Ukrytá

Ukrytá
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410817/bmid_ukryta-dqv-410817.jpeg 4 183 183

Inspektor Jonah Sheens série

Skupina teenegerů se vydá na noc kempovat do lesa. Jsou mladí, oblíbení, budoucnost mají před sebou… Aurora Jacksonová je štěstím bez sebe, že se k nim může přidat. Večer začíná jako každý jiný — pití, tanec, rvačka, líbání. Někteří se po dvojicích vytrácejí do lesa, jiní zůstávají sami se zlomeným srdcem. Ale ráno není Aurora, nejmladší členka skupiny, k nalezení. Její přátelé tvrdí, že když ji naposledy viděli, byla v pořádku a chystala se jít spát… O třicet let později je nalezeno tělo. Inspektor Jonah Sheens už ale tuší, co na něj v lese čeká: Aurora Jacksonová se konečně našla. V roce 1983 se Sheens účastnil pátrání a místní mládež znal osobně — včetně Aurory. Nyní je odhodlaný konečně odhalit pravdu. Vyšetřování zavede bývalé členy party zpátky do lesa, kde jsou opět konfrontováni s událostmi oné osudné noci, kdy jedna z nich zemřela a ostatní se nenávratně změnili. Všichni tvrdí, že jsou nevinní, jenže o místě, kde byla Aurora nalezena, věděli jen oni…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

She Lies in Wait, 2019

JajaPaja
28.01.2021 5 z 5

Pro mně neznámá spisovatelka a byla jsem opravdu překvapená děj měl spád velmi mně bavilo

SaraX
22.11.2020 4 z 5

Čtivá, napínavá až do poslední stránky, střídá se minulost, třicet let stará, se současností. Kapitoly jsou dobře oddělené, čtenář se v ději neztrácí, naopak zvědavost a napětí ho nutí číst dál a dál, aby mu mozaika příběhu zapadala....doporučuji

sarka0168
05.10.2020 4 z 5

Dobře napsané. Hezky se čte. Doporučuju.

85098211
25.09.2020 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a docela se mi líbila. Začátek je napínavý hodně, čtenář je okamžitě vtažen do děje. Autorka často střídá minulost s přítomností, takže není úplně lehké se ve všem zorientovat. Naštěstí je v knize jen omezený počet postav, proto se do příběhu rychle začtete. Vyšetřování případu je bohužel dost zdlouhavé, to knize definitivně uškodilo. Protože jinak zápletka jako taková byla opravdu dobrá, i když ne zrovna originální. A konec, kdy se dozvíme, jak se před třiceti lety všechno ve skutečnosti odehrálo, byl opravdu strhující. Aurory mi bylo nekonečně líto, svůj osud si určitě nezasloužila ani v nejmenším... Pokud jde o knihu jako takovou, určitě nebyla marná ;-), našlo se v ní několik pasáží, které jsem doslova hltala se zatajeným dechem, proto autorce - pokud zase něco napíše - zkusím dát další šanci.

konicekbily
29.07.2020 3 z 5

Začnu překladem - ten je tak špatný, že si čtenář snadno uvědomí, jaké to asi bylo v angličtině - a jak by to přeložil sám, a lépe. K ději: Třicet let po smrti malého dítěte náš tým má vyřešit po nalezení jeho mrtvoly, jak to tenkrát bylo! Vyšetřování nemastné - neslané a k závěru "thrillerovské" scény. Tak nějak nevím, zda je to špatná detektivka nebo špatný thriller. Průměr.

Aghatte
05.07.2020 3 z 5

Začátek se jevil dobrý, čím déle jsem četla, tím více jsem měla výhrad. Mohla to být super detektivka, ale posledních 100 stran už to bylo překombinovaných. Vyšetřovatelé se začali příliš nořit do svých niter a pochybností, a já nemám ráda takové to.... něco mi tu nehraje, něco se mi nezdá, něco tam nehrálo, ale nevěděl co...
Nebýt práskače dealera, tak to vůbec nevyřeší. Sami by na nic nepřišli. Vyslýchali, ale jejich snažení vyšlo na prázdno. Chudák Aurora!
Naopak obdivuji vědu, co dokáže z 30let starých ostatků získat za informace, to je neuvěřitelné.
Hansonová mi pila krev, jak byla kladná, Jonah byl v pohodě, jen mi ho bylo líto, co z něj udělala, že se kdysi před 100 lety opil na večírku, a kdo z nás ne???

Také mám výhrady k překladu, některá slovní spojení úplně tahají za uši, řekla bych "je to marné", ale ne "jsem marná", řekla bych "působí venkovsky" případně "jako venkovský balík" ale ne "působí venkovně".....
Věta: "navzdory úzkosti, která ho přepadla, se Jonahovi ráno probouzelo těžce". Proč navzdory, naopak, je to v pořádku. Takových botiček jsem tam zaznamenala více.

Katania
05.06.2020 4 z 5

Trochu vleklé, ale čtivé.

Micha-Él
03.06.2020 5 z 5

Ukrytou považuji za autorčin velmi zdařilý debut! Knížka se výborně četla a nenudila. Zpočátku jsem se bála, že děj skrze vyšetřování bude rozvláčný, ale bylo tomu přesně naopak - právě to vyšetřování se ukázalo být nejzajímavější. Flashbacky k osudnému večeru a noci a pohled Aurory jsem opravdu ocenila, protože jsem mohla srovnat, jak situaci prožívala sama Aurora a jak ji vnímali, případně pozměňovali, ostatní. Navíc jsem s ní sympatizovala, trochu mi připomínala mě v tehdejším věku. Postavy vyšetřovatelů jsem si oblíbila pro jejich věrohodné popisy, jsem ráda, že nikdo nebyl vylíčen černobíle. Autorka si se čtenářem dlouho pohrávala, kdo byl skutečným pachatelem, to je pro mě další plus. Na závěr mi bylo Aurory hodně líto, byla to tragédie. Takže za mě určitě spokojenost :)

mcabr
14.05.2020

Knížka plná napětí, až do konce.

Lilit15
03.05.2020 4 z 5

Nemohu této knížce dát 5 hvězdiček, protože začátek mi přišel nudný. Nemohla jsem se začíst a trvalo mi to, ale pak jsem poznala jaká byla oběť a dostala jsem strašnou chuť přijít na to kdo jí to provedl.. vrchní inspektor mi přišel jako takový kliďas. přijde mi, že to se v detektivkách moc často nevidí. Příjemná změna.Tým byl taky v pohodě. Jak jsem o Auroře četla hned jsem věděla, že byla jiná. Jiná ,ale v krásném slova smyslu. A tohle si nezasloužila. vždyť ji proboha bylo 14.. na konci semnou knížka dost zamávala. Nevím kolik lidí u toho bulelo jako želva, ale vím že já rozhodně ano. Líbilo se mi, že knížka měla dvě linky. Každý čtenář si díky toho mohl porovnat informace, které u výslechu padly. A taky jsme prožily poslední minuty s Aurorou. Slyšela jsem ,že autorka se pokusí zmást čtenáře aby to bylo napínavé a aby si čtenář správně zkusil typnout kdo je vrah. Když jsem byla ještě ne přímo u konce rozhodla jsem se pro jistou osobu a řekla jsem si, že ta osoba je vrah. A taky že byla. super knížka :D

ivzu77
06.04.2020 4 z 5

Za mne napínavě napsaná detektivka s psychopodtextem. Líbilo se mi prolévání současnosti s minulostí, bavilo mne to.

SmazenaCibule
03.04.2020 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka. Dvojí dějová linka se mi líbila, hezky kontrastovaly posuny ve vyšetřování s posledními hodinami života Aurory. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Tipy jsem měla, ale autorka mě vždycky svedla z cesty, takže tato detektivka byla velmi povedená. Čtivá kniha, kterou prostě nešlo odložit. A velké plus má autorka za vykreslení inspektora Sheense, do kterého jsem se asi zamilovala. :-) Působil na mě velmi pozitivně. Knihu jednoznačně doporučuji.

muchomurka
30.03.2020 3 z 5

Po knize, kterou jsem četla před touto, je tato výborná. Dobře se četla, napnutá jsem byla. Ale ten závěr byl takový uspěchaný, zanechal ve mně ne zrovna optimistické rozložení. Chápu, že tohle nemohlo mít happyend, ale stejně, to vyústění mohlo být mnohem lepší.
Co se týká samotného příběhu - spousta nakousnutých linií a nic z toho, s tím, jak to bylo vyšetřováno, tak se divím, že to zvládli vyřešit. Postavy nebyly bůhvíjak sympatické, ale dalo se to. Takový čtivý průměr.

picris
25.02.2020 5 z 5

Za mne velmi zdařilá kniha. Příběh se rozhodně nevlekl, naopak příjemně ubíhal, až mi přišlo, jako bych sledovala nějakou opravdu kvalitně natočenou americkou kriminálku. Prostředí, postavy, způsob vyšetřování, to vše působilo tak opravdově, bez přikrášlování a zbytečných chucknorisovských rádoby drsných kousků. Já tedy rozhodně netušila do poslední chvíle, kdo je vrahem. Autorka dokonale dávkovala informace tak, aby čtenář postupně vytipoval všechny podezřelé, poté některé vyřadil a následně se k nim opět několikrát vrátil. Skvěle napsaný příběh.

jesterka.as
07.02.2020 5 z 5

Já byla knihou pohlcená,strašně zvědavá jak to dopadne a jak se to rozuzlí. Za mě spokojenost, rozuzlení jsem netušila dokud mi ho nenapsali černé na bílém.

saphiral
29.01.2020 5 z 5

Mě se knížka líbila, jednoduše psaná, napětí se udrželo po celou dobu a žádný přehnaně akční závěr.

kniha
27.01.2020 5 z 5

Super. Napínavé čtení. Vyšetřování se střídalo s dějem, který se odvíjel od začátku.

mikika
20.01.2020 3 z 5

bože, taková nuda.. omletý námět, nijak inovovaný.

Hella
18.01.2020 3 z 5

Takový zdlouhavější příběh, u něhož jsem se chvílemi držela silou vůle, abych knihu dokonce neodložila. Ale asi to stálo za přečtení, byť mě tedy mrzí, že nebylo jasné, jak se vypořádá Julliette se svým pošahaným ex.

jasmína
12.12.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale docela dlouho se čekalo na rozuzlení...... ale tři večery se aspoň příjemně četlo.