Souboj

Souboj
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259506/bmid_suboj-kSl-259506.png 3 1059 1059

Elena brzy zjistí, že existuje ještě mnohem větší nebezpečí než zamilovat se do upíra a to být předmětem touhy upírů dvou. Zatímco Stefan i nadále bojuje s instinktivní žízní po její krvi, Damon setrvává ve své snaze získat si Elenino srdce. A Elenu přitom čeká ještě mnohem těžší zkouška: aby zachránila jednoho ze svých nesmrtelných ctitelů, sama bude muset riskovat svoji smrtelnost.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Struggle, 1991

Kate3003
předevčírem 3 z 5

Musím říct, že druhý díl mě bavil o něco více než ten první. Konečně už se netočíme v kruhu Elenina fňukání nad tím, jak se musí dostat ke Stefanovi a jaký je chudáček, protože nemá to, co chce. Pořád to sice nebude moje nejoblíbenější hrdinka, protože její poměrně melodramatické a dětinské chování mě i tak dost ubíjelo.

Přišlo mi že i děj se díky jemné změně v chování posouvá o dost rychleji a zápletka s deníkem měla poměrně příjemný spád. Bavilo mě i postupné gradování zápletky týkající se Stefana a Damona. Celkově bych řekla že přidání druhého problému, který musela hlavní hrdinka řešit knize dost pomohl. Díky tomu neměla tolik času babrat se ve svém malém středoškolském dramatu a spíše se věnovala řešení problémů, které způsobovali různé domněnky ostatních postav.

U tohoto příběhu jsem hodně ovlivněná dějem v seriálu, a proto mě překvapilo, že v knize se některé situace odehrají mnohem dříve než právě v seriálu. Jsem zvědavá, co přinese další díl, ale výjimečně jsem opravdu ráda, že děj v seriálu se od knihy dost liší a raději se podívám na něj.

Vjeerus
25.07.2024 3 z 5

Jsem docela překvapená, že mi tento díl přišel o chlup lepší, jelikož se hlavní hrdinka nechovala tolik jako melodramatická slepice. Stále se pro to chování snažím mít aspoň nějaké pochopení kvůli stáří knihy, protože mám pocit, že kdysi to přehnané vzdychání bylo jaksi žádoucí.
Celý díl se dá shrnout do jakési honby za deníčkem. Nemůžu popřít, že to rozhořčení, že někdo čte osobní zápisky jiných, je hnusárna a tak jsem vlastně i fandila všem krokům i plánům, do kterých se Elena s kamarádkami pustila, i když ne vždy byli v mezích zákona.
Dále si kniha hraje s prvky veřejného mínění a odsouzení člověka bez důkazů jen na základě osobních sympatií nebo domněnek. To je za mě také příjemné zpestření.
Válka mezi Stefanem a Damonem se vyostřuje, i když hlavní hrdinka ten střet dost oddaluje svým tajnůstkářstvím a tak je to taková spíš tahanice o krční žílu.
Závěr knihy mě hodně překvapil, obzvláště vzhledem ke sledu událostí v porovnání se seriálem, který má tento zvrat o dost později. Jsem zvědavá, zda bude hlavní hrdinka stejně zmatená.

Michelle13
21.10.2023 3 z 5

Pokračujeme v sérii
Souboj je druhým dílem v této sérii a pokračujeme v příběhu Eleny Gilbertové a dvou upírů, Stefana a Damona. V tomto díle se Elena ocitá v ještě komplikovanější situaci, když se stává předmětem touhy obou bratrů a musí čelit větším nebezpečím než jen jejich hladu po její krvi. Jedním z pozitivních aspektů knihy je pokračující vývoj postav. Elena musí čelit stále složitějším rozhodnutím ohledně svého vztahu s oběma upíry. Stefan a Damon zůstávají tajemnými postavami s vlastními temnými stránkami, což dodává příběhu hloubku. Nicméně se vám může zdát jakoby se příběh točil v kruzích a to může zpomalit tempo čtení a ubrat na napětí. Může se vám zdát, že se opakují některé motivy a konflikty z prvního dílu. Čte se to velmi dobře a rychle a na konci knihy budete ani nemrknete. Pokračujeme v romantickém a nadpřirozeném příběhu
Jak to bude dál ? To uvidíme

MartinaCh27
15.10.2023 3 z 5

Jsem skutečně nenáročnou čtenářkou. Příběh knihy se stává stále zajímavějším, a při čtení si mohu příjemně odpočinout. Kniha mě skvěle uvolnila. Děj knihy přímo navazuje na události předchozího dílu a přináší i novou postavu. Bylo pro mě překvapením, že se Elena stala upírem tak brzy.

Bety093
17.08.2023 4 z 5

Stejně povedený díl jako ten první , vlastně ještě lepší, přečetla jsem během jediného dne, ale ten KONEC ? Co to bylo? Ničemu jsem nerozuměla a bylo to zmatené, doufám že se dozvím ve třetím díle o co má jít. Doporučuji.

Atara16
23.06.2023 5 z 5

Napětí toste. Těším se na další díl.

L.Ady
01.10.2022 3 z 5

Řekla bych že tento díl je lepší než první, líbí se mi zápletky, i když jde vlastně pořád o to samé. Vztahy, záporák, boj. Děj je ale i tak super.

VAnna
24.01.2021 4 z 5

Rozhodně je to lepší než první díl. Bavilo mě to, doporučuji.

Nelíísek
14.07.2020 3 z 5

Příběhově možná o trochu lepší než první díl, opravdu si budu muset oddělit seriál a knihu protože když čtu vidím stále tu seriálovou verzi.

Charmedka
20.06.2020 3 z 5

Kniha navazuje tam, kde předchozí skončila. Elena je pro záchranu Stefana ochotná udělat téměř cokoliv. Damonovi nevěří, že Stefan je po smrti. S pomocí svojí nejlepší kamarádky Bonnie, která má čarodějnické předky a schopnosti se začaly vyvíjet i u ní, se rozhodne Stefana najít.

V této knize se poprvé objeví i nová postava - Alaric Saltzman, nový učitel, který bude mít také velkou úlohu v knize. Kromě něho mají více prostoru i další postavy, Bonnie, Matt...

h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

Příběh je super..

Michelle95
15.08.2019 4 z 5

Ve finále to shledávám jako hroznou blbost, ale mám ráda styl, jakým je příběh psaný. Je to prostě jednoduchá fantasy, u které nemusím přemýšlet a jen si užívám chvilkový únik do upířího světa Eleny Gilbertové.

postrach
13.08.2019 4 z 5

Za mě je to první kniha z této série.Jsem starší čtenářka.ale i tak se mi kniha líbila a čtu dál.

lucygreen
01.08.2019 5 z 5

Tohle mě dost bavilo, o hodně více, než první díl. Asi to bylo tím, že jsem knihu přečetla za jeden den a nenatahova čtení na týden a víc. Kniha se čte opravdu rychle a oproti prvnímu dílu měla podle mě lepší zápletku/děj. Dost jsem si u knihy odpočinula.

EvaStark
07.07.2019 2 z 5

Platí to co jsem napsala u první knihy. Seriál nádhera, ale knihy bohužel ne:(

Denča23
14.01.2019 3 z 5

Tento díl mě tak nezaujal, nečekala jsem, že se Elena stane upírem již tak brzy. Ale jsem zvědavá co bude dál.

marketa0275
23.06.2018 3 z 5

Popravdě jsem čekala více, ale jistě si to par spokojených čtenářu najde.

Kláraaa20
08.04.2018 2 z 5

Přesto, že má Souboj lepší hodnocení než Probuzení (které se mi líbilo) mě moc nenadchl. Měla jsem ho přečtený rychle, ale knížka mě moc nebavila. Neurazí, nenadchne.

Sima890
04.03.2018 3 z 5

Souboj byl určitě lepší, než Probuzení. Bavila mě i víc a kvalita taky lepší. Ale pořád příliš jednoduché, ale konec jsem nečekala a dopadlo to zajímavě. Doufám, že se knihy budou postupně zlepšovat a i víc mě bavit.

Poznat lépe Damona bylo skvělé. Já mám slabost pro ty tajemné, nebezpečné a sexy kluky. Stefana miluju také, Elena by pro něj udělala cokoliv a s nikým jiným si být nepřeje. Bylo to opět zajímavé. Mnohem víc akčnější a lepší, což bylo skvělé. Meredith je trochu nevýrazná postava a na můj vkus nepotřebná, snad se to změní. Naopak Bonnie a její vize jsou velmi užitečné a nečekané. Konec jsem nečekala a nemůžu se dočkat, jak se to vyvine v příštím díle...

Hoshi
28.02.2018 4 z 5

Jsem opravdu nenáročná čtenářka. Příběh je zajímavý čím dál víc a dá se u toho příjemně odpočinout. A možná si časem oblíbím tohoto Damona.