V pasti lží

V pasti lží
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2552 2552

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

NoraHudecová
23.01.2020 4 z 5

Napriek tomu, že rada čítam thrilleri a podobne, som veľký bojko a vždy kontrolujem či sú dvere dobre zavreté atď. Ak ste na tom rovnako, nepúšťajte sa do čítania tejto knižky, keď budete večer sami doma.
Strach je veľký nepriateľ a dokáže z racionálneho človeka urobiť úplný uzlík nervov, najmä ak v pozadí niekto ťahá za správne nitky.
Cass sa počas silnej letnej búrky vracia domov po odľahlej ceste, kde vidí odstavené auto, v ktorom sedí žena, napokon sa rozhodne nezastaviť. Na druhý deň ráno sa dozvie, že táto žena bola zavraždená. K výčitkám svedomia, ktoré ju prenasledujú sa pridajú zvláštne telefonáty. A aby toho nebolo málo, zdá sa, že Cass začína mať problémy s pamäťou. Je za všetkým vrah, ktorý zabil Jane? Je ďalšou v poradí?
Vzhľadom na malý počet postáv, rovnako ako ja, pomerne rýchlo odhalíte kto Cass robí zo života peklo. Napriek tomu ešte ostávajú otázky prečo vlastne a kto zavraždil Jane ?

Od autorky som čítala Za zatvorenými dverami a obe môžem odporučiť.

Petra158
14.01.2020 5 z 5

Knizku jsem precetla na jeden zatah pres noc. Neslo se odtrhnout. Vubec by me nenapadlo, jak lehce lze z cloveka udelat blazna. Staci spetka pochybnosti u sebe sama a jede to jako po masle. Styl autorky mi sedi, urcite si prectu i dalsi knihy.

Lenny.Wolf
14.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla bomba. I když se začátek táhl, jak týden před výplatou, tak konec vše vynahradil, až jsem málem zapomněla dýchat. Naprosto skvělý psychothriller!

work
07.01.2020 3 z 5

Asi takhle: zatímco obě dvě další knihy B.A.Paris (Za zavřenými dveřmi a Přiveď mě zpátky) jedou podle šablony skvělý začátek, roztahaný prostředek a neuspokojivý konec, tady je to jiné - rozjezd je pomalý a konec vcelku slušný. Zůstává nám roztahaný prostředek, neschopnost autorky napsat alespoň jedinou postavu, která by byla sympatická a chovala se alespoň trochu tak, jak se lidé chovávají, a z nabízejících se možností zvratů je vybrána vždycky ta nejnudnější a nejvíce předvídatelná. Pachatel musí být alespoň trochu vnímavému čtenáři jasný po prvních dvou desítkách stránek, a pak si jen hryžete nehty nedočkavostí, kdy že to bude zoficiálněno. Rafinovanost je stylu B.A.Paris cizí, všechno je přímočaře jednoduché a o to víc zklame, že se to tak táhne. Možná jsou na vině vnitřní dialogy postav, kterými autorka čtenáře ve svých knížkách zaplavuje, možná to, že většinu situací nás nechává prožít hned několikrát - napřed v reálném čase, pak ještě retrospektivně a pak ještě jednou přepisem sms-ek. NICMĚNĚ to určitě není špatná knížka, takže si nějaké hvězdičky zaslouží a v podstatě jsem se u ní i docela bavil. Bylo by fajn, kdyby místy horečnatého psaní knihy za knihou tomu B.A.Paris dala čas a další knížku víc vypilovala. Pak by to mohlo být parádní.

Parwana
05.01.2020 3 z 5

Vypadalo to jako parodie na thriller, ale pak dostala kniha 40 stran před koncem docela spád. Od autorky si určitě ještě něco přečtu.

Jiparis
04.01.2020 4 z 5

Ikdyž trochu zdlouhavé, přesto zajímavý námět a děsivě popsané , jak je možné ovlivňovat lidskou psychiku.

Maryan
29.12.2019 4 z 5

Psychologický thriller od ženy pre ženy? Skúsime a oplatilo sa. Celkom fajn dej, len trošku natiahnutý. Čakal som, kedy sa hlavná hrdinka uvedomí, ako je klamaná. To sa stalo až pred koncom. Otázne boli len dve veci v tejto knihe - kto okrem manžela hlavnej hrdinky stojí za tým, urobiť z nej cvoka? Kto zabil ženu v noci? Keďže postáv v knihe je málo, ľahko sa to dá aspoň približne vydedukovať, takže to nie je až také prekvapenie. Ale kniha sa čítala ľahko.

atina153
28.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha

Pája699
23.12.2019 4 z 5

Na můj vkus trošičku zdlouhavé a řešilo se pořád totéž, ale i tak jsem knihu zhltla za dva večery :-) krásně se čte...podařilo se mi i odhalit pointu i vraha....co si budeme povídat, moc lidí na výběr nebylo :-)

Lindah
10.12.2019 4 z 5

V průběhu jsem se trošku prala s tím, že kniha nemá spád a už jsme. Ji chtěla mit doctenou.. Ale rozuzlení to vynahradilo a vytáhlo hodnocení na 4*.

ivis77
09.12.2019 3 z 5

Trošku zdlouhavé, ale konec byl pecka. ???? Ten to zachránil.

Kyparis
05.12.2019 4 z 5

Za mě moc hezká kniha, skvěle napsaná, čtivá, zajímavý příběh, velice dobře zpracovaný a popsaný :-)

Schary
27.11.2019 3 z 5

Knížka je takový nudný trihler. Na začátku sice dojde k vraždě, ta je ale jen spouštěč nudných radoby děsivých zážitků hlavní hrdinky. Konec je překvapivý, ale stejně...
Nic moc...

Scheril89
26.11.2019 4 z 5

Autorka opět nezklamala. V knížce se sice velmi dlouho čekalo na nějaké rozuzlení, ale konec a zápletka stála za to. Knížka se mi líbila a až do konce byla napínavá.

majinka
24.11.2019 5 z 5

Začátek trochu nudný, ale pak se to zlomilo a nemohla jsem se odtrhnout. Napínavá až do konce!

janik6969
16.11.2019 4 z 5

dvěstě stran věrohodného líčení, jak z někoho udělat blázna (dementa), spisovatelce se to dařilo tak, že ještě chvíli a byla bych blázen také, ale kvůli tomu brilantnímu závěru těch dvěstě stran stálo za to... výborné, napínavé čtení

Amitiel76
15.11.2019 3 z 5

Děj této knihy získává tu pravou dynamiku až teprve na posledních sto stranách. Do té doby, to bylo pro mě rozvleklé a téměř nudné čtení. A to příběh začínal tak slibně. Neustálé popisování Cassina zapomínání a počínající demence, se mi už začínalo zajídat. Bylo toho tak nějak moc..... Nemohla jsem se zbavit dojmu, že autorka děj zbytečně natahuje. A tím pro mě příběh ztrácel na zajímavosti. Kniha mohla mít klidně menší počet stran, a výsledek by byl stejný. Žádné napětí, žádné zadržování dechu, žádné netrpělivé čekání na to "velké finále". Prostě žádný "wau" efekt se tu bohužel nedostavil. Vyvrcholení knihy se dalo tak nějak očekávat. Žádné překvapení. Od začátku totiž bylo téměř jisté, kdo si tu s hlavní hrdinkou pohrává, jako kočka s myší.
Přesto byla kniha velmi čtivá, a stránky rychle ubíhaly. Autorka to prostě umí. Ale tu vysoko nastavenou laťku knihy "Za zavřenými dveřmi", nepřekonala ani náhodou.

Kamilajznik
14.11.2019 5 z 5

Tak opet wow! Sice se mi podarilo celkem brzy odhadnout zapletku, ale opet skvele a napinave cteni.

kofola33
08.11.2019 4 z 5

Dobra knizka, ctiva. Uprostred to bylo trochu roztahle a 4 hvezdicky davam jen diky predvidavemu rozuzleni, uz jsem cetla vice knih s timhle tematem a tak jsem zas az tak prekvapena nebyla.

tabaluga
06.11.2019 5 z 5

SPOILER
Další kniha od autorky a pro mne zase velmi ctive. Prostě paráda a věřím, že se opravdu někdo takto nechá zmanipulovat. Matthew hrál výborně milujiciho partnera, takže damy pozor, nevíte, co máte doma:-D Nic není jak se na první pohled zdá.