Vesmír v tweetech

Vesmír v tweetech
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213777/mid_vesmir-v-tweetech-213777.jpg 4 25 25

Dva zkušení autoři vědeckých publikací odpovídají na 140 největších otázek z oblasti fyziky, přičemž podstatu každé z nich shrnují do tweetů o 140 znacích. Marcus Chown a Govert Schilling nás vezmou na jedinečnou exkurzi po vesmíru. Mají odpovědi na všechno, počínaje základními úvahami.

Přidat komentář

Metroušek
17.10.2020 4 z 5

Jo, proč ne, je to možnost, jak se rychle dozvědět spoustu věcí o podstatě vesmíru.

Alcine
23.03.2018 5 z 5

Krátký a relativně jasný objasnění vesmíru :)


Candide
20.02.2016

Zhustit náročné téma fungování vesmíru a jeho fyzikálních zákonů do tweetového textu mi připadalo jako vynikající nápad. Jenže by se to muselo umět napsat, že? Bohužel nejsem po přečtení o nic chytřejší než před tím. Informace byly tak povrchní, že mi v hlavě žádné nezůstaly.
Pokud se budete o knihu přecejen pokoušet, nedoporučuji ji číst na jeden zátah. Hrozně rychle vás tak přestane bavit.

Paulika
27.05.2015

Knihu jsem zacal cist, ale jeji format me vubec nezaujal. Nedocetl jsem a ani se nebudu vracet.

LordSnape
08.02.2014 3 z 5

Kdysi jsem viděl pořad, kde jeden odborník vysvětloval rozdíl mezi Facebookem a Twitterem. Zatímco Twitter je něco jako banket, kde jsou obložené stoly plné japonského jídla a spousta lidí. Vy pak ochutnáváte jednotlivé chody, kterých je opravdu hodně a s každým prohodíte pár vět, aby se nikdo neurazil. Facebook je pak jedna veliká skupinová žranice, kde je sice jen pár chodů, ale jídlo je vydatné a stihnete s téměř každým probrat vše od vašich koníčků až po ideje, zdali opravdu existují mimozemšťani. Já nevím jak vy, ale já radši informace pěkně pohromadě v jedné veliké skrumáži, než jen číst roztroušené drobky.

Neo1tex
19.10.2012 2 z 5

Velké zklamání. Od Chowna jsem četl tři knihy, které za poslední dobu vyšly. Tuto, Musíme si promluvit o Kelvinovi a Kvantová teorie nikoho nezabije.

Druhá a třetí zmíněná jsou super. I když se v některých tématech kryjí a autor trochu brakuje sám sebe, obsahují dostatek informací, aby to uspokojilo čtenáře, jako jsem já. Ovšem tahle kniha... čekal jsem prostě něco víc.

Popisky hovořili o tom, že díky novému konceptu, tedy psaní v tweetech, jsou informace koncentrovanější, vynechává omáčku, jde přímo k věci a k tomu, co chce sdělit. Výsledný stav je ale takový, že díky omezení tweetů většinou řekne jenom tu omáčku, respektive nějaký v celku obecně známý nebo ne příliš zajímavý fakt a tím to skončí.

Měl jsem pocit, jako bych sledoval hrůzný pořad Koření, který vysílá tv Nova: kopec keců, kopec obrázků, kopec střihů a odporná hudba v podkresu po celý pořad, ale po shlédnutí nejste o nic víc chytřejší. Všechno jen tak po povrchu a bez souvislostí a jedeme dál.

Pokud vás zajímá problematika, o které Chown píše a nic jste od něj nečetli, začněte tímhle. Zjistíte, jestli je to literatura pro vás nebo ne. Pokud ano, pak hurá na další. Pokud jste již naopak četli něco z jeho předchozích zmíněných děl, tomuhle se obloukem vyhněte.

Autoři knihy

Govert Schilling
nizozemská, 1956
Marcus Chown
americká, 1959