Tichá noc

Tichá noc
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384242/bmid_ticha-noc-2rG-384242.JPG 4 63 63

Strhujúci detektívny príbeh, poznamenaný citlivým prístupom autorky, sa odohráva na Štedrý večer v New Yorku. Malý Brian, v úsilí zachrániť svojho chorého otca, sa stane rukojemníkom nebezpečného zločinca na úteku. Tóny vianočných kolied sú kulisou rozsiahlej policajnej akcie. Prvé vydanie.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Silent Night , 1995

DvěTéčka
06.05.2021 5 z 5

Krásný Vánoční detektivní případ. :3

lucie2371
06.01.2020 5 z 5

Po přečtení Vánočního zloděje od stejné autorky, který byl pro mě naprostým zklamáním, jsem se trochu obávala číst tuto knihu. Nicméně byla to jedna z nejlepších detektivek! Četla se úplně sama, takže byla přečtená během jediného dne.

Hanina61
19.12.2018 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení na předvánoční cestování vlakem, uteklo mi to s tou knížkou jako voda. :-)

konicekbily
23.02.2018 4 z 5

Knížka dobře zapadá do autorčiny série s vánoční tématikou. i když zápletka není úplně originální a něco je příliš "americké", je to dobré odpočinkové počteníčko.

TaLu
14.01.2018 4 z 5

Když jsem četla knihu poprvé, přišel mi děj poněkud naivní, jak se vše dokáže v dobré obrátit. Teď, když v nás všech doznívá doba vánoční, vyznělo poselství knihy úplně jinak. Štědrý den je zázračným časem. Pro mě není nemožné věřit na zázraky i během roku a v tomto čase jsem příběh vnímala ještě silněji. Sice jednání a konání všech zúčastněných je na naše poměry přece jen trochu moc "americké" , ale chci věřit, že i v naší zasněžené vánoční noci mají k sobě lidé blíže a zamyslí se i nad těmi, kteří nemají takové štěstí nebo prožívají těžkou životní situaci. Stačí se podívat kolem sebe, usmát se, navázat kontakt očima, říci slovo v pravou chvíli. Ano, určitě to dokážeme i my a nejen o Vánocích. Velmi ráda jsem si tento příběh znovu připomněla díky čtenářské výzvě.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Vánoce a drama. Skvělá kniha.

Danago
14.12.2016 5 z 5

Dojemný příběh s dávkou napětí, který se odehraje v jeden vánoční den. Knížka je tenoučká, dobře se če, tak jako všechny autorčiny knížky.

Simi
13.12.2016 5 z 5

Milý vánoční příběh s dílem smutku a napětí a především s neotřesitelnou dětskou vírou v to, že všechno zlé se v dobré obrátí.

zdehan
03.12.2016 4 z 5

Kniha byla pěkná dobře se četla.

Rendolet
12.10.2014 4 z 5

Knihu jsem velmi rychle přelouskala..zajímavý příběh odehrávající se o vánočním dnu.

alnahu
26.05.2014 4 z 5

V této knize nejsou povídky, ale velmi dojemný vánoční příběh rodiny v které otec onemocní leukemií. Rodina jde za ním na návštěvu ,ale matce vypadne peněženka s rodinnými úsporami, ale hlavně s mincí po dědečkovi , která by pomohla otce uzdravit.
Nenechavé ruce je o tento poklad připraví. Malý Brian se ukáže jako hrdina ,který tatínkovi přece jen medaili sv. Kryštofa přinese. Tichá noc, svatá noc.... všichni bdí u jeslí, toť závěr knihy.
Autorkou je pouze Mary Higgins Clark.

Jack Bauer
25.11.2013 4 z 5

Krátké povídky což moc nemusím, ale jedna mě dostala a to ta, jak si chtěl nějaký úchyl odvézt malou holčičku. Krásné předvánoční čtení.