Uzdravte se sami
Jeff Rediger
Spontánní uzdravování vyvolává skeptické reakce. Na lékařských fakultách se učí, že „zázračná“ uzdravení jsou jen náhody, a proto se tyto případy nestudují a nikdo je při péči o pacienty nebere v úvahu. Doktor Jeff Rediger strávil patnáct let studováním spontánních uzdravení, z vědeckého pohledu se zabýval vyléčením z neléčitelných chorob. Jeho výzkum ho zavedl do nemocnic a léčebných center po celém světě, kde získával různé náhledy na to, proč se některým lidem podaří nemoc porazit. V knize Uzdravte se sami se zabývá kořeny nemocí a ukazuje, jak vytvořit prostředí, které je základem uzdravování. Odhaluje vzorce uzdravování a stanoví fyzické a psychické principy spojované se zotavením: nejdřív musíme fyzicky ozdravit naši stravu a imunitní systém. Potom je potřeba psychicky uzdravit naše reakce na stres a naši identitu. Na základě důkladného výzkumu se autor domnívá, že značná část naší fyzické reality vzniká v mysli. Vnímání mění zážitky dokonce do té míry, že mění i fyzické tělo – proto může být uzdravení naší identity největším nástrojem k vyléčení. Zázraky jen odporují tomu, co víme o přírodě. Kniha Uzdravte se sami vysvětluje vědecké poznatky, které za těmito zázraky jsou, a je tak první příručkou svého druhu, pokud jde jak o uzdravení, tak o předcházení nemocem.... celý text
Přidat komentář
Tahle kniha si rozhodně zaslouží velkou pozornost.
Až mě překvapuje, jak málo hodnocení tu má.
Autor se zabývá případy spontánního uzdravení z chronických a terminálních diagnóz více než 17 let. Za tu dobu se ve stovkách příběhů pokusil najít "recept na zázračné uzdravení".
Nakonec zjistil, že neexistuje univerzální návod platný pro všechny, přesto však srozumitelným způsobem nabízí "ingredience", z kterých si lze namíchat vlastní koktejl uzdravení.
Kniha Uzdravte se sami je kniha o naději a o povzbuzení hledání vlastní cesty a převzetí zodpovědnosti za své zdraví.
"S diagnózou jsem se smířila, s prognózou však nikoliv." je citát z knihy od jedné ženy, které se to podařilo a zcela se uzdravila z Bechtěrevovy nemoci.
Dnes je to i moje mantra.
Pokud se chci uzdravit, musím se zbavit svého starého já a nechat ho zemřít.
Tohle ostatně tvrdí i Joe Dispenza a možná i Jan Vojáček (ale od něj jsem zatím nic nečetla).
Můžeme pro sebe udělat opravdu mnoho, jen se nesmíme bát si za tím jít.
Vřele doporučuji.
Kniha je zároveň i osobním příběhem autora, lékaře, kterého zaujaly případy spontánního uzdravení. Jak bojoval sám se sebou, zda se výzkumem tohoto tématu neznemožní, podobně jako jiní průkopníci nového pohledu na dogmata na poli medicíny. Nakonec se do toho pustil, nashromáždil množství případů, z nichž se snažil odvodit nějaký univerzální návod.
Kniha je příběhem hledání, co stojí za spontánním uzdravením. Změna stravy? Snížení stresu? Cvičení? Co člověk, to jiná cesta. A vždycky, když už bylo vysvětlení téměř nalezeno, objevil se další případ, který do něj nezapadal.
Zdá se tedy, že každému pomáhá něco jiného, důležité je hlavně chtít a aktivně léčbě napomáhat. Autor své závěry podává přesvědčivě (a ne tak jednoduše jak jsem napsala) a jeho kniha může být velkou nadějí. Doporučuji.
Skvěle sepsaná kniha o možnostech spontánní remise různých onemocnění. Dává víc naděje, než většina lékařů. Určitě doporučuju.