Útek sestry Cecílie
William Brinkley
Vzrušujúci príbeh hrdinskej rehoľníčky. Podľa rozprávania sestry Cecílie napísal William Brinkley. Skutočný príbeh rehoľnej sestry Cecílie, ktorá v prestrojení unikla desiatke policajtov a niekoľko mesiacov sa skrývala, až sa jej v januári 1952 podarilo ujsť cez rieku Moravu do Rakúska. V roku 1954 sa dostala do USA, kde mala možnosť rozpovedať svoj životný príbeh známemu publicistovi – tak vznikla kniha, ktorá získala veľký úspech a vyšla vo viacerých vydaniach.... celý text
Biografie a memoáry
Vydáno: 2011 , PostScriptumOriginální název:
The Deliverance of Sister Cecilia, 1957
více info...
Přidat komentář
Byť její svědectví působí po více než sedmdesáti letech, které uplynuly od událostí, které popisuje, mírně starosvětsky a v některých ohledech i naivně, je její příběh důležitým svědectvím o době pronásledování církve, které poznala na vlastní kůži a čelila mu s vírou a důvěrou v Boha. Pro nás je důležitým svědectvím o tom, co se stalo – a o tom, jak to mohli prožívat přímí účastníci událostí. V tom si myslím, že je a ještě nějakou dobu bude cenné.
Jeden z mnoha životních příběhů, který vypráví o tom, jak bolševici obrátili svět vzhůru nohama, tentokrát z pohledu sestřičky, která najednou začala "být nežádoucí" ani sama nevěděla jak.
Obdivovala jsem statečnost vzdělané řeholnice, která pro své přesvědčení a obětavost pro druhé, dokázala ztratit domov i vlast, aby byla věrna svému povolání!
Nečakala som, že príbeh, o ktorom viem ako skončí, bude taký zaujímavý a napínavý. Sestra si veľa pamätá a všetko pôsobí veľmi živo.
Keď sa napríklad dostali do sovietmi okupovanej rakúskej zóny, tak ich prevádzač inštruoval, aby sa v prípade útoku rozutekali každý zvlášť (pochopiteľne, aby aspoň niekto mal šancu) a potom aby vyhľadali ľubovoľný kostol a v ňom sa pýtali za kňazom. Alebo nech zájdu za hocijakými, ale len starými ľuďmi. Tam bola vysoká šanca, že im pomôžu. Nie však za mladými. Hm. Naozaj zaujímavé.