Temní orli: Historie tajných programů amerického letectva
Curtis Peebles
Kniha seznamuje s historií vývoje nejmodernějších letounů US Air Force. Temnými orli se označují letadla vyvíjená, testovaná a zalétávaná za nejvyššího utajení, která posunula leteckou technologii až k nejzašším mezím. Autor odděluje fakta od legend a vypráví historii vzniku těchto exotických strojů.... celý text
Literatura naučná Doprava Historie
Vydáno: 1999 , BooksOriginální název:
Dark Eagles: A History of U.S. Black Aircraft Programs, 1995
více info...
Přidat komentář
![Perseus Perseus](https://www.databazeknih.cz/img/users/empty.jpg?v=1446561771)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Výborná kniha o tajných programech amerických letadel. Jsou zde popsány programy A12/SR71, F117, U2 atd. ani ne tak z technického hlediska jako spíše z hlediska celého programu tj. jak program vznikal, co bylo třeba vyřešit, jak se vybírali piloti, jejich bojové nasazení a mnoho dalšího. Dále je zde popsán vznik Skunčích dílen a Oblasti 51, jinak známé jako Groom Lake. Další zajímavou kapitolou je popis vývoje a nasazení vojenských bezpilotních letounů ve Vietnamu. Neméně zajímavou kapitolou je program na testování ukořistěných ruských letadel. Poslední část knihy zabírají informace o létajících objektech, jejichž existenci nelze prokázat jako je tajuplná AURORA či Shamu. Nakonec autor zařadil vědecké vysvětlení toho, co asi lidé viděli, když tyto tajemné letouny pozorovali a jeho kritický pohled na UFO.
Sečteno a podtrženo, nemohu jinak než doporučit každému, kdo se zajímá o americká letadla, která ve své době stála na vrcholu technických možností.
Autorovy knížky
1999 | ![]() |
Výborný doplněk k Millerovým Skunčím dílnám. Ovšem chybí cokoliv k B-2 i když v době psaní knížky se u o něm ledacos vědělo.