mi líbily útržky z jednotlivých Písní, které knize dodávaly tajemnou a jedinečnou atmosféru.
Liu jsem si od prvního dílu oblíbila a moje sympatie k její postavě zůstaly až do závěrečné stránky série. Prostě byla svá, svéhlavá a nenechala si nikým diktovat život. Za Kadena jsem moc ráda, jak to s ním dopadlo, protože po tolika strastích v životě si zasloužil štěstí, překvapilo mě, že on a Pauline nakonec zůstali spolu a že i ona našla štěstí a oporu právě u něho.
Co mě ale nepřekvapilo a jsem ale za to taky ráda, že Lia a Rafe zůstali spolu, i když ke konci knihy to tak nevypadalo, poslední stránka mi dala klid na duši :-)
Celkově jsem se sérií velmi spokojená a ještě dlouho na ni budu s radostí vzpomínat. A už teď se těším na autorčiny další knihy :-)

laura
17.05.2018 5 z 5

Úžasné zakončení skvělé série... Kniha mě pohltila a nepustila, prsty mě svrběly, jako už dlouho ne, abych otáčela stránky pořád dál, abych už "věděla"... Bylo tolik těch, o které se člověk bál - a o některé z nich oprávněně. Bylo tolik míst, kdy mě tiskla bolest u srdce a já si říkala: To ne... Nečitelný, tajemný Rafe, nepředvídatelný, jizvami poznamenaný Kaden, zraněná, opuštěná Pauline... A hlavně Lia. Lia, kterou jsem někdy nechápala a někdy zase chápala až moc. Pro kterou mě bolelo srdce a kvůli které se mi hrnuly slzy do očí. Každý z nich a všichni ostatní jako by měli ne jednu, ne dvě, ale hned několik tváří a někdy dalo dost zabrat poznat, kdo se za jakou tváří skrývá... Autorce se podařilo napsat strhující román o lidech, kteří nebyli tím, za jaké jsem je pokládala, o lidech, kteří mě překvapili, zaskočili svým chováním, které jsem tak docela nedokázala odhadnout - a to se mi moc nestává. Tahle kniha prostě neměla chybu a mě mrzí jediné: že příběh skončil. Ale možná že neskončil. Možná že na konci ještě stále čeká - naděje...

sun.from.ibiza
17.05.2018 5 z 5

Skvělá trilogie. Ale za mě tedy poslední díl nejhorší (stejně ale musím dát pět hvězdiček), přišlo mi to ... uspěchané. Bitva na konci příliš rychlá SPOILER a část s Komizarem jako by ani nebyla. Těšila jsem se na ten pocit radosti, až mu to Lia dá pěkně "sežrat", bohužel místo napětí najednou letěl dolů ze skály, hm hm a bylo po něm.
Co mě potěšilo, byl voják, kterého v prvním díle usadila v hospodě. Už jsem na něj zapomněla a jeho objevení mi udělalo radost.

Jinak druhý díl za mě bezkonkurenční.

lucie0134
15.05.2018 4 z 5

Upřímně myslím krásná trilogie, nejhezčí mi přišel první díl. Ale velmi mě bavilo sledovat tu Liinu podstatu jak se mění a vyvíjí. Ve dvojce jsem milovala Aster.( Málem slza ukápla)
Co se týče Kadena milovala jsem ho jak byl napsaný. Lia a Kadena by byli hezký pár ale s Pauline mu to sluší víc.“ Je mnoho způsobů jak se zamilovat "a tato kniha dokázala to ukázat.
Rafe je Rafe asi mi nikdy nepřiroste k srdci no. Ale jsem ráda že na konci knihy se přestal chovat jako majetnický blb :D
Podtrhnouto sečteno dávám 4 * čekala jsem tu bitvu víc morbidní. Těšila jsem se že Komisarovi usekne hlavu a ono nic :D Chápu ale že některým čtenářům co mají slabší povahu by se dělalo zle :D

LilianaFalcon
14.05.2018 3 z 5

Pro mě zklamání. 3/4 knihy se v podtatě nic nedělo, jen se řešily vztahy a intrikaření. Osobně tenhle díl považuji za nejslabší z celé série.
Na druhou stranu jsem furt byla zvědavá, jak se to celé bude vyvíjet a jak to autorka zakončí, takže jsem prostě četla dál :-D

stepka3765
11.05.2018 5 z 5

Nádhera. Skvělá série která stojí za přečtení. Všechny 3 díly se četly fakt rychle. V prvních 2 dílech jsem měla problémy s Rafem, nějak mi nepřirostl k srdci a přišel mi takový protivný, ale v tomhle posledním díle jsem si ho vážně oblíbila.

Žožik
10.05.2018 5 z 5

Nádherné zakončení této úžasné série. Podle mne asi nejlepší ze všech dílů. Snad nic, co bych mohla vytknout. Kniha se četla velmi dobře, postavy byly zpracované ještě lépe než v předchozích dílech. Možná bych ocenila trochu prodloužit (více pospat) poslední část knihy. Sice byla pro mne kniha velice předvídatelná, ale i tak byl příběh velice napínavý.

Shinstria
09.05.2018 5 z 5

Trochu mě tam rozčilovala ta část, kdy jsou v té pevnosti Marabella. To byla snad jediná část, která mi lezla na nervy. Naštěstí to zbytek knížky vynahradil několikanásobně. Úžasné počteníčko. Hehehe

betule3
09.05.2018 5 z 5

Tak a je konec. Konec téhle úžasné série, po které se mi bude hodně stýskat. Třetí díl mě naprosto odrovnal, líbil se mi asi nejvíc z celé série. Dokonce jsem si oblíbila i Kadena, který mi v předchozích dílech často lezl na nervy. :D Samozřejmě jsem postrádala více romantiky, ale když se na to dívám zpětně, tak se mi zdá, že přesně takhle to mělo být. Nemám co vytknout, takže určitě dávám 5* a doporučuji. :)

koala
09.05.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií co znám. Smutné je, že už ji mám přečtenou a hrozně se mi po všech stýská :-(

zuzana5833
03.05.2018 5 z 5

Nejlepší tři knížky, ktere jsem kdy četl, vřele doporučuji všem. Příběh Lii a Rafe úplně úžasný. Celý příběh mi zůstal v hlavě, jen škoda že už nebude pokračovat, třeba svatbou těch dvou a Kadena s Pauline.

katerina5604
01.05.2018 4 z 5

Tento díl se mi líbil, ale první díl to prostě nepřekoná. Ano, romantiky sice v tomhle dílu bylo pomálu, ale to mi vynahradil konec knížky, kdy už jsem nedoufala ve šťastné shledání našich dvou hrdinů, ale ejhle! dopadlo to dobře. A také jsem měla neuvěřitelnou radost z Pauline a Kadena, že se dali dohromady. Prostě happily ever after, přesně tak jak to mám ráda.

kaca3606
25.04.2018 4 z 5

krásná kniha, série. moc se mi líbila

V.M
24.04.2018 5 z 5

Naprosto boží kniha.

Defiiiii
23.04.2018

anak.anisak
Heh, to ja doufala spis v opacny sparovani.

Evul15
23.04.2018

Velmi čtivá, trochu jsem byla zklamaná, že se musel Rafe zasnoubit s jinou, ale autorka to tak asi chtěla.
Jinak velice doporučuji. Nepřinutit se, tak bych ji četla místo spaní.

Kamik77
23.04.2018 5 z 5

Tak moc jsem se těšila na závěrečnou bitvu a ono ejhle, hups a během pár stránek bylo po všem, konec, no co to to to bylo... Tohle prosím nééé...
Ale jo, série byla super, určitě se k ní ještě za nějaký čas vrátím.
Musím pochválit obálky celé série, první díl jsem si koupila jenom kvůli knižní obálce, nádhera, tleskám.

Klarsik3
22.04.2018 4 z 5

Skvělá kniha, velmi čtivá. Jen mě mrzí ten konec, přišlo mi to jako hrc, frc a je hotovo...