Tóno, ja a mravce

Tóno, ja a mravce
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260351/tono-ja-a-mravce-260351.jpg 4 16 16

Knižka je dynamické, blažkovsky vtipné a veselé dielo pre deti zhruba od 7-8 rokov. Ide v nej o priateľstvo mestského chlapca a jeho mladšej sestry s dedinskými deťmi, o poznávanie života i krásneho prírodného prostredia vidieka spojené s "hrdinskou" jazdou na koni. Nechýba ani dobrodružstvo a napätie pri pátraní po zlodejovi, ale aj o dobrodružstvo poznávania, vykúpené štípancami spôsobenými "študijnými objektmi" - mravcami. Skvelé čítanie oživujú ilustrácie známej výtvarníčky Kristíny Šimkovej.... celý text

DZi2
18.07.2024 4 z 5

Zdědil jsem jako kluk tuto knihu po tátovi. Nostalgická vzpomínka, krásná letní oddychovka.

Sitting-Bull
09.12.2023 5 z 5

S odstupem dlouhých 35 let je samozřejmě kniha poněkud naivní, nicméně moc dobře chápu, co se mi na ní v dětství tak líbilo. :-)

Pebra
28.09.2022 5 z 5

Vtipné a nijak zastaralé vyprávění. To se o některých knihách napsaných před šedesáti lety říct nedá.

Cajda
21.03.2022 4 z 5

Takové milé dětské a oddechové čtení :o)))
Koupila jsem ji svému prasynovci Tondovi a přečetla ji, ať vím, co mu dávám :o)))))

Sitting-Bull
25.02.2020 5 z 5

Nostalgie, ve třetí třídě jsem ji milovala. Moc pěkně se četla. Rozhodně doporučuji, pokud se k ní ještě někdo dostane. :-)