Umění zblízka - Impresionismus

Umění zblízka - Impresionismus
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126039/umeni-zblizka-impresionismus-Mrv-126039.png 4 5 5

Tato kniha vám umožní poznat, jak společenské změny inspirovaly malíře k tomu, aby objevili svůj vlastní způsob zobrazování okolního světa a způsobili převrat v dějinách umění. Kniha vám poskytne příležitost seznámit se se životy těchto umělců a přiblíží vám techniky, které používali impresionisté, když vytvářeli svá mistrovská díla.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Perfekt

Eyewitness Art - Impresionism, 1993

MOu598
24.08.2017 4 z 5

Četla jsem v kětnu 2012. Podle mých poznámek:
Vysvětlující. O obrazech, malířích, době, technice. I reprodukce obrazů.
Jako učebnice.
Hezké.

Stamby
12.03.2014 4 z 5

Jsem čtenářem, umělecko-naučnou literaturou doposud nepolíben, tudíž je můj názor na tuto knihu do značné míry omezený. Na druhou stranu o to více dokážu posoudit jak velký naučný efekt pro mě kniha měla.

Kniha je zajímavě zpracována, rozhodně nenudí a neznalému čtenáři poměrně důsledně představí nejvýznamnější představitele impresionismu. Nakolik je kniha odborná a nakolik je to obrázková kniha pro děti posoudit nedokážu, svůj účel však pro mě splnila, dozvěděl jsem se základní informace o velikánech výtvarného umění a navíc jsem potěšil svůj zrak krásnými obrazy světových galerií.