V pasti lží

V pasti lží
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2608 2608

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown, 2017

Pefka
23.03.2019 4 z 5

Letos mám rok thrillerů. V okamžiku, kdy se ke mně začne pomalu a jistě plížit čtenářská krize, sáhnu po nějakém napínavém příběhu, který mi spolehlivě pomůže přízrak krize zažehnat. A jedním z takových thrillerů byla i tato kniha. Celý děj se točí kolem tří hlavních postav – mladé učitelky Cass, jejího manžela Matthewa a její nejlepší kamarádky Rachel – a kolem jedné brutálně zavražděné ženy. A je to právě ona zavražděná žena, na kterou nemůže Cass přestat myslet. Potýká se s výčitkami svědomí, tajemnými telefonáty domnělého vraha, zapomínáním a celkovou zmateností. Neustále se bojí nejen toho, že ji někdo sleduje, ale i toho, že je duševně nemocná. Situace, se kterými se potýká, se jakoby neustále opakují a vyvolávají tak nejen v Cass, ale i ve čtenáři stále větší paranoiu a napětí. Bohužel jsem se ale nemohla zbavit pocitu, že autorka jaksi netušila, jak se právě z těch neustále se opakujících situací vymotat a jak knihu dotáhnout do nějakého přijatelného konce, takže náhoda, díky níž bylo vše vyřešeno, mě vyloženě zklamala a v celkovém kontextu knihy mi přišla jak z jiného světa.

ladyka
22.03.2019 5 z 5

Sice jsem si chtěla dát od thrillerů pauzu,ale tomuto jsem odolat nedokázala. A nelituji,aspoň jsem si trochu spravila chuť,co se tohohle žánru týče. Knížku jsem přečetla za dva večery, první třetina mě bavila nejvíc, skvělý rozjezd, střed se dle mého názoru trošku zasekl a bylo to dokola pořád to samé,nicméně pak se to zas rozjelo a tempo vydrželo až do konce. Jako celek velmi čtivé, popis psychických potíží Cass vynikající, až si sami chvílemi přijdete paranoidní. Tak drobné mušky autorce odpouštím,dávám plný počet (byť slabších 5* než prvotina) a těším se na 3.knihu!

Leňulaaa
22.03.2019 5 z 5

Děj knihy mě naprosto ohromil! Četla jsem s napětím kazdou stranu, neustále jsem přemýšlela jak to všechno muže být. Začátek a konec byl napínavý. Prostřední část se trochu táhla v porovnání s koncem. Jediné co mě mrzí je, že nebylo dopsano jak všechno pokračovalo. A jak pokračoval osud hlavní hrdinky.
Děj knihy rychle ubihal a kniha se četla opravdu sama.

Magdyla.8
22.03.2019 4 z 5

Příběh byl tedy pro mne zajímavý, ikdyz od půlky knihy tušíte, jak to skončí. Hrdinka mě po celý příběh dost stvala svou naivitou a to, že bez manžela nedokázala udělat pomalu nic. Od jednoho okamžiku, kdy se vzchopila už jsem ji na chuť přišla trochu více a konec knihy byl fenomenální. Je to děsivé, že neznáte ani své nejbližší okolí.

radus
21.03.2019 5 z 5

Velice dobře napsané, rychlý spád, moc mě to bavilo. Nedokázala jsem se od knížky urvat a přečetla jsem ji na jeden zátah. Nějak jsem pořád měla pochybnosti o duševním zdraví Cass, pak se mi zase zdál Matthew přehnaně chápající a spořádaný manžel, tak nějak jsem nevěděla komu věřit. Až jeden malý telefon odkryl tajemství...

pavlinka0250
20.03.2019 5 z 5

Výborné počteníčko, napínavé, čtivé a opravdu chytlavé.
Hrozné, co si lidi dokážou všechno udělat.
Doporučuji.

barbara5604
20.03.2019 5 z 5

Od této autorky jsem už četla knížku za zavřenými dveřmi, která se mi líbila o trochu víc než tato.. Tato knížka stojí samozřejmě taky za přečtení. Knížka byla velice napínavá a bavila mě. Takže doporučuji :-)

xnova58
18.03.2019 3 z 5

Začátek a konec knížky byl dobrý. Prostředek byl už horší..stále to samé dokola. Chápu, že se autorka snažila vykreslit, co hlavní hrdinka cítila, ale bylo to zbytečně zdlouhavé. Docela mě zklamal tak rychlý konec. Chtěla bych vědět, co se s hlavní hrdinkou poté stalo .. Zůstala ve svém starém domě nebo se přestěhovala do domečku, který koupila "kamarádce"? Začala si něco s Johnem nebo manželem Jane? Nemám moc ráda otevřené konce.

aliwella
16.03.2019 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá knížka. Zhruba od půlky jsem tušila jak asi příběh dopadne, ale i přes to jsem nepřestávala hltat každou stránku.

v.e.v.er.ka
15.03.2019 5 z 5

Naprostý luxus knížka přečtená bez jediného dne.... Prostě vám nedovolí odložit ji protože tomu chcete přijít na kloub!

Jessica007
14.03.2019 5 z 5

Od autorky už jsem četla psychologický thriller Za zavřenými dveřmi a líbil se mi. Na tuto její knížku jsem se dost těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Bylo to hodně napínavé a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Četla jsem v každé volné chvíli. Opět výborný psychothriller. Kniha je plná emocí a rozhodně stojí za přečtení. Hlavní hrdince jsem moc držela palce.

Janča86
09.03.2019 5 z 5

Knížka se četla sama. Vždycky když jsem musela od knížky odejít tak jsem se těšila až se k ní zase dostanu. Podle mě hodně povedený triller.

koMaty
06.03.2019 5 z 5

Napínavý od začátku do posledních stran! Celou dobu jsem čekala, že na závěr se mi jen potvrdí moje domněnka, jak to celý bylo, přitom to bylo skvěle zamotaný a úplně jinak! Pecka!
PS: konečně můžu jít spát - nemohla jsem se od děje odpoutat.. :-D

kiki11
06.03.2019 4 z 5

Mám hrozně ráda thrillery, takže když jsem narazila na tuto knížku, s chutí jsem se do ní začetla.

Hlavní hrdinka je zde úplně stejně naivní (až hloupá) jako v "Za zavřenými dveřmi" (až jsem měla chvílemi pocit, jako by to byla tatáž postava), děj je od začátku hodně průhledný, ale musím říct, že rozzuzlení vymyslela autorka hezky.

Kniha je ale neuvěřitelně čtivá, líbilo se mi, že autorka čtenáře nezatěžuje zbytečnými odbočkami od děje, neřeší žádnou nepodstatnou omáčku. Nemusím knihy psané v přítomném čase, ale tady mi to ani nevadilo, protože jsem byla od začátku tak vtažená do příběhu, že jsem si to ani neuvědomovala. Kdybych měla porovnat "Za zavřenými dveřmi" s touto knížkou, tak tato se mi asi líbila o chlup víc, ale pořád to není na plný počet. Na pět hvězd asi potřebuji originálnější nápad. Nicméně se těším na další autorčinu tvorbu a doufám, že příště už to na těch 5* bude. :)

Ronny97
05.03.2019 5 z 5

Kniha se četla opravdu velmi dobře. Od začátku mi lezlo na nervy to, jak Matthew přecházel všechny ty zvláštní události, které se Cass děly, říkala jsem si, že je dobře, že má Cass aspoň Rachel, které se může vypovídat a nakonec...byla jsem velice překvapená!

Allys
04.03.2019 4 z 5

Zaujímavo postavený príbeh, miestami psycho, miestami opakujúci sa. Celá kniha však mohla byť o polovicu kratšia a bolo by to zrejme lepšie (napínavejšie, akčnejšie bez zdĺhavého čakania, kedy sa niečo stane). Záver bol rýchly a ľahko predvídateľný. Kniha sa však čítala dobre, kapitoly neboli príliš dlhé, čo je super.

Smuggi
02.03.2019 2 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli si knihu ve své sbírce nechám, ale rozhodla jsem se, že ji pošlu dál.. protože to nebylo až tak dobré, jak sliboval nápis na knize: top thriller, bestseller.. první část knihy nebyla zlá, ale místy mě nudila. Bohužel autorce se moc nepodařilo navodit napínavý i trochu děsivý děj thrilleru. Dalo se očekávat, že někdo chce, aby se hrdinka zbláznila..zbytečné natahování knihy a pak šup a závěr na pár stránek, kde je aspoň trochu napětí..Kniha, kterou si asi znovu nepřečtu.

Susan94
01.03.2019 5 z 5

Ano! Nedoufala jsem, že by autorka mohla přijít s dalším skvělým psychologickým příběhem, ale opravdu se tak stalo! Kniha se čte velmi dobře a rychle a gradace příběhu je opět geniální. Těším se na její další knihu a věřím tomu, že opět nezklame.

Evule *
25.02.2019 4 z 5

Za mě fajn, trošku jsem tušila :), přečteno za pár dní, ráda si přečtu i další novou knihu od této autorky.

destak
24.02.2019 3 z 5

Už na začátku jsem přišla na hlavní zápletku, ikdyž ne úplně celou. Takže to moc velké překvapení nebylo, ale jako čtení pro zábavu a zimní večery bylo fajn. Jen bych nedoporučovala číst hne po "Za zavřenými dveřmi".