Trojice

Trojice
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404116/bmid_trojice-Bmb-404116.jpg 3 183 183

Čtyři letecké katastrofy na čtyřech kontinentech během jednoho jediného dne. Svět je v šoku a na pokraji paniky. Vyšetřovatelé vylučují jednu příčinu za druhou – za pády letadel nestojí ani teroristické útoky, ani nepřízeň počasí. Jako zázrakem je přežily tři děti a jistý náboženský fanatik došel skálopevného přesvědčení, že ti tři – novináři je nazvali Trojice – zvěstují apokalypsu. A že bude třeba začít se připravovat na soudný den. Co když má pravdu? A byli opravdu jen tři? A může za jejich podivné chování skutečně jen šok z prožitého traumatu a neutichající zájem médií?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Three, 2014

BiiZet
14.02.2015 5 z 5

Knize dávám pět hvězdiček. Musím říct, že mě velmi zaujala svou formou, kompozice je prostě skvělá. Časové skoky a uspořádání jednotlivých výpovědí a částí knihy je též podle mně zdařilé. Text nám postupem času odhaluje indície, ale celou pravdu se dovídáme až na konci, takže jsme celou dobu napnutí. A to je podle mně jeden z hlavních úkolů sci-fi - zaujmout.
Myslím, že pojmout sci-fi tímto způsobem je originální a nápadité. Díky mozaice z různých druhů textů je kniha velmi čtivá a nestihneme se ani začít nudit. Alespoň já jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Ještě předtím, než jsem začala Trojici číst, mrkla jsem na názory a hodnocení tady na databázi. Ne všechny komentáře byly pozitivní a tak jsem byla zvědavá, jak dopadne kniha u mně. Teď mně překvapují komentáře vyjadřující zklamání. Mě kniha nadchla! :)

Honey0105
14.02.2015 3 z 5

Musím říct, že přibližně první polovina knihy mě naprosto strhla. Byla jsem napjatá a chvílemi opravdu vyděšená. Bohužel postupem času se to začalo poměrně značně vléct a mé nadšení začalo pomalu opadat.
Zajímavá forma, super nápad, ale až zbytečně dlouhé (občas nic neříkající) zpracování a pro mne prostě neuspokojující konec (i když lehce očekávaný).

Lenka.Vílka
11.02.2015 3 z 5

Kniha me bavila min, nez jsem doufala (ocekavala), ale docetla jsem...nebylo to spatne, ale zas tak zabavne taky ne (uz me stvalo, ze jsem v posledni dobe rozecetla a nedocetla dost knih a chtela jsem, aby to z touhle bylo jine-asi proto jsem docetla do konce, ne protoze by to byla az takova jizda...skoda...)

zuzana4291
09.02.2015 4 z 5

od začátku skoro do konce, jsem byla přesvědčená o reálnosti celé události i následujících událostí.....bohužel zklamal mě trochu konec, ten mi připadl "přitažený za vlasy" ....ale jinak velmi čtivá knížka...:-)

proton
02.02.2015 2 z 5

Nic moc, fantas magorie.

kormoran78
26.01.2015 3 z 5

Začalo to velmi slibně, metoda vyprávění byla zajímavá, ale nakonec to spíš uškodilo dramatičnosti. Prakticky k nikomu jsem si nevybudoval žádný vztah. Po zajímavém startu jsem očekával, co se stane, kam se příběh trojice/čtveřice rozvine, jakou katastrofou to skončí. Ve chvíli, kdy už to vypadalo na nějaký zlom, tak přišel, ale trochu jiný. Není to špatná kniha, ale má apokalyptická očekávání nenaplnila.

Jitulisko
12.01.2015 5 z 5

Neskutečná kniha, svým stylem ve mě budila dojem reálnosti. Čtení jsem si velice užívala a celou jsem ji zvládla za dva dny, musela jsem vědět víc a víc. Rozhodně neobvyklé dílo, doporučuji!

anishta
29.12.2014 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha je naprosto geniální! Hodně napínavé, konec celkem nečekaný. Styl se mi líbil, forma rozhovorů a případně chatu byla celkem lehce stravitelná, takže si myslím, že to jenom čtení urychlovalo. Vřele budu knihu dále doporučovat. Opravdu skvělé.

mstep
18.11.2014 2 z 5

Nejděsivější kniha? Pro mě bohužel velké zklamání...vše se omílá stále dokola...na slovo uchvácení jsem už byla v půlce knihy alergická...dočetla jsem jenom kvůli tomu, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Čekala jsem, že autorka na konci překvapí a já budu moct dát více hvězdiček...ale nic takového se bohužel nekonalo...

Maragad
22.10.2014 4 z 5

Různé teorie o konci světa i o mimozemšťanech provází lidstvo na každém jeho kroku. Není se tedy co divit, že tyto teorie jsou i námětem knih. Trojice je plná různých úvah i svědectví a je na každém z nás, co si z knihy odneseme. Ale věřte mi, že jakýkoliv čtenář si z ní odnese opravdu mnoho - jak pocitů, tak myšlenek, nad kterými bude uvažovat ještě dlouho po jejím dočtení. Je to kniha, která vás opravdu donutí myslet a rozebírat situace z různých úhlů pohledu.

LuckaH2
19.10.2014 4 z 5

Nápad super se zpusobem napsat knihu jako záznam ze psaní knihy - opravdu to budí dojem realného neštěstí, až se jdeme podívat na datum na google. Předchozí komentář Peace mi mluví z duše - některé části mě bavily hodně, některé vůbec. Konec nechci říct, že jsem nepochopila, asi se dá vyložit více způsoby,ale řekla bych že byl až moc přitažený za vlasy (ufo). Ale napnutá jsem byla, nenechával mě děj usínat nebo se nudit, osudy lidí byli zajímavé - člověk si při knize uvědomí, co všechno musí přeživší, píbuzní, zachranné složky absolvovat...

Peace
17.10.2014 3 z 5

"Proč chodíme na lov, když přitom máme co jíst? Proč se zabíjíme kvůli maličkostem?"

Po dlouhé době jsem se hodně rozmýšlela, jak knihu hodnotit. Trojice je pro mne trošku oříšek, protože mě některé části bavily opravdu hodně a u některých jsem se zase dost nudila, jelikož mi přišlo, že se různými obměnami omílalo stále jedno a totéž. Knize by prospělo zkrácení a odebrání hluchých míst.
Co však nelze upřít je originalita příběhu i způsob vyprávění - díky tomu na knihu určitě nezapomenu.

mmmisulka.r
13.10.2014 5 z 5

Já snad poprvé ztrácím slova.
Ještě nikdy jsem nic podobného nečetla. Je to jako dokument, jenže bez obrazu. Je to neuvěřitelné!!! Totálně vás to pohltí, zamotá vám to hlavu tak, že na to budete myslet ve dne i v noci. Bude se vám o tom i zdát. Měla jsem strach, ale ne takový, jaký máte po přečtení třeba psycho-thrilleru, prostě takový jiný, divný, sžíravý strach.
Konec je překvapivý a zarážející.
Tahle knížka není žádným oddechovým čtením, to rozhodně ne. Je složitá, komplikovaná a někdy i matoucí. Někomu možná nebude vyhovovat styl psaní a přeskakování v ději, toho je tam vážně hodně, ale postupně si zvyknete.
Tahle knížka rozhodně stojí za přečtení.

Katka***
13.10.2014 5 z 5

Trojice? Napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout! Nevadil mi způsob, kterým je kniha napsaná. Podle mě je to něco originálního a nového, co stojí za vyzkoušení. Mám ráda tyto mysteriózní příběhy, takže jsem s knihou byla naprosto spokojená.

Gabetka
09.10.2014 4 z 5

Chytla mě od samého začátku, čtivá a psaná s lehkostí. Svým zpracováním působí naprosto realisticky, měla jsem pocit, že se to všechno klidně může dít. O hvězdičku méně dávám za konec, který mě neuspokojil.

kneslova
29.09.2014 4 z 5

Kniha zajímavá netradičním způsobem vyprávění jak je už psáno a myslím si, že ne každému se to bude líbit. Může být problém se orientovat v tom o kom se právě mluví. Nevíc mě chytl úplný začátek a úplný konec, nadějná zápletka. Já opravdu nevím, asi tak za 3,5 hvězdy....

rundik
25.09.2014 2 z 5

Ač nerad, musím souhlasit s Mišutamyš, i mě Trojice zklamala. Úvodní líčení čtyř leteckých neštěstí bylo živé a hodně působivé a v duchu jsem si říkal, že tohle bude fakticky nářez. Ale netrvalo dlouho a počáteční nadšení bylo tatam. Neustále jsem se snažil orientovat v té změti rozhovorů, e-mailů, chatů, reportáží a nahrávek a hledat nějaké zásadní souvislosti (abych ve finále zjistil, že to bylo zbytečné), což neustálé skoky v čase a prostoru hodně komplikovaly. Je nutné podotknout, že pojetí touto netradiční formou je něco nového a originálního, ale mně osobně to prostě tolik nesedlo. S každou přibývající kapitolou jsem se v duchu chlácholil tím, že "teď už to přijde, teď to začne do sebe zapadat", ale kdepak. Když pominu začátek a konec, tak těch 400 stránek mezi tím bylo vlastně o ničem.

Mišutamyš
25.09.2014 3 z 5

Pro mě dost zklamání, čekala jsem víc... Styl, kterým byla knížka psaná - formou rozhovorů, novinových čánků a internetových diskusí - mi příliš nesedl. Do poloviny jsem se víceméně nudila, druhá půlka byla o něco zajímavější, ale úplně mně tato knížka nechytla, bohužel. Spíše bych ji hodnotila jako zajímavou, ale podruhé ji asi číst nebudu.

Morisa
16.09.2014 5 z 5

Já a Trojice, no to byla láska na první pohled. A vlastně ani nevím proč, obálka je celkem prostá a podle názvu jsem ani v nejmenším netušila, jak veliký to bude nářez. No ale padli jsme si do oka a ještě že tak!

Vážně bych nečekala takhle velice vyspělou a propracovanou knihu, netradiční a originální a ještě k tomu s mým oblíbeným tématem – apokalypsou. Řekněte, co víc jsem si asi tak mohla přát? Já, šílená fanynka Supernatural, která je při zmínce o nějakých nadpřirozených silách ihned v pozoru!

Každopádně úžasně namixované, autorka přesně ví, co dělá, a hru kočky s myší ovládá bravurně. Tohle je velice inteligentní thriller, který může směle konkurovat knihám i takového spisovatele, jako je sám Stephen King.
Čtení jsem si užila od prvního slova až po poslední tečku a kdyby měla kniha o dvě stě stran víc, četla bych bez mrknutí oka dál.

Jsem opravdu nanejvýš ráda, že jsem Trojici v knihkupectví potkala, a že mezi námi přeskočila jiskra. Vážně nerada bych se ošidila o takový knižní požitek!

Dousabel
16.09.2014 5 z 5

Tak, pořád jsem u téhle knížky čekala na první komentář, jestli si ji koupit nebo ne a ten Baboušův mě dokonale přesvědčil a musím naprosto souhlasit :) Ufff :) Nejhorší na tom opravdu je ta až hrůzostrašná autenticita, s jakou je to napsáno, díky nahrátým rozhovorům, chatům a přepisu televizních vysílání. Byla jsem naprosto přesvědčená, že když zapnu televizi, budou tam běžet tyhle apokalyptický zprávy a kolikrát jsem chtěla zatřást s někým z rodiny, jakto že o tom nikdo neví?!? :) Až tak mě toto dílko pohltilo a vrátilo do reality, až se závěrečným poděkováním. Vůbec se mi nechce začínat teď něco číst, potřebuju to v sobě ještě pořádně rozebrat a popřemýšlet, jak tenká hranice je mezi naším "normálnem" a totálním rozpadem světa. Klobouk dolů za takový debut!