Temné brány času
Wolfgang Jeschke
Wolfgang Jeschke (1936) je ústřední postava německé science fiction. Je nejen výborným nakladatelem – za zásluhy o rozvoj žánru získal v roce 1987 cenu H. Harrisona –, ale patří rovněž ke skvělým autorům. Fascinuje ho téma času a časových paradoxů, dokonale ztvárněné v jeho prvním románu, jež česky vyšel pod názvem Poslední den stvoření. Nejinak je tomu i ve čtyřech povídkách této sbírky – čas je v nich zrádnou pastí, divokým živlem, ale i fascinující arénou nekonečného boje dobra a zla.... celý text
Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: 1992 , Winston SmithOriginální název:
Der Zeiter, 1970
více info...
Přidat komentář
No, tak tohle byl fakt kousek, pane Jeske, kam se kurva poděl děj? Co tohle jako mělo být? všechny povídky až na Hodinář a král byly absolutní brak... Nic horšího z oblasti Sci-fi jsem ještě nečetl, tohle se nedalo brát ani jako oddechovka nebo nějak jinak. Kromě děje chybí i nějaké zajímavé prostředí, zajímavé postavy, nebo prostě cokoliv, co by zaujalo a mělo nějaký nápad. Autorův styl opět nudný, ničím nevynikající, spadající do obyčejného průměru.
Jediná světlá stránka téhle sbírky je povídka povídka Hodinář a král, kde se jedná opravdu opravdu o zajímavý nápad spojený s cestování časem a jeho paradoxy, bohužel už čtenář ví od začátku, jaký bude konec, což celý efekt kazí. Bleh už nikdy více, 35% a to jen za poslední povídku... jinak by bylo hodnocení 10%.
Část díla
Brány noci
1963
Dvanáct minut a ještě něco navíc
1964
Hodinář a král
1961
Sirény na březích
1964
Autorovy další knížky
1989 | Poslední den stvoření |
1992 | Temné brány času |
1997 | MIDAS aneb Vzkříšení těla |
Hodinář a král je určitě nejlepší povídka z knihy, ostatní za ní bohužel s odstupem pokulhávají. Stejně chci ještě trochu prozkoumat německou sci-fi a přečíst si od autora i Poslední den stvoření.