Plavba smrti

Plavba smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234797/mid_plavba-smrti-234797.jpg 4 310 310

Tóra Gudmundsdóttir série

< 6. díl

Šestý případ právničky Tóry. Do přístavu v Reykjavíku vplouvá luxusní jachta a plnou rychlostí naráží do mola. Navíc je úplně liduprázdná! Co se stalo s posádkou a rodinou, která byla na palubě, když opouštěli Lisabon? Prošetřením tohoto prazvláštního případu je pověřena známá advokátka Tóra. Záhady přibývají... Šíří se zvěsti, že loď byla prokletá. Tóře se zdá, že na palubě zahlédla jedno ze zmizelých dvojčat… Co to má znamenat? A kde je Karítas, půvabná žena bývalého majitele jachty? Komu patří tělo, které moře vyplavilo o kus dál na pobřeží? Pokud se na lodi vraždilo – kdo je vrah? Yrsini čtenáři se opět dočkají neuvěřitelných zvratů a nečekaných odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Metafora

Brakið, 2011

Makii
30.03.2015 5 z 5

Tak tahle byla super :) Zase ta stará dobrá Yrsa. Předposlední kniha se mi moc nelíbila, ale Plavba smrti stojí za to. Napínavé až do konce. Nějak jsem to úplně nevnímala, ale zdá se mi, že překladatel přešel k, nám asi příjemnějšímu, vykání mezi osobami, které se neznají. Mně to zas tak úplně nevadilo, když si předtím v běžném styku všichni tykali - když je to na Islandu běžné tak co. Knihu můžu jen doporučit.

allebra
18.03.2015 5 z 5

Opravdu autorčin "nejmrazivější román." Po jeho přečtení volím trochu odlehčenou literaturu, než se zase začtu do detektivky.

Tejuš
24.02.2015 5 z 5

Vyborne. Do posledni chvile jsem nemela tuseni jaky to vezme spad...Druhou polovinu knihy uz jsem musela vzit na jeden zatah.

evasamankova
23.02.2015 4 z 5

Napínavá detektivka, která mi trochu připomínala Deset malých černoušků od A. Christie. Podivné dění na palubě jachty se na první pohled tváří jako nevysvětlitelné, ale přeci jen rozluštění nakonec má. První část knihy mi přesto přišla zbytečně rozvleklá, protože skutečně napínavá a zajímavá začala být až za svojí polovinou. Konec sám o sobě byl překvapivý, ale přeci jen trochu překombinovaný.

splichalka
02.02.2015 4 z 5

Marně pátrám v paměti, jestli jsem se někdy u nějaké knížky takto bála (možná kdysi na základní škole, když jsem louskala jedny Stopy hrůzy za druhými :-) Říkám vau, zásobárna (mnou neobjevených) skvělých severských autorů ještě není vyčerpána. Pokud jsou všechny knížky této autorky aspoň z poloviny tak dobré jako Plavba smrti, sem s nimi!

kneslova
26.01.2015 4 z 5

Mysteriozní příběh, řekla bych. Do přístavu připlouvá strašidelná prázdná luxusní jachta a příběh se rozvíjí ve dvou rovinách. Souběžně se odvíjí příběh posádky a vyšetřování záhady. Mistrně promyšlený příběh, dobrá detektivka. Ale trochu ubírám, nejvíc se mi líbil Poslední rituál, a ten ještě žádná kniha od Yrsy, co jsem četla, v mých očích nepřekonala...

aalexiis
01.01.2015 5 z 5

Klasická Yrsa je zpět, tenhle díl mě bavil, měl tu správnou dávku tajemna a nadpřirozena a přitom byl dostatečně krvelačný, přesně to, co u téhle autorky očekávám a vítám :) + dvojče s brýlemi jsem si hned zamilovala :)