Volali ste záchranku?

Volali ste záchranku?
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540276/bmid_volali-ste-zachranku.jpg 5 30 30

Množstvo príbehov popísaných v tejto knižke sa mohlo stať inak, ak by ľudia naokolo dokázali účinne poskytnúť prvú pomoc. Až tri štvrtiny všetkých úrazov a nehôd sa totiž stávajú v prítomnosti blízkych. V škole, v práci, na ihrisku, ale najmä v domácnosti dochádza k situáciám, v ktorých sekundy a správne reakcie často rozhodujú o živote a smrti. Práve pomoc laikov na mieste nehody či úrazu je mimoriadne dôležitá pre záchranu života postihnutého, skrátenie doby jeho liečby či predídenie trvalým následkom. Naučiť sa poskytnúť prvú pomoc môžete v rôznych kurzoch prvej pomoci na územných sekretariátoch Slovenského Červeného kríža. Na YouTube v sekcii SEPRP – Sedlácka prvá pomoc vidieť krátke inštruktážne videá o postupoch prvej pomoci, ktoré vám ukážu, že je to zábavná a užitočná aktivita.... celý text

lindajka
26.05.2018 5 z 5

Výborná kniha, niektoré príbehy vtipné, iné smutné, na zamyslenie. V každom prípade poučné, vrelo odporúčam.

MildeZ
04.03.2017 5 z 5

Vtipné a smutné zároveň...o vážných tématech vážně i nevážně! Kniha donutí k zamyšlení a v mnohém může člověku otevřít oči a změnit jeho pohled na věc. Dostal jsem ke knize náhodou a jsem za tu náhodu moc rád :-)

Marčullkas
01.02.2017 4 z 5

Doporučuji!
Knížka by měla být rozhodně povinnou četbou všech potencionálních pacientů záchranné služby.

Vicusss
23.10.2016 5 z 5

Výborná knižka plná zaujímavých (veselých no žiaľ aj smutných) skutočných príbehov z dlhoročnej záchranárskej praxe pána Dobiáša, prezidenta SČK. K jednotlivým typom príbehov sú pripísané vysvetlenia, poučenia či užitočné rady pre prípad, že by sme sa ocitli v podobnej situácii. Veľmi dobre sa čítala, mňa síce zaujala ako dobrovoľníčku ČK, možno by som o nej inak ani nevedela, ale určite je vhodná pre každého. Teda nielen vhodná ale aj zaujímavá. A myslím, že by mohla donútiť čitateľov sa zamyslieť nad dôležitosťou ovládania prvej pomoci.

Scathia
10.05.2016 3 z 5

No... nemám z téhle knížky ani pozitivní ani negativní pocity. Odcházím s pár zajímavými informacemi z oblasti první pomoci. Autor hezky píše, ale moc mě to nechytlo.

lusila
10.04.2014 4 z 5

Vtipné a poučné zároveň. Príbehy z praxe záchranára zaujali, na konci každého malý komentár ohľadom príznakov choroby, čo robiť, kedy volať záchranku a kedy to nie je potrebné. Zaujal ma aj projekt Krajina záchrancov a bezplatný e-learningový kurz základnej prvej pomoci.