V pasti lží

V pasti lží
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2544 2544

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

wooloong
04.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, ale nadšení většiny hodnotících nesdílím:
1) Knih s podobnou zápletkou jsem za poslední dobu četla několik (zdá se, že jde o vysoce módní záležitost) a tahle byla asi nejhůře zpracovaná.
2) Cass byla zoufale nesympatická a její chování naprosto nelogické. To se fakt nemohla kdekoli zeptat zpětně, jak to bylo s objednávkou a podobně? Tak ona by pak knížka neměla kýžený počet stran a autorka by nás nemohla "napínat" až do finále. Třebaže neustálé vršení strachu, studu, zmatků a neschopnosti anglické paní učitelky byla spíš nuda než napětí a drama.
3) Kdo to Cass dělá bylo dost jasné hned od začátku, a proč, to tam bylo také několikrát naznačeno.
4) Vraha jsem neodhadla především proto, že veškeré indicie k jeho odhalení nám autorka prozradí vlastně až v samém závěru. Takže ano, toto bylo překvapení, ale uměle vytvořené.
5) Ono efektní finále, kdy si Cass své trapiče náležitě vychutná, mělo, bohužel, spoustu logických a právně napadnutelných trhlin.
6) Mimochodem, už název napovídá, jak se věci mají, tak proč těch více než třista stran.
7) Jediné, co jsem akceptovala s povděkem, byly krátké kapitoly, široké řádkování a poměrně jednoduchý jazyk, takže se kniha opravdu dobře četla, zvláště tomu, kdo to chtěl mít rychle za sebou.

Ksyu
29.09.2020 5 z 5

Skvěly psychologický triler. Napínavý od první stránky až do té poslední.

mStationka
25.09.2020 5 z 5

Skvela kniha musim si od autora pujcit dalsi.

kob
18.09.2020 4 z 5

Asi v polovině knihy už mi permanentně rozhozená a naprosto nepoužitelná hlavní hrdinka natolik lezla na nervy, že jsem chtěla knihu odložit, ale naštěstí jsem to neudělala.
Následovala taková jízda, že jsem nestačila koukat. Číst ;-)

Lokina
05.09.2020 4 z 5

Z knihy nejsem nadšená, ale ani zklamaná. Za zavřenými dveřmi se mi líbilo mnohem víc.
Je to obstojný a napínavý příběh, začátek mě sice trochu nudil, jak ale ubíhala kapitola za kapitolou, přeci jenom se mi to začalo líbit.
Cass jsem moc nemusela, její výkyvy nálad, věčné strachování. Na její obranu, k takovému chování měla opodstatněný důvod, to jak se na konci dokázala vzchopit a dát si život dohromady, bylo obdivuhodné.
Pachatele jsem neodhadla, měla jsem nějaké tušení, ale radši jsem si počkala na konec a nechala se překvapit.

alzbeta2843
31.08.2020 4 z 5

Opäť skvelý psychologický triler. Prvá tretina trochu nudnejšia, ale to všetko vynahradila záverečná tretina, kde som sa nestačila diviť. I keď som mala podozrenie nakoniec sa to ukázalo úplne inak. A to ma na tom baví, pretože triler/detektívka, kde by som odzačiatku bola presvedčená, kto je pachateľ by ma nebavila.

sarkaditt
28.08.2020 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a je to poprvé, co jsem litovala, že jsem nesahla po papírové verzi. Interpretace mi vůbec nevyhovovala, byl kladen důraz snad na každé třetí slovo a celkově dost divně čtené. Když pak na hlavní hrdinku zvýšil její manžel hlas, dokonce to bylo čtené s uklidňující intonací... Musím říct, že než sahnu po další audioknize, podívám se, kdo ji četl.
Další věc, co mě trošku vytacela, tak to, že ve většině případů, když Cass něco řekla, tak ji ostatní odpovídali otázkou, resp.to co řekla preformulovali do otázky. Cass mi byla pak i docela nesympatická, ale musím říct, že příběh jako takový nudný nebyl a závěr knihy byl tedy skvělý.
Na audioknihu jsem se moc těšila, protože mám i audioknihu Za zavřenými dveřmi, což byla naprostá pecka, ale bude to i tím, že tu četla Simona Pekova a ta si opravdu umí s četbou pohrát :)

lucakuca
26.08.2020 4 z 5

Četla se sama, stránky se takřka samy otáčely rychlostí, jako když se v bance přepočítávají peníze :-). Brzo mi došlo, o co jde. Však nevadí. Hrdinčino finále stálo za to.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Kniha velmi čtivá, zajímavý námět, člověk byl až rozčilený a musel číst dál a dál aby věděl, jak to dopadne. Zezačátku čtenář tápe, jak to vlastně je, kdo je ten špatný, ale časem se to projeví a člověku je až špatně z představy, že by byl v kůži hlavní postavy. Jediná výtka je, že se tam dost věcí opakovalo a bylo to tak nějak pořád dokola.

lenkaabooks
19.08.2020 4 z 5

Prostě jsem četla a četla a sakra, jedna ráno a po čtvrté musím vstávat. Ale stálo to za to. Opravdu bych nechtěla být v kůži Cass, ten strach z počínající demence, neustálé telefonáty v nichž se nikdo neozve a navíc někde je tu vrah. Konec jsem vytušila, ale překvapení bylo taky.

temna.vila
15.08.2020 5 z 5

V pasti lží jsem si musela přečíst neprodleně po dočtení Za zavřenými dveřmi a opět jsem nebyla zklamaná. Autorka ve mně dokázala vyvolat napětí a touhu dozvědět se, jak se všechny události vlastně seběhly. Postupné odhalování, kdo stojí za jakými činy mě překvapilo, a přesto že jsem dokázala odhadnout trýznitele a jeho motivy, způsob jejich dosažení pro mě byl překvapivý a mrazivý.

Burák
14.08.2020 3 z 5

Sice čtivý, ale nijak výjimečný thriller. Nenudila jsem se, atmosféra byla slušná, ale asi z toho šlo vytřískat víc. Hodně oceňuju, že závěr knihy se nesnažil být za každou cenu dramatický, tak jako to teď čtu téměř v každé novější detektivce. Neměla jsem v ruce anglický originál, ale i tak myslím, že český překlad byl velmi slušný.

Madi
07.08.2020 3 z 5

Hrdinka mi byla spíš nesympatická, taková nemastná - neslaná, skoro celou dobu se chovala jako vyděšený kuře. Aspoň že na konci se odhodlala k akci.
Pro mě průměrná kniha, škoda. Původně jsem si ji chtěla koupit, ale teď jsem ráda, že jsem jí měla jen půjčenou.
SPOILER : že v tom má prsty její manžel mi bylo jasný snad od začátku těch telefonátů. Myslela jsem, že je i vrah, Rachel jsem netipovala.

Zolda69
05.08.2020 5 z 5

Super napsaná kniha. Bylo to poprvé co jsem sahla po tomto žánru, ale určitě ne naposledy. Četlo se to opravdu moc dobře, měla jsem problém přestat číst...Doporučuji!

Vesper001
04.08.2020 2 z 5

Silně přeceněný pokus o thriller, v němž postavám trvá tři sta stran, než se doberou k témuž závěru jako čtenář někde u druhé kapitoly.

Kristulda
03.08.2020 5 z 5

Ač člověk tuší jak to je, prostě vás to chytne a musíte číst dokud to nepřečtete. Moc se mi líbila

adoli
30.07.2020 3 z 5

Knihu jsem si vybrala jako oddechovku, tím myslím knihu, ve které bude zamotaný napínavý příběh se zajímavým rozuzlením. Nebudu tedy hodnotit styl, nic moc, ani jazyk a ani všudy přítomný přítomný čas, který má sice zvyšovat napětí, ale ne každý autor s ním umí zacházet. A tady vyloženě rušil, spíš iritoval a k napětí tím pádem nepřispíval. Ale k samotnému ději. Velmi předvídatelný příběh, kdo to jde, jsem tušila snad od začátku. Sice v jednu chvíli se nabízel i jiný "pachatel", ale bohužel tak rafinovaná autorka nebyla a sklouzla do svého zajetého schématu. Do dvou třetin mě kniha nebavila, musela jsem se nutit číst. Jak píší níže, absolutně nepochopitelné jednání hlavní postavy, to radši neřekla, a to taky....proč? Aby byl děj záhadný a napínavý? Její postava navíc velmi jednoduchá, naivní. A to náhlé procitnutí? Neustále sebou nechá manipulovat, je pomalu závislá na lécích a jako když luskne prstem, vše je naopak? Dále neustálé omílání dokola, opakování a zdůrazňování její ztráty paměti. Zbytečně zdlouhavé a až nudné. Naštěstí se kniha ve třetí třetině rozjela, konečně dostala spád a byla konečně i napínavá. Osvěžující bylo rozuzlení pomocí sms. Nakonec tedy tři hvězdy za dobrý závěr, který knihu pozvedl. Ale určitě existují lepší thrillery, méně předvídatelné, napínavější, na vyšší literární úrovni a s plastičtějšími postavami.

Luccinda
29.07.2020 5 z 5

B. A. Paris je má oblíbená autorka psychothrillerů. V této chvíli už mám přečtené všechny její knížky, které u nás vyšly (Za zavřenými dveřmi, Přiveď mě zpátky a teď už i V pasti lží), a všechny tři jsem hodnotila 5*/5*. Autorka mě totiž vždycky dokáže okamžitě vtáhnout do děje, v průběhu čtení mi udělá v hlavě takový zmatek, že se většinu času cítím úplně stejně jako hlavní hrdina a díky napínavé zápletce, která graduje až do poslední strany, se její knížky dají jen těžko odložit. A v tomto ani V pasti lží není výjimkou.

U knížky V pasti lží budete hned od začátku stejně zmatení, jako hlavní hrdinka. Autorka si neustále hraje s vaší psychikou, takže většinu času vůbec netušíte, co se s hlavní hrdinkou děje a čemu nebo komu věřit. V první polovině ještě příběh plyne vcelku poklidným tempem, ale hned, jakmile začnete mít úplně miniaturní pocit, že se děj točí v kruhu a nikam se neposouvá, BUM! Přijde obrat o 180 stupňů, příběh najednou dostane obrovský spád a vy musíte číst a číst, dokud neobrátíte poslední stránku.

Psychothrillery B. A. Paris jsou pro mě výjimečné třeba i v tom, že se mi zatím pokaždé podařilo částečně odhadnout zápletku, ale nijak mi to nepokazilo celkový dojem z knížky. Možná to bude tím, že autorka ve všech svých knížkách (a to je moje jediná malinká výtka vůči B. A. Paris) postupuje podle stejného vzorce. I navzdory tomu mě ale nějaká část rozuzlení naprosto dostane. Většinou si v průběhu čtení v jednu chvíli řeknu, že by bylo fakt hustý a děsivý, kdyby to bylo tak a tak, a ono to tak nakonec opravdu je, ale autorka k tomu dokáže přidat ještě spoustu dalších šokujících momentů, takže ve výsledku je to pro mě stejně ohromující, jako kdybych to vůbec neodhadla.

Ze všech tří knížek B. A. Paris se mi V pasti lží líbila asi nejvíce, určitě ale doporučuju začít spíše jejím debutovým románem Za zavřenými dveřmi.

mag097
23.07.2020 4 z 5

B.A. Paris umí čtenáře zaujmout hned od prvních stránek. Autorka umí tak úžasně vyprávět příběhy, že i k dyž od začátku tušíte jak to asi dopadne, stejně musíte číst dál a dál protože jeji knížky se zkrátka nedají odložit.
V pasti lží je parádní psychothriller, který námětem připomíná Dívku ve vlaku,, akorát má lepší zápletku a gradaci děje.

amanek
19.07.2020 5 z 5

Ač člověk tuší, jak je to ve skutečnosti, stejně musí číst dál a dál. Hodně čtivé.