Úplně cizí lidé

Úplně cizí lidé
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/bmid_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 4 889 889

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers, 2018

knihomolka27
02.11.2019 4 z 5

Hned co jsem si přečetla anotaci, věděla jsem že tuhle knížku musím mít (připomínalo mi to trochu knížku nevítaný host, která je super). No a pak jsem jela do Prahy a doufala, že tuhle knížku ještě nevydali, jelikož jsem se zase stala závislačkou na kupování předražených knížek, a koupit bych si jí nemohla bez výčitek svědomí. Ale at sem se sebe víc snažila projít před knihkupectvím , už jsem opravdu byla rozhodnutá nevejít dovnitř, stačil mi jediný letmý pohled do výlohy, a ta knížka tam samozřejmě byla. Klíčem je rychle vtrhnout dovnitř čapnout knížku, ještě rychlejš se dostat k pokladně zaplatit a už není cesty zpět, byla jsem o 400 kč lehčí, ale nadšená jako malé dítě z nové knížky.

A chybu jsem neudělala, knížka mě chytla už od začátku, autorka píše velmi čtivě, vytvořila velmi různorodé, postavy, které byly jedna zajímavější než druhá(nejvíc sympatická pro mě byla Francis a taky Tony), čtení odsýpalo velmi rychle i přes velké množství stránek, příběh mě upoutal(nějaké scény byly velmi smutné, u některých se zase nešlo nesmát), celkově mi přišlo, že autorka se nad dějem velmi zamyslela a vyšperkovala ho do detailů (popisy příběhů postav, jejich psychika), což bylo jenom dobře. Potěšily mě i to, že autorka se v knize zmínila o dalších mých oblíbených knihách jako je třeba Jana Eyerová, a stejně jako v Janě Eyerové i ona nám k mé ještě větší radosti prozradila jak to bylo dál s postavami . Knížka v sobě nese i určité poselství, které nejlíp podle mě vystihuje věta...."nevíš co máš , pokud nejsi hodně blízko tomu, abys to navždy ztratil,,

Misi78
02.11.2019 2 z 5

Četla jsem od autorky všechny knihy. Bohužel mám pocit že kvalita jde docela dolů. Nic už se nevyrovnalo kníže Manželovo tajemství, kterou jsem četla jako první. U této poslední jsem se chvílemi i skoro nudila. Situace mi přišli absurdní A předvídatelné.Bohužel nemohu dát lepší hodnocení.

mariva
31.10.2019 5 z 5

Přesto že mě předcházející knihy autorky většinou až tak moc nezaujaly, anotace mě zlákala ke čtení té nejnovější. Tentokrát můžu dát autorce plný počet hvězdiček, protože příběh byl od první stránky čtivý a postupně nabíral na napětí, takže se od knihy nechtělo odcházet. Myslím, že tato kniha je zatím její nejpodařenější.

Babouš
30.10.2019 5 z 5

Liane Moriarty s oblibou píše o tak absurdních situacích, že mám podezření, že si je nevymýšlí, ale že se jí - nebo někomu, koho zná - musely fakt stát. Úplně cizí lidé je její asi nejztřeštěnější kniha a připomněla mi, proč mám tuhle autorku tak rád - zajímavé postavy, nadhled a děj, který se pokaždé ubere naprosto nečekaným směrem (v této knize obzvlášť!).

Kekik
28.10.2019 5 z 5

Román s prvky thrilleru.
Pecka. Obrovská pecka. Nemohla jsem přestat číst. Nečekala jsem, že knihu přečtu tak rychle.
Příběh mě zaujal od prvních slov. Jak už bývá u Liane obvyklé, v příběhu vystupuje několik postav. Každá kapitola je nadepsaná jménem postavy. Tentokrát jsem neměla žádný problém se v nich zorientovat.
Příběhem provází humor, zejména u kapitol Frances jsem se několikrát rozesmála. Z postav mi byla nejsympatičtější. Až na jednu nebetyčnou hloupost, kterou provedla. Ach ta láska... Ta dokáže někdy tak zamotat hlavu.
Všechny postavy mají svým příběhem co
nabídnout.
Tuto knihu bych přiřadila k těm nejvíce akčním od Moriarty. Opravdu jsem měla chvílemi pocit, že čtu thriller.
Nejhorší (nebo nejlepší?) je, že nakonec ten pobyt v lázních měl něco do sebe.
DOPORUČUJI !!!