Dům u nemocnice

Dům u nemocnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472425/mid_dum-u-nemocnice-osh-472425.png 4 201 201

Víťa je obyčejná holka co vyšla základní školu. Matka jí zemřela, když byla ještě hodně malá a nedávno ji nahradila macecha, které se narodil syn Vlastík. Její nevlastní matka je velmi lakomá a myslí jen na sebe a svého synáčka. Víťa se chce stát zdravotní sestrou, ale nebýt její starší sestry Lídy, která je už vdaná a pracuje jako zdravotní sestra, otec by jí to nikdy nedovolil, protože macecha si myslela, že vydržovat Víťu Praze by nezvládli. Lída a pomůže Vítě otce přesvědčit a tak Víťa do nové školy nastoupí. Je ale výrazně menší a méně vyspělá něž její supermoderní spolužačky a často se stává terčem jejich peprných poznámek. Děj končí po ukončení prvního ročníku.... celý text

sandra.sancho
31.12.2014 5 z 5

Vzhledem k tomu že mám za sebou zdrávku, tak jsem si představovala na místě Víti trochu sama sebe, i když mi rodiče školu nezakazovali :) Zhltla jsem ji během jednoho dne.

vikikl
17.05.2014

Knížku jsem četla kdysi dávno, ale moc se mi líbila. Přečetla jsem na doporučení mojí maminky, která jí četla taky jako mladá a pojmenovala mě podle hlavní hrdinky :o)

R.E.M.
03.04.2014 5 z 5

Dům u nemocnice - v dětství jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Sympatická hlavní hrdinka, dojemná, mile rošťácká i zdravě neústupná nebo řekněme tvrdohlavá, která jde svou cestou za svým cílem.

melodrama
16.02.2014

Moc pěkná knížka ...na konci trochu smutná.

petruska85
20.08.2013 4 z 5

Kniha, ke které se ráda vracím. Má moc hezký děj, ale pro dnešní puberťáky asi není pochopitelný.

Argony
13.11.2012 5 z 5

Moc hezká knížka pro ženy i dívky. Někdy k smíchu, co Víťa vyvede (sečení trávy kolem intru), někdy k pláči, když zemře pacient-kamarád. Odpočinková četba, při které nemusíte moc přemýšlet.

1alena1
21.09.2011 5 z 5

Moc krásná knížka napsaná velmi čtivě z pera výborné spisovatelky. Ale bohužel nevím, jestli dnešní mladé dívky, pro které je určena by pochopily tuto dobu a problémy hlavních hrdinů.