Vánoční koleda

Vánoční koleda
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50934/bmid_vanocni-koleda-wzP-243407.jpg 5 2027 2027

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost... Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , XYZ (ČR)

A Christmas Carol, 1843

vesead
16.03.2016 5 z 5

Skvělý příběh, který neomrzí.

Darcy
08.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha, škoda, že není v naší zemi více populární. Sehnat ji je velmi těžké, ale stálo to za to trápení :)

johannis
05.01.2016

Knihu jsem si sice přečetla dnes, krátce po Vánocích, přesto dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru a to i přesto, že je v zásadě svým způsobem smutná. Ale jejím nejdůležitějším posláním je uvědomění si svých vlastních činů, jednání a myšlení. Člověk se tak zamyslí i sám nad sebou. Knížka je milá. Velmi příjemné čtení.

Lauralex
25.12.2015 5 z 5

Hledáte tu pravou vánoční atmosféru a význam Vánoc? Vše je ukryto v této knize. ♥

morava
18.12.2015 5 z 5

Spisovatel Charles Dickens a jeho Vanocni koleda je pribeh, ktery na mne ceka a netrpelive vykukuje z policky me knihovnicky a ja vzdy po teto nadherne knizce v case vanocnim s radosti sahnu.Tato kniha dovede cloveku naladit tu spravnou vanocni atmosferu, vzdy se nad ni zamyslim a zavzpominam.

barny99
10.12.2015

krásný příběh o vánocích dobře zvítŕazněnjé špatné chování lidí.

Zuzikuk
25.10.2015

Nejlepší kniha s vánoční tématikou vůbec. Nastavuje hodnoty, ukazuje že vánoce nejsou jen o dárcích a že máme být vděční za to, co máme a čeho si nevážíme. Mě to vždy připomene, co je v životě důležité - rodina, přátelé, radost ze života v každé situaci. Čtu si tuto knihu každý rok a nedám na ni dopustit.

wiix
04.08.2015 5 z 5

Taká vianočná klasika, ktorej poučenie a múdrosti sú využiteľné v každom dni. Plus veľmi pekne literárne spracovaná myšlienka, príjemné čítanie.

Rubas
29.07.2015

Moje druhé nejoblíbenější Dickensovo dílo. Při příchodu Ducha příštích Vánoc mám vždy husinu.
Myslím, že by bylo fajn, kdyby se rozšířil Dickens i na základky, morální hodnoty má nastavené dobře. Tím chci říct, že by se nemusel dokola pouštět jen ten spratek ze sirotčince.

xeroxino
26.03.2015 5 z 5

Super kniha.. Par stran mi sice prislo zbytocne otravnych ale aj napriek tomu davam 5 z 5

Petrstik
28.01.2015 3 z 5

Příběh zaujme nejen svou kouzelnou atmosférou, ale také stálou aktuálností. I dnes kolem sebe vidíme řadu „Ebenezerů Scroogů“ a ruku na srdce, někdy takového lakomce poznáme i sami v sobě. Příběh nutí člověka zamyslet se sáhnout si do svědomí.

bookshelf
29.12.2014 3 z 5

Pro lakomého pana Vydřigroše jsou vánoční svátky nesmyslem. Návštěva duchů Vánoc jej má napravit a zbavit ho pomyslného řetězu, který s sebou vláčí. Pro mě byla kniha úžasným příkladem toho, jak je možné někoho změnit a dokázat mu, že se může mýlit.

V dnešní době je televize plná nových zpracování tohoto díla, ale lidem už to nic nepřináší. Dnes už všichni zapomínají pravou podstatu Vánoc. Oproti panu Vydřigrošovi je naším neduhem, že je sice slavit chceme, ale hlavní pro nás je, aby byly štědré. Spoustě lidem by neuškodila návštěva duchů Vánoc, aby jim připomněli, že to není jen o sněhu a dárcích, ale o lidech, se kterými je trávíte.

patricka
21.12.2014 5 z 5

Knížku jsem četla, protože prý navodí vánoční atmosféru. Ano, opravdu se hodí na tohle vánoční období. Je to krásný pohádkový příběh ze staré Anglie a má skvělou atmosféru Vánoc. Akorát jsem si chvíli musela zvykat na Dickensův styl psaní, protože jsem od něj ještě nikdy nic jiného nečetla. Ale ve výsledku se mi to moc líbilo.

zulanek
28.11.2014 5 z 5

Krásná vánoční pohádka,plná moudrosti a kouzla vánoc.Četla jsem ji poprvé,ale už tedˇ vím,že se k ní budu vracet každý rok v tomto předvánočním čase.

BubuRybova
07.11.2014 4 z 5

Charles Dickens mi přijde hrozně zdlouhavý, ale příběh krásný:)

michal1050
23.10.2014 5 z 5

tuhle knížku prostě miuluji..:) Ze čtení této knížky mám takovou tradici...čtu ji každý rok v období Vánoc..:))

lenkamw
01.07.2014 5 z 5

Milujem tento príbeh už od malička a často sa k tejto knihe vraciam.

adelinka
10.02.2014 5 z 5

moja srdcovka,.,,,,túto knihu zbožňujem,,,,,

bookemma
20.01.2014 4 z 5

Příběhy o lidské hamižnosti, zlosti a závisti patřily, patří a také dlouho patřit budou mezi jedny z nejvděčnějších témat vůbec. Vánoční atmosféra tomu dodává váhu a cit. Přesto je kniha lepší v anglickém originále.

soukroma
27.12.2013 4 z 5

Klasické dílo, v pěkné nové výpravě. Pouze jsem nepochopila, proč z pana Scrooge je najednou "Skruž", což vypadá i zní velmi zhůvěřile, navíc to v češtině má konkrétní význam (zcela nesouvisející s originálem). Ostatní jména nijak "počeštěná" nebyla. Ovšem "Lord Mayor" v knize naproti tomu klidně zůstal, přestože to není žádný lord, ale oficiální označení primátora...Takže panu Dickensovi dávám pět hvězdiček, překladateli a vydavateli jen tři.