Továrnikova vila

Továrnikova vila
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542328/bmid_tkacova-vila-tkacova-vila.jpg 4 1361 1361

Panský dom. Vplyvná rodina. Temné tajomstvo… Augsburg, 1913. Mladá Marie nastupuje ako pomocnica do kuchyne v impozantnej tkáčovej vile, sídle priemyselníckej rodiny Melzerovcov. Kým si dievča zo sirotinca hľadá miesto medzi personálom, panstvo si užíva zimnú plesovú sezónu. Počas nej majú do spoločnosti uviesť najmladšiu dcéru, krásnu Katharinu. Iba rodinný dedič Paul sa od spoločenského rozruchu drží bokom a uprednostňuje študentský život v Mníchove. Až kým nestretne Marie.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 08.10.2024
Literatura světová Romány Pro ženy
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Die Tuchvilla, 2014

Vojslava
02.03.2019 4 z 5

Jednoduchý příběh, ale není bez půvabu. Tématicky je to "Lízin let do nebe", ale čtivý, a pokud si nárokujete jen oddychovou četbu, zklamání se konat nebude. Každopádně si další díl na nějaké dovolené dám...

Staráknížka
24.02.2019

Zatím jsem přečetla pouze první díl a kniha se mi líbila. Popis života služebnictva mi připomínal krásný seriál Panství Downton. Je to trochu červená knihovna, ale tak nějak přiměřeně. Čekám až bude v knihovně volný další díl. Není to moje běžná četba, ale je to přijemná změna. Doporučuji.

klarka61
23.02.2019 5 z 5

Krásná kniha, opravdu doporučují všem. Není to přeslazená romance a rodinná sága. Ovšem velká láska tam je. Na závěr si připravte kapesník

Lee7
23.02.2019 3 z 5

Není špatná, ale trvalo mi než jsem se začetla. Kniha nejspíš není úplně můj styl, vše pro mne bylo zdlouhavé a ne moc vypovídající, než se v půlce kniha zlomila a začala mít lepší stoupající tendenci. Nu po prvním díle si ale nejsem jistá, zda stojí jít na další.. romantický román ale nezatracuji a třeba na nějaký pohodový klidný večer se bude hodit další díl :)

martinkaLLL
22.02.2019 4 z 5

Pěkná oddychovka. Prvních 100 stran jsem se snažila do toho nějak dostat, ale pak už to bylo super. Párkrát jsem se tam modlila jen ať to není jedna z těch knih kdy zamilovaný pár jsou nakonec sourozenci, uff, nebylo to tak. Takže za mne spokojenost a jdu na druhé pokračování.

ADE138
20.02.2019 4 z 5

Velmi slušně napsaný oddychový románek z červené knihovny, ve stylu seriálu Panství Downton. Na závěr mě překvapil až trochu zběsilý happy end, ale knížka se mi dobře četla a splnila mé očekávání nenáročné, odpočinkové četby.

oolinkaa
19.02.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že mě to tak chytne. Děj nás vtáhne do roku 1913-1914 do rodiny Melzerů. Hlavní postava Marie je zaměstnaná ve vile nejdříve jako pomocná kuchařka, pak můžeme sledovat její vzestup na post komorné a pak jako snoubenku Paula. Zajímavě popsáno , bavilo mě to a těším se na další díly

eliska5154
18.02.2019 2 z 5

Podobná témata si čas od času ráda přečtu, ale tato kniha mě bohužel neohromila.
Myslím si, že zpracování textu bylo dobré ale celkové téma se moc nevydařilo.

Lenoulinka
10.02.2019 4 z 5

Příběh Marie, která je přijata do rodiny továrníka Melzera jako kuchyňská pomocnice. Postupem času se vypracuje a získá si své čestné místo v rodině. Zároveň pozná lásku svého života a rozplétá se tajemství jejího původu. Pohodové čtení, ale po detektivkách mi tam chybí napětí.. Do dalšího dílu se i přesto pustím.

tessa.mik
07.02.2019 3 z 5

Odlehčená četba, u které člověk nemusí moc přemýšlet a čte se to velmi dobře, takže určitě přijde řada i na další díly.

kulatina
05.02.2019 4 z 5

Pěkné, čtivé, ale zdlouhavé bez větší dramatické zápletky. Zkrátka život v továrníkově panství na počátku 19 století pohledem dvou rovin. Personál, který rodinu ctí, a život milostivé paní a její rodiny. Kdyby se zkrátilo na polovinu, nic by se nestalo. Za mě čtyři.

MisaK81
27.01.2019 3 z 5

Tak trochu růžová knihovna o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla. Čte se to dobře, chystám se na druhý díl, kde do děje zasáhne 1. světová válka.

ikul
26.01.2019 5 z 5

Autorka je bezesporu výborná vypravěčka a proto mě příběh rodiny Melzerů ihned vtáhl do děje. Dýchla na mne atmosféra při čtení červené knihovny u babičky na půdě. Těším se na další díly. Už jsou připravené na nočním stolku.

justynka
23.01.2019

Stěží jsem dočetla a druhý díl už číst nebudu, Zdlouhavé pasáže, málo děje.

Georgie1
21.01.2019 4 z 5

Pohodový ale i smutný ženský román. Dobře se četl a to až tak, že tři dny stála domácnost.

katallinka
17.01.2019 4 z 5

Četla jsem lepší knihy tohoto žánru nicméně se mi kniha velmi líbila.

SammSamm
16.01.2019 4 z 5

Krásné historické téma, které je zobrazeno jak očima členů továrnické rodiny, tak i členů jejich služebnictva. Nyní se těším na 2. a 3. díl, kterými mne obdaroval Ježíšek :-)

normita12
01.01.2019

Já teda nevim, ale mě to nebaví. Nuda.

pocahontaass
31.12.2018 5 z 5

Opravdu čtivý historický román

takana
31.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, už se těším na 2 díl.