Týmová spolupráce mezi člověkem a psem
José Arce
José Arce, proslulý „zaříkávač psů z Mallorky“, je uznávaný odborník, který provozuje výcvikové a rehabilitační centrum. Dává v něm poslední šanci problémovým psům z celé Evropy, které by jinak čekala smrt. Při své práci zdůrazňuje, že abychom psům porozuměli, musíme se nejprve naučit jejich řeči. A tato řeč znamená ctít zásady smečky, v níž vládne hierarchie a jasná pravidla a v níž každý člen má svou roli. Psi potřebují velitele, to je jejich prastarý instinkt, teprve potom se cítí bezpečně. Polidšťování v nich vyvolává nejistotu a dezorientaci. Autor navazuje na předchozí titul Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa a představuje praktická cvičení a konkrétní kroky, jak při výchově psa postupovat a jak řešit problémové chování.... celý text
Přidat komentář
José Arce poukazuje na fakt, že výchova psa může být velmi snadná, pokud respektujeme jeho přirozenost a stanovíme jasná pravidla, což není o přísnosti, ale důslednosti. Náprava psa, že je možná, pokud respektujeme jeho přirozenost a stanovíme jasná pravila...
Krásně, jednoduše napsaná kniha, jak lze žít v souznění se psem. Nikomu nic nevnucuje, snad jen zamyšlení nad tím, zda výcvik je tou správnou cestou jak porozumět a vycházet se svým psem v každodenním životě. Kniha se mi líbila hned z několika důvodů. Je čtivá, doprovázená spoustou fotek. Nenásilná. Metody jsou tak triviální a jednoduché a přesto je málokdo praktikuje. Škoda. Spousta pejskařů by si potřebovala přečíst takovýto návod ke svému psu.
Štítky knihy
Autorovy další knížky
2016 | Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa |
2017 | Týmová spolupráce mezi člověkem a psem |
Konečně dobrá a v praxi použitelná příručka o výchově psa. Opravdu funguje. Je potřeba však nejdříve přehodnotit leccos ve vlastní hlavě. U mě to byl odpor k vodítkům a prosazování až nekontrolovaného běhání na volno v domnění, že jinak se pes řádně nevydovádí. Jenže pak pokulhávalo přivolávání. Zkusila jsem podle Arceho - a ejhle! Nejenže se přivolání zlepšilo během skutečně PÁR DNÍ, ještě se mi zdá, že jsou psi po příchodu domů více unaveni než předtím! A to zřejmě proto, že si začali více zaměstnávat hlavu.
Autor vše jen navrhuje. Nevnucuje, nementoruje, nenařizuje. A je vidět, že přesně ví, jaké problémy pejskaři nejvíce řeší.