Videssoská légia

Videssoská légia
https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87712/videssoska-legia-87712.jpg 4 36 36

Videssoský cyklus série

Ďalšie osudy Rímanov vo Vídessoskom cisárstve oslovia milovníkov historickej fantastiky a Harryho Turtledova.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Epos (SK)

The Legion of Videssos

ludek.n
05.08.2020 3 z 5

Ve třetím pokračování Videssoského cyklu se Harry Turtledove rozmáchl do široka. Sever i západ země jsou v plamenech, meče a magie jiskří na všechny strany. Ve Videssosu se začínají dít zajímavé věci. Doposud lineární dějová linie se začíná štěpit do několika souvislých proudů, které si nicméně žijí svým vlastním životem a neohlížejí se napravo ani nalevo. Vyprávění se díky tomu stalo otevřenější, barvitější… a také malinko zmatenější, to proto, že si vydavatel nedal práci s oddělováním nesouvislých dějů a pere všechno dohromady bez ladu a skladu. Absence separátorů je natolik tristní, že to kazí celkový zážitek z četby. Vimperská tiskárna Akcent odvedla opravdu mizernou práci. V mém výtisku totiž úplně chybí na některých stranách text, jinde je zase půl strany zdvojeno, o té hromadě ztracených písmen ani nemluvě. Možná právě tyto aspekty zapříčinily, že jsem Legii ve Videssosu nepřiřkl lepší hodnocení než jejím předchůdcům, i když obsahově na to měla.

lampernaqui
14.01.2018 3 z 5

Již třetí část příběhu o ztracené legii kdesi uprostřed magického světa. Marcus Scaurus je znovu v problémech a znovu se to dobře čte. Zatím se děj ohledně návratu legie nikam neposunul a nějak očekávám, že se tomu asi nestane. Ale uvidíme...