V pasti lží

V pasti lží
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2544 2544

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Opět super čtení, napínavé, četla se jedním dechem.

Bara52
25.12.2020 3 z 5

Cetla se dobre. Hlavni hrdinka ponekud naivni a nezpusobila k tomu, aby na konci predvedla velke a promyslene finale ... ale pribeh celkem uchazejici.

mcabr
17.12.2020 5 z 5

Tak tohle bylo super čtení. Skoro jedním dechem.

martina2540
14.12.2020 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, moc se mi líbila.

maximus13
14.12.2020 4 z 5

Předchozí kniha této autorky "Za zavřenými dveřmi" se mi líbila výrazně více.
Nicméně knihu jsem poslouchal jako audio v autě a příjemné načtení knihy ženským hlasem (po dlouhé době) zvedlo hodnocení o jednu hvězdičku výše. Cesta u této nenáročné knihy dobře utíká.
***SPOILER***
Je veliká škoda, že již po pár kapitolách vám dojde, že všechno je úplně jinak, než to vypadá. Paní spisovatelka nemusela tak okatě tlačit na pilu, jak je Cass blázen s poruchou pamětí a počínající demencí.
Od prvních stran je zcela jasné

Peyka
11.12.2020 3 z 5

(SPOILER) O něco lepší než autorčina prvotina. Kniha je velmi čtivá, vzrůstající napětí nutí čtenáře obracet stránky.

Oproti první knize Za zavřenými dveřmi, kde na mě hrdinka působila rezignovaně až hloupě, tady mi Cass bylo docela líto, hlavně kvůli reakci jejího okolí. Žádná podpora, důvěra ze strany nejbližších - to bych nepřála nikomu. Jak se příběh blíží do závěru, frustrace a otupělost roste spolu s hrdinčinou "demencí."

Opět sledujeme ženu nacházející se v zoufalé situaci, kde je východisko jen jediné - vzít situaci do svých rukou a spolehnout se pouze na sebe. Trochu mi připomínala Dívku ve vlaku, když opomenu ten alkohol, taky ji přesvědčili, že je blázen.

Velmi výstižný český překlad, v originále The Breakdown neboli lidově duševní kolaps, čímž si hrdinka stoprocentně prošla, nicméně v pasti lží se ocitá každý, kdo se chce přiživit na ostatních a získat něco, co jim nepatří. Protože kdo patologicky lže, už nerozezná realitu od fikce. Takže kdo je vlastně v tomto příběhu dementní? :)

Mikanadeta
08.12.2020 5 z 5

Mazec, skvěle napsáno a každou chvilku jsem si myslela, že to má na svědomí někdo jiný, tak to, jak to nakonec bylo, by mne nenapadlo ani v nejdivočejší představě. Jsem nadšena.

Cleo De Nile
01.12.2020 3 z 5

Jediná chyba této knihy byl poměrně předvídatelný konec, který mi bohužel zážitek ze čtení zkazil do takové míry, že musím hodnotit pouze čtyřmi hvězdičkami.

Miška935
29.11.2020 5 z 5

Kniha mi ze začátku přišla docela nudná a pořad jsem cekala co se bude dít, ale ten závěr to jsem teda nečekala. Dokonale napsáno. :)

vila_z_lesa
23.11.2020 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. První třetina byla fantastická, jak všem lhala a zamotávala se do lží, čekala jsem nějakou super zápletku, ve druhé třetině přišla nuda k uzoufani a závěr byl zajímavý, nečekala jsem to. Fajn oddychový čtení na dovolenou.

Hakate
18.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Zajímavý příběh, kniha je čtivá, ale v první půlce jsem se chvilemi nudila a pořád čekala, co se vlastně stane. Kniha mě začala bavit, až když Cass najde mobil.

RomanDušek
17.11.2020 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha.
B. A. Paris potvrdila, že patří mezi špičku autorů v žánru psychothrillerů! Už její předchozí kniha Za zavřenými dveřmi byla bezkonkurenční. Říkal jsem si, že tou knihou si na sebe upletla bič, že si nasadila laťku moc vysoko, ovšem, jak je vidět, jí to vůbec nevadí. Ba naopak, ona dokáže tuto pomyslnou laťku posouvat stále výš...! Takže bude pro ostatní autory čím dál tím složitější, ba přímo nemožné, se jí vyrovnat, nebo jí dokonce předčit...!
Autorce tleskám ve stoje a smekám za její další bravurní počin! A nepopsatelně moc se těším na její další knihu.

Marluksa
17.11.2020 3 z 5

No... Tak trochu zklamání. Předvídatelnost v podstatě už od začátku. Mnoho omáčky i řečnických otázek. Jednoduchý příběh, který by dopadl stejně i kdyby měl o sto stran méně.
Myslím, že svou prvotinou (Za zavřenými dveřmi) nastavila autorka laťku hodně vysoko a je otázkou, zda ji překoná. V případě této knihy určitě ne.
Každopádně se jdu pustit do další knihy (Přiveď mě zpátky) a uvidíme.
Máte-li rádi mírné napětí, lehce zamotaný příběh a nekonečné množství úvah, pak je to kniha právě pro vás.
Vyznavačům skutečných emocí, šokujících událostí, hlubokých příběhů a bravurních popisů tohle asi nedoporučím.
Za mě s přivřeným okem 3*** maximálně 4****

harrpye
09.11.2020 1 z 5

Příliš nechápu tak vysoké hodnocení této knihy.
Psychologický thriller by měl být alespoň trochu uvěřitelný a tady jsem nevěřila (...ani vlastním očím). Hlavní hrdinka se chovala naprosto iracionálně, hloupě a ani ostatní postavy na tom nebyly o moc lépe. Zápletka je předvídatelná, v knize je spousta zbytečného vysvětlování, závěrečné "vzpamatování" hrdinky postrádá logiku. Hvězdička za poměrně čtivý styl.

Nikusha
04.11.2020 5 z 5

Během četby jsem měla rozporuplné pocity. Chvílemi mě Cassie štvala, pak mi ji bylo zase líto. Vrah? Je to ten její manžel? Nebo John? Nebo ten soused? Není to sakra ten mechanik alarmu?
No nakonec to dopadlo tak, jak bych vůbec nečekala. Takže za mně super četba.

Jani23
04.11.2020 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Příběh je napínavý,překvapivý.

Deniska147
31.10.2020 2 z 5

Velice průměrný trhiller, který mě teda v ničem neupoutal. Banální zápletka, hlavní hrdinka je nudná žena bez zájmů a kdo je hlavní zaporák je jasné asi po dvou stránkách.

Jack Bauer
28.10.2020 3 z 5

Sice je to čtivá kniha, ale jelikož s podobnou tématikou jsem četl mnohem lepší knihy či viděl filmy, tak zas tak moc mě to nenadchlo jako její prvotina „ Za zavřenými dveřmi" byla jednou tolik lepší. Cass mě připadala děsně hloupá. Zpočátku se mě líbilo, jak se neustále zamotávala do nevinných lží, ale po chvíli to už začínalo nudit, zvlášť když jsem věděl kam příběh směřuje a jak asi dopadne. Po celou dobu kdy se nic nedělo jsem se těšil na Cassino odhalení, že to pak dostane pořádné grády, ale to už byl najednou rychlý konec. Většina vysvětlujících sms byla zbytečná, čtenář už si vše vyvodil.Takové zbytečné oddechové čtení pro ženy. 50%
Bože, jak hluboko jsem klesl. Už čtu ženské romány.

ElikaS
26.10.2020 4 z 5

Ze začátku mi Cass lezla příšerně na nervy. V podstatě se jedná o takovou blbost a ona se nikomu nesvěří a vše si tutlá a tají... Obzvlášť když se na původní lež začaly nabalovat další a další, jsem si říkala, že je fakt nemožná. No ale postupně jsem se do příběhu tak začetla, že mě úplně pohltil a nemohla jsem se dočkat, co bude dál. Bylo to opravdu hodně napínavé a v podstatě i nepředvídatelné. Moc se mi líbil konec, a to jak se ke všemu Cass postavila.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Super napínavý příběh, který rychle odsýpá...